Margot Robbie pracuje na rebootu Tank Girl

Margot Robbie pracuje na rebootu Tank Girl

Australské superhvězdě jedna velká komiksová role evidentně nestačí. Jak jinak si totiž vysvětlit, že kromě hraní Harley Quinn v DC filmech ztvární Margot Robbie i slavnou Tank Girl v novém rebootu.

12 1
9.9.2019

Tank Girl patří mezi mistrovská díla evropského komiksu a napsalo ji autorské duo Jamie Hewlett a Alan Martin v roce 1988. Komiks vyšel pod hlavičkou slavného nakladatelství Dark Horse Comics a jeho příběh sledoval australskou bojovnici, která žila v tanku a sama o sobě tankem v podstatě i byla. Běžně vyrážela na sebevražedné mise, při kterých se mohla spolehnout na spojence jako Jet Girl či Sub Girl. Komiks byl doslova protkán pop artovým stylem a popkulturními odkazy a ve své době se stal kultem. Připomeňme ještě, že jeden z jeho autorů, Jamie Hewlett, stvořil i kreslenou kapelu Gorillaz.

Tank Girl se filmového zpracování dočkala v roce 1995. Snímek natočil režisér Rachel Talalay, jenž měl v té době za sebou například horor Freddy's Dead: The Final Nightmare a posléze natáčel i seriály jako Supergirl, Doctor Who či naposledy Doom Patrol. Ve filmu si hlavní roli střihla Lori Petty a vedle ní se objevily takové hvězdy jako Malcolm McDowell či Naomie Watts. Čistokrevné béčko se brzy stalo kultem, který na svých koncertech propagoval i legendární otec punku Iggy Pop (jenž má ve filmu taktéž jednu pidiroličku). Snímek se vezl na vlně dalších dystopických hitů, ale samozřejmě se jim v kvalitě nemohl rovnat.


Vizáž Tank Girl kombinuje dystopii a punk. Foto: Trilogy Entertainment Group

Nyní se více než dvacet let po prvním filmovém zpracování o slovo hlásí reboot. Hlavní roli v něm ztvární Margot Robbie, v současné době asi nejzářivější australská filmová hvězda, která se nejvíce proslavila jako antihrdinka Harley Quinn. Má na svém kontě ale i oscarovou nominaci díky snímku I, Tonya, letos pak pro změnu zazářila jako Sharon Tate v Tarantinově Once Upon a Time in Hollywood. O dalších tvůrcích nové Tank Girl nic nevíme, produkci každopádně zaštiťuje studio MGM a na snímku se pracuje už několik měsíců. Tak uvidíme, kdy se v kinech znovu dočkáme ženské verze Mad Maxe.

Margot se už v únoru dočkáme ve snímku Birds of Prey. Foto: Warner Bros.

Je Margot dobrou volbou na slavnou Tank Girl?Diskuze /4

Kapitán Preclík

Pokud si pro roli oholí hlavu, proč ne? :D

Teď vážně, Tank girl je klenot a co s ním tehdy provedli byl zločin, za který se mělo přibíjet na kříže. Margot by byla zajímavá volba, teď jenom jestli taky bude souložit s klokanama…

9.9.2019 | 22:26:29
Raiden123

Hmm,o tank girl som nepočul,asi to až tak úžasný filmový počin nebol …

9.9.2019 | 23:45:38
Giskard

Film byl děsná kravina, proto se o něm dnes už nemluví. Podobně jako o Spawn. Ale měl dobré herečky a zhulené, nadržené, řečí a inteligencí obdařené klokany. Margot Robbie se do nového snímku hodí, teď jen aby to mělo lepší scénář a zpracování než ten první snímek.

10.9.2019 | 0:07:21
Raiden123

Len dufam,ze to nebude jedna s uloh,ktoru Margot Robie olutuje,ze ju zobrala …

10.9.2019 | 14:40:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů