Na co v listopadu mrknout na Netflixu a HBO GO

Na co v listopadu mrknout na Netflixu a HBO GO

Kina jsou stále zavřená, proto jsme odkázáni na to, co nám nabídnou streamovací služby. Podívejte se, co nás v listopadu čeká na dvou nejpopulárnějších, tedy Netflixu a HBO GO.

10 0
2.11.2020

1917 (Netflix, již dostupný)

Sam Mendes se po dvou bondovkách pustil do válečného eposu, ve kterém naservíroval srdceryvný příběh dvou mladých britských vojáků v dobách první světové války. Oba musí překonat nepřátelské linie a doručit důležitou depeši, aby zastavili smrtící útok na vlastní pozice. Snímek 1917 získal letos tři Oscary a podobně jako Nolanův Dunkirk přinesl svěží vítr do kvalitativně skomírajícího žánru válečných filmů. V hlavních rolích se objevili George MacKay a Dean-Charles Chapman, ve vedlejších úlohách pak zazářili Benedict Cumberbatch, Mark Strong či Colin Firth.

Thumbnail Play icon

High Noon (Netflix, již dostupný)

Jeden z nejslavnějších westernů vůbec nabízí příběh šerifa Willa Kanea, jenž si právě vzal nádhernou Amy Fowler a chystá se s prací strážce zákona seknout. Proti jsou ale jeho nepřátelé, včetně padoucha, jehož kdysi sám uvěznil. Dokáže se jim Kane postavit, až hodiny odbijí poledne? Gary Cooper byl za hlavní roli oceněn Oscarem, vedle něj pak ve filmu září i Grace Kelly, Lloyd Bridges nebo Lee van Cleef.


Thumbnail Play icon

Hastrman (Netflix, od 4. listopadu)

Netflix v poslední době nakupuje práva na více a více českých filmů, převážně se ale jedná o jednoduché romantické komedie. Vedle těchto snímků typu LOVEní nebo Všechno nebo nic ale v netflixovské nabídce najdeme i kvalitnější filmy. Čtvrtého listopadu do druhé kategorie přibude i režijní debut Ondřeje Havelky Hastrman, ve kterém Karel Dobrý podal životní výkon jako stárnoucí baron de Caus, jenž zamilován do vesnické děvečky řeší dilema, zda je spíše zvíře nebo člověk. Vedle Dobrého se ve filmu můžeme těšit i na Davida Novotného, Jiřího Lábuse či Norberta Lichého.

Thumbnail Play icon

Big Fish (HBO GO, od 5. listopadu)

Jeden z nejlepších filmů věhlasného Tima Burtona nabízí fantaskní dobrodružství Eda Blooma na cestách kolem světa, kterými se snaží zapůsobit na svého vlastního syna. Když se blíží Edův konec, je syn Will znovu nucen čelit jeho vyprávění a musí se rozhodnout, kterak k němu přistoupit. V hlavních rolích zazářili Ewan McGregor, Albert Finney, Jessica Lange nebo Helena Bonham Carter.

Thumbnail Play icon

Spongebob Movie: Sponge on the Run (Netflix, od 5. listopadu) 

Oblíbená houba, která ve svém seriálu na Nickelodeonu už řadu let baví diváky všech věkových kategorií, se vrací v novém celovečeráku. Ten měl mít původně premiéru už před pár měsíci a dokonce měl debutovat v kinech, nakonec jej ovšem uvidíme na Netflixu. Spongebob a Patrick tentokráte vyrazí na souš a kromě všelijakých eskapád se potkají i s hořícím keřem s tváří Keanu Reevese.

Thumbnail Play icon

Sonic the Hedgehog (HBO GO, od 8. listopadu)

Nejvýdělečnější herní snímek se několik měsíců po své premiéře vřítí i na HBO GO. Díky tomu si můžeme zopakovat souboj slavného modrého ježka s jeho nepřítelem Dr. Robotnikem, ve kterém mu pomáhá dobrácký šerif Tom. Sonica nadaboval Ben Schwartz, jehož doplnili Jim Carrey nebo James Marsden.

