Říjen v kině a na streamovacích službách

Říjen v kině a na streamovacích službách

Koronavirus vrací úder, což znamená, že ubývá zajímavých kinopremiér. Naštěstí ale stále máme v záloze řadu streamovacích služeb, které nabízí několik velmi kvalitních kousků.

4 0
3.10.2020

Halloween (Netflix, již dostupný)

Legendární první díl slavné slasherové ságy se po dlouhé době konečně objevil online, aby nám alespoň částečně pomohl zapomenout na to, že se dalšího dílu ságy dočkáme až příští rok. Připomeňme si začátek celého příběhu Michaela Myerse v Carpenterově originálu, ve kterém poprvé zazářila Jamie Lee Curtis po boku Donalda Pleasence.

Thumbnail Play icon

Pinocchio (kino, od 1. října)

Rok a půl po světové premiéře zamířil do tuzemských kin snímek Pinocchio, ve kterém si roli řezbáře Geppetta zahrál uznávaný a oscarový herec Roberto Benigni. Nová verze na motivy nesmrtelného Collodiho románu nabízí klasické dobrodružství dřevěného chlapce, který se touží stát opravdovým klukem z masa a kostí. Vedle Benigniho v režii Mattea Garroneho excelují Marine Vacth a Marcello Fonte.


Thumbnail Play icon

Saving Private Ryan (Netflix, již dostupný)

Slavný film Stevena Spielberga, ve kterém se skupina odvážných vojáků vydává zachránit posledního syna paní Ryanové, se vrací na streamovací služby a je dostupný na Netflixu. Připomeňte si proto dnes již klasickou úvodní scénu vylodění v Normandii a znovu se pokochejte hereckými výkony Toma Hankse, Matta Damona či Vina Diesela.

Thumbnail Play icon

Spider-Man: Into the Spider-Verse (Netflix, již dostupný) 

Miles Morales je svědkem vraždy Petera Parkera ze svého vesmíru a aby zabránil plánu zlotřilého Kingpina, který prahne po ovládnutí multivesmíru, musí spojit síly s dalšími pavoučími hrdiny z jiných dimenzí. Vzrušující marvelovské dobrodružství, jež získalo i Oscara, se vrací na pole streamovacích služeb a můžeme jej vidět na Netflixu. Hlavní role si nadabovali Shameik Moore, Mahershala Ali, Jake Johnson či Nicolas Cage.

Thumbnail Play icon

David Attenborough: A Life on Our Planet (Netflix, od 4. října) 

Oblíbený popularizátor přírodních věd a oceňovaný vědec David Attenborough se ve svých třiadevadesáti letech rozhodl natočit film na základě svých bohatých životních zkušeností. Nový netflixovský dokument nám ukáže, kterak lidstvo škodí matičce Zemi a jak můžeme předejít hromadnému vymírání životních druhů. David Attenborough snímek připravoval řadu let a aktuálně ho se svým týmem propaguje i na Instagramu, kde se velice rychle stal nejstarším influencerem vůbec.

Thumbnail Play icon

The Call of the Wild (HBO GO, od 4. října)

Harrison Ford se po konci v roli Hana Sola vypravil na ledový sever Yukonu a jako hlavní hrdina adaptace Londonova díla zde navázal přátelství se psem Buckem. V příběhu psa, který se nakonec stal divokým vlkem a vůdcem smečky, se kromě Forda v hlavních rolích objevili i Omar Sy a Karen Gillan, režie se ujal Chris Sanders a i když je hlavní psí hrdina CGI, stále se jedná o poměrně dobrou adaptaci.

Thumbnail Play icon

The Incredibles & The Incredibles 2 (HBO GO, od 5. října) 

Po několikaměsíční pauze se na HBO GO vrací i oba díly animované komiksové parodie The Incredibles. Dobrodružství rodinky Parrových, ve které má každý člen nadpřirozené schopnosti, se jen tak neokouká, proto je jeho návrat na HBO vítaným zpestřením sychravého října. V hlavních hlasových rolích excelují Craig T. Nelson, Holly Hunter a Samuel L. Jackson.

Thumbnail Play icon

Constantine (HBO GO, od 9. října)

HBO GO nabízí několik DC filmů a již brzy se k nim přidá i poměrně zapadlý komiksový horor Constantine, který byl doceněn až léta po svém uvedení. Ve filmu režiséra Francise Lawrence si hlavní roli střihl aktuálně nejoblíbenější herec na světě Keanu Reeves a coby hrdinný Constantine se dostal do křížku s peklem a samotným Satanem (Peter Stormare). Za pomoci archanděla Gabriela (Tilda Swinton) musí Constantine čelit samotnému Peklu i ďáblovu synu Mammonovi. I když se film nedočkal pokračování, Constantine zůstává populární postavou a brzy se dočká dalšího seriálu. Nejvyšší čas dohnat resty Lawrenceovou klasikou.

Thumbnail Play icon

Little Women (HBO GO, od 11. října)

Klasické dílo Louisy May Alcott se dočkalo několika filmových zpracování a na HBO nyní přichází to poslední z nich, které loni do kin uvedla Greta Gerwig. Podívejte se na slavný příběh sester Marchových v novém hávu, jenž se dočkal několika oscarových nominací. V hlavních rolích se tentokráte blýskli Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Laura Dern a Timothée Chalamet.

Thumbnail Play icon

The Trial of the Chicago 7 (Netflix, od 16. října) 

Netflixu se v poslední době daří produkovat kvalitní dramata a velká očekávání provází i blížící se premiéru snímku The Trial of the Chicago 7. Ten vypráví o skupině, jejíž pokojná demonstrace proti sjezdu Demokratů se zvrtla natolik, že se její členové ocitli před soudem v jednom z nejslavnějších procesů moderních dějin. Hlavní role si ve filmu, jenž je obecně brán jako oscarový favorit, zahráli Sacha Baron Cohen, Eddie Redmayne, Michael Keaton a Yahya Abdul-Mateen II.

Thumbnail Play icon

Underwater (HBO GO, od 18. října)

Vědkyně Norah pracuje ve výzkumné laboratoři na dně oceánu a podílí se na hlubinných vrtech. Jednoho dne ale okolí stanice zasáhne zemětřesení a extrémní tlak začne stanici ničit. Ba co hůř, pod dnem cosi dlouhou dobu spalo a mořské otřesy tuto neznámou hrozbu probudily. Temný podmořský horor nabízí první pořádné zpracování Mýtu Cthulhu a představuje legendárního Prastarého. Hlavní role si zahráli Vincent Cassell a Kristen Stewart.

Thumbnail Play icon

Rebecca (Netflix, od 21. října)

Osmdesát let po premiéře Hitchockovy klasiky se na Netflix vřítí nová verze slavného hororu Rebecca. Ten vypráví příběh mladé krásky, jež se vdá za váženého lorda a přestěhuje se na jeho sídlo. Zde však přijde na to, že její milý stále živě vzpomíná na svou bývalou a zesnulou ženu, která nemusí být tak úplně mrtvá… Remake natočil Ben Wheatley a v ústředních rolích uvidíme Lily James a Armieho Hammera.

Thumbnail Play icon

Co budete v říjnu sledovat vy?Diskuze /2

Martan73

Hm, takže nic.

3.10.2020 | 11:22:54
PitrsM

REBECCA (y)(y)(y)

3.10.2020 | 20:34:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů