Na jaké filmy zajít v únoru do kina?

Na jaké filmy zajít v únoru do kina?

V dalším měsíci roku 2020 se nám do kin vrátí Harley Quinn, Harrison Ford se vypraví do Yukonu a zavítáme i do zákopů první světové války. Které další únorové premiéry premiéry jsou nejzajímavější?

10 0
1.2.2020

BIRDS OF PREY

Režie: Cathy Yan (Dead Pigs)
Scénář: Christina Hodson (Bumblebee)
Hrají: Margot Robbie (Once Upon a Time… in Hollywood), Mary Elizabeth Winstead (Gemini Man), Jurnee Smollett-Bell (One Last Thing), Rosie Perez (The Dead Don't Die), Ella Jay Basco (Veep), Ewan McGregor (Doctor Sleep), Judy Kain (Doom Patrol) a Chris Messina (Sharp Objects)

Stopáž: 109 minut
Premiéra v českých kinech: 6. února 2020
Premiéra ve slovenských kinech: 6. února 2020


O čem to je?

Harley Quinn opustila Jokera a rozhodla se v životě osamostatnit. Po odchodu prince zločinu se ale gothamského podsvětí zmocnil Romani Sionis zvaný též Black Mask, který po Harley touží. Slavná antihrdinka tak musí spojit síly s dalšími dívčími bojovnicemi, jež také touží po emancipaci, aby zloducha zastavily.

Trailer

Thumbnail Play icon

FANTASY ISLAND

Režie: Jeff Wadlow (Truth or Dare)
Scénář: Jillian Jacobs (Truth or Dare), Christopher Roach (NON-STOP) a Jeff Wadlow (Kick-Ass 2)
Hrají: Maggie Q (Designated Survivor), Portia Doubleday (Mr. Robot), Lucy Hale (Dude), Kim Coates (Bad Blood), Michael Rooker (Brightburn), Michael Peña (Ant-Man and the Wasp), Charlotte McKinney (Flatliners), Ryan Hansen (Dog Days)

Stopáž: 109 minut
Premiéra v českých kinech: 13. února 2020
Premiéra ve slovenských kinech: 27. února 2020

O čem to je?

Tajemný pan Roark na tropickém ostrově v Tichém oceánu plní přání všem svým klientům. Jednoho dne se ale fantazie klientů změní v noční můru. Návštěvníci totiž zjišťují, že tato nabídka je podmíněna doživotním pobytem na tomto ostrově.

Trailer

Thumbnail Play icon

JUDY

Režie: Rupert Goold (King Charles III)
Scénář: Tom Edge (C.B. Strike)
Hrají: Renée Zellweger (Bridget Jones's Baby), Rufus Sewell (The Man in the High Castle), Jessie Buckley (Chernobyl), Michael Gambon (King of Thieves), Finn Wittrock (American Horror Story), Andy Nyman (The Commuter), Bella Ramsey (The Worst Witch), Phil Dunster (The Good Liar), John Dagleish (Mary Poppins Returns)

Stopáž: 118 minut
Premiéra v českých kinech: 13. února 2020
Premiéra ve slovenských kinech: 13. února 2020

O čem to je?

Renée Zellweger exceluje v roli slavné herečky a zpěvačky Judy Garland, jež v minulém století patřila mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu. Snímek sleduje těžké období její zářivé kariéry v průběhu šedesátých let a uvidíme v něm i vztah s Mickeym Deansem. V zámoří se Judy dařilo a Renée za hlavní roli obdržela už několik významných cen.

Trailer

Thumbnail Play icon

JEŽEK SONIC (Sonic the Hedgehog)

Režie: Jeff Fowler (Gopher Broke)
Scénář: Patrick Casey (Transylmania), Josh Miller (Gamebox) a Oren Uziel (The Cloverfield Paradox)
Hrají: Jim Carrey (Kidding), James Marsden (Westworld), Tika Sumpter (Final Space), Ben Schwartz (The Lego Movie 2: The Second Part), Adam Pally (The Mandalorian), Neal McDonough (Project Blue Book) a Debs Howard (iZombie)

Stopáž: 100 minut
Premiéra v českých kinech: 20. února 2020
Premiéra ve slovenských kinech: 20. února 2020

O čem to je?

Oblíbený videoherní ježek od značky SEGA míří po letech příprav na filmové plátno, aby se střetl se svým věčným nepřítelem Robotnikem. Ve filmu uvidíme počátky jejich nepřátelství, stejně tak i Sonica navazujícího vztahy s lidským světem. Po sérii protestů byl design Sonica pro film změněn a nyní se více podobá své videoherní předloze.