Thumbnail Play icon

The Life Ahead (Netflix, od 13. listopadu)

Nejslavnější hvězda italského filmu, držitelka Oscara Sophia Loren, se vrací v novém osobitém dramatu z produkce Netflixu jako přeživší holocaustu, jež se ujme mladého chlapce, jenž se ji pokusil okrást. Podle dostupných ohlasů podala Sophia standardně dobrý výkon a může se stát nejdražší oscarovou nominantkou.

Thumbnail Play icon

Joker (HBO GO, od 15. listopadu)

Rok po premiéře se konečně dočkáme patrně nejlepšího „komiksového“ filmu i online. Arthur Fleck živoří na okraji společnosti a postupně se propadá na úplné sociální dno, což vede k jeho přeměnu ve zločinného Jokera. Joaquin Phoenix dostal za hlavní roli Oscara, vedle něj se pak objevili i Robert De Niro či Zazie Beetz.

Thumbnail Play icon

DC animáky (HBO GO, od 15. listopadu)

Kromě Jokera nabídne HBO GO i přehlídku nejlepších animovaných snímků na motivy DC Comics, které v poslední době vznikly. Dočkáme se tak příběhů Temného rytíře a Operační skupiny X jako jsou Batman: The Killing Joke, Suicide Squad: Hell to Pay nebo Batman & Harley Quinn. Batmanovi propůjčili v těchto snímcích hlasy Adam West, Kevin Conroy, Peter Weller a Jason O'Mara, v dalších dabérských rolích uslyšíme i Marka Hamilla, Melissu Rauch nebo Burta Warda.

Vice (HBO GO, od 15. listopadu)

Christian Bale se v Hollywoodu proslavil svými neuvěřitelnými tělesnými proměnami a před dvěma lety naposledy podnikl zdlouhavou cestu a ztloustl, aby mohl ztvárnit Dicka Cheneyho, viceprezidenta USA z dob George W. Bushe. Baleovi jeho role sedla a v životopisném dramatu podal velice přesvědčivý výkon za asistence Sama Rockwella a Amy Adams.

Thumbnail Play icon

First Man (Netflix, od 18. listopadu)

Osobnost Neila Armstronga, prvního muže, který vstoupil na Měsíc, připomene snímek First Man od oscarového režiséra Damiena Chazella. Příběh slavného kosmonauta, jenž prošel rozsáhlým výcvikem, ale také rodinnými dramaty, okořenily skvělé výkony Ryana Goslinga a Claire Foy.

Thumbnail Play icon

Halloween (Netflix, od 22. listopadu)

I když je už po Halloweenu, legendární Michael Myers a jeho neutuchající touha zabíjet obřím kuchyňským nožem nikdy neomrzí. Letos se sice nedočkáme snímku Halloween Kills, na Netflixu si ale brzy budeme moci zopakovat prozatím poslední řádění slavného maskovaného vraha. Povede se mu konečně dostat Laurie Strode v podání Jamie Lee Curtis?

Thumbnail Play icon

The Christmas Chronicles 2 (Netflix, od 25. listopadu) 

Kurt Russell se na konci listopadu vrátí jako Santa Claus, aby nám při prvním adventu zpříjemnil čekání na Vánoce. Spolu s ním dorazí i paní Clausová v podání Kurtovy ženy Goldie Hawn a oba dva se tentokráte pustí do boje proti padouchovi, jenž se snaží prozradit lokaci Santovy vesničky a zničit Vánoce.

Thumbnail Play icon

Co budete v listopadu sledovat vy?Diskuze /3

Makavelina

1917 máme od včerejška za sebou (pecka), a Big Fish je jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, takže na to se určitě ráda podívám znovu a znovu.

2.11.2020 | 17:00:19
anushka

Na netflixu je i klasický Halloween z roku 1978 ;)

#3 DarthRevan
webmaster
2.11.2020 | 19:29:56
DarthRevan

#2 anushka: Už od října, taky jsme o tom psali… https://www.edna.cz/…ch-sluzbach/

webmaster
3.11.2020 | 1:48:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů