The Gray Man by měl podle bratrů Russoových sloužit coby začátek velké špionské série

The Gray Man by měl podle bratrů Russoových sloužit coby začátek velké špionské série

Nejdražší netflixovský snímek The Gray Man debutuje už v létě, už teď ale víme, že u jednoho filmu nezůstane. Tvůrci už nyní chystají prequel i sequel, ve kterých se vrátí většina současného ansámblu. Snímek tedy přeroste v celou sérii.

13 2
14.5.2022

Román The Gray Man od Marka Greaneyho pojednává o agentovi CIA Courtu Gentrymu, jenž odhalí tajemnou minulost celé organizace a na jeho hlavu je vypsána odměna. Na scéně se navíc objevuje psychopat Lloyd Hansen, bývalý agent CIA, který vede celosvětový hon na Gentryho. Poprvé vyšel už v roce 2009 a o zfilmování se mluvilo už o další dva roky později, kdy okolo projektu kroužil Brad Pitt spolu se svým oblíbeným režijním partnerem Jamesem Grayem. V roce 2015 se pak filmové adaptace Greaneyho díla chopilo studio Sony Pictures a plánovala se verze s ženskou hlavní hrdinkou v podání Charlize Theron.

Do hlavní role se původně počítalo s Charlize Theron. Foto: Universal Pictures


Před dvěma lety se filmu chopili režiséři Anthony a Joe Russoovi, kteří natočili řadu veleúspěšných marvelovek. Joe Russo navíc spolu s Christopherem Markusem a Stephenem McFeelym nachystal scénář. Russoové pro Netflix připravili celovečerní adaptaci, která debutuje přímo na platformě už 22 července. V hlavních rolích se představí Ryan Gosling a Chris Evans, které doplní Ana de Armas, Michael Gandolfini, Jessica Henwick, Wagner Moura, Callan Mulvey, Billy Bob Thornton nebo Alfre Woodard.

Film se z velké části natáčel v Praze. Foto: Netflix

Netflix i přes nákladnou produkci, která vyšla údajně na více než 200 milionů dolarů, už tvůrci pracují na dalších dvou filmech z nově budované série. V plánu je proto prequel, který se zaměří na Evansova Lloyda Hansena, i přímé pokračování. Podle magazínu Empire se jej ujmou Rhett Reese a Paul Wernick, kteří společně připravili oba díly Deadpoola. Na pokračování, které patrně zadaptuje druhý díl Greaneyho trilogie, knihu On Target, se bude coby scenárista podílet Stephen McFeely, jeden z tvůrců jedničky.

Netflix tedy buduje novou akční sérii, hodně ale bude záležet na úspěchu jedničky. Tak uvidíme, jak se jí v červenci povede.

Podíváte se na první film?Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filtr seriálů