Trailer

Thumbnail Play icon

1917

Režie: Sam Mendes (American Beauty)
Scénář: Sam Mendes, Krysty Wilson-Cairns (Penny Dreadful)
Hrají: George MacKay (11.22.63), Dean-Charles Chapman (The King), Colin Firth (Kursk), Benedict Cumberbatch (Brexit), Mark Strong (Shazam!), Andrew Scott (Fleabag) a Richard Madden (Rocketman)

Stopáž: 119 minut
Premiéra v českých kinech: 27. února 2020
Premiéra ve slovenských kinech: 13. února 2020

O čem to je?

Velká válka, která poprvé zasáhla celý svět, se pomalu blíží ke konci. V tu dobu jsou britští Blake a Schofield vysláni na nesmírně složitou misi. Musí doručit zprávu o chystaném útoku jednotek Ústředních mocností, jenž by pro Brity znamenal katastrofální ztráty.

Trailer

Thumbnail Play icon

VOLÁNÍ DIVOČINY (The Call of the Wild)

Režie: Chris Sanders (How to Train Your Dragon)
Scénář: Michael Green (Blade Runner 2049)
Hrají: Harrison Ford (Star Wars: The Force Awakens), Karen Gillan (Avengers: Endgame), Dan Stevens (The Beauty and the Beast), Colin Woodell (The Purge), Omar Sy (Inferno), Terry Notary (Kong: Skull Island), Micah Fitzgerald (Swamp Thing) a Stephanie Czajkowski (Doom Patrol)

Stopáž: 105 minut
Premiéra v českých kinech: 27.února 2020
Premiéra ve slovenských kinech: 27.února 2020

O čem to je?

Dojemný snímek na motivy knihy Jacka Londona se věnuje příběhu psího hrdiny Bucka, který se z Kalifornie dostal do kanadského Yukonu. Zde nejprve sloužil jako tažné zvíře psího spřežení, ale nakonec se jej ujal dobrodruh John Thornton. Dvojice se vydává na pouť po Kanadě a postupně se mezi nimi rodí přátelství. Hlavní úlohu dostal na starost Harrison Ford.

Trailer

Thumbnail Play icon

Co nabídne evropská produkce?

  • Little Joe (13. února) – příběh bioložky, která nevědomky stvoří nebezpečnou rostlinu
  • Dogs Don't Wear Pants (15. února) – dojemný snímek o ztrátě, utrpení a naději po smrti manželky, ve kterém hraje i Ester Geislerová
  • Král Petr I. (20. února) – životopisný film o posledních letech vlády srbského krále, jenž musel svou vlast vést skrz útrapy první světové války
  • Daniel (27. února) – životopis dánského novináře Daniela Rye, který strávil 398 v zajetí Islámského státu

Příběh o králi Petrovi byl i v širší nominaci na Oscara. Foto: Steficon SA


Z českých luhů a hájů

Co se týče domácí produkce, do kin už 6. února vstoupí film úspěšného režiséra Petra Zelenky (Ztraceni v Mnichově) Modelář, v němž Jiří Mádl a Kryštof Hádek ztvárňují majitele půjčovny dronů, kteří si získají klientelu, jeden z nich ale nakonec začne drony používat k úplně jiným účelům, než bylo dřív plánováno. O týden později uvede svou novinku i Petr Zahrádka, který stojí například za seriály Doktor Martin a Strážmistr Topinka. Jeho nový snímek se jmenuje Chlap na střídačku a klasický filmový proutník Jiří Langmajer si v něm střihne muže, který už delší dobu podvádí svou ženu. Když na to jeho drahá polovička přijde, zařídí si se svou sokyní, že si hlavního hrdinu budou střídat. To zní fajn, že? Otázkou je, na jak dlouho. V předposlední únorový den pak díky projektu NFA kina znovu uvedou i režijní prvotinu Alfréda Radoka z roku 1948 Daleká cesta, jež bez příkras ukazuje terezínské ghetto. Po letech příprav pak svůj další dokument uvede i Vít Klusák. Po neonacistovi Daliborkovi se tentokráte zaměřil na internetové zneužívání dětí ve snímku V síti.

Mádl a Hádek patří mezi nejobsazovanější české herce. Foto: Falcon

Na které filmy vyrazíte v únoru do kina vy?Diskuze /4

Taran

Hale nevim kdo to psal ale viděl jsi u toho modeláře trailer? To moc nevypadá že se do něčeho přimotali.

#2 DarthRevan
2.2.2020 | 8:54:50
DarthRevan

#1 Taran: Viděl jsem to, no… Zcela upřímně jsem totálně nevěděl, co k tomu napsat. Dík, že ses ozval, pokusil jsem se to trochu překopat ;).

webmaster
2.2.2020 | 9:09:49
Lex Luthor

Harley Quin, ježek Sonic a možná i Fantasy Island

2.2.2020 | 14:46:18
Taran

Ne v pohodě… a možná jsi měl nakonec pravdu trochu víc. Teď jsem na to koukal znova a došlo mi pár věcí který napoprvý ne…

2.2.2020 | 16:01:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů