Tomb Raider se dočká sequelu

Tomb Raider se dočká sequelu

Loňský reboot slavné značky, ve kterém se v hlavní roli představila Alicia Vikander, se dočká pokračování. MGM právě najalo scenáristku Amy Jump, aby sepsala základní příběh pro sequel.

46 5
13.4.2019

Roku 2001 si Angelina Jolie zahrála v prvním díle videoherní adaptace Lara Croft: Tomb Raider a i když snímek nějak zvlášť nezazářil, dočkal se pokračování s podtitulem The Cradle of Life, kterému však k úspěchu nedopomohly ani hvězdy ve vedlejších rolích. Od plánované trojky se upustilo a hrdinná Lara se na plátně neobjevila až do loňského roku, kdy si ji v rebootu na motivy videohry z roku 2013, jež rovněž rebootovala videoherní kontinuitu, zahrála talentovaná Alicia Vikander.

Alicii Vikander role Lary Croft sedla. Foto: MGM


Snímek sice doma propadl, mimo Spojené státy ale vydělal přes dvě stě miliónů dolarů, a tak není divu, že se dočkáme sequelu, jenž v sobě zkombinuje příběhy dvou dalších her z rebootované série Tomb Raider, tedy Rise of the Tomb Raider a Shadow of the Tomb Raider. Scénář k sequelu chystá Amy Jump, jež se nejvíce proslavila kriminální komedií Free Fire, kde zazářili Brie Larson a Armie Hammer. Do dvojky se vrátí i Alicia Vikander, zatím nejasné je ale angažmá režiséra Roara Uthauga, jenž sice o režii sequelu projevil zájem, MGM však oficiálně nic nepotvrdilo.

Těšíte se na druhý díl Tomb Raider?Diskuze /8

LIPLIK

Proč kombinovat příběhy, když Rise of the Tomb Raider má slušný příběh na to, aby stačil sám o sobě. Příběh z Shadow of the Tomb Raider bych nechal na příadné třetí pokračování.

13.4.2019 | 13:05:38
Zira

Už jsem o tomhle četla a dost mě to potěšilo :) Jako nadšenec všech tří her, které jsem hrála každou min. tak třikrát, první stoprocentně tak desetkrát, a zamilovala si první film, se těším na pokračování. Souhlasím, že byl Shadow of the Tomb Raider dala až jako třetí pokračování, protože ta hra má sama o sobě dost nápadů na celý film :) Ale jinak paráda :)

webmaster
13.4.2019 | 13:10:36
Beranir

mě tak nějak ten film uplně minul, ale jestli byl tak dobrej, že si zaslouží pokračování tak super asi

13.4.2019 | 15:52:43
Lynth

Film se mi líbil a abych řekl pravdu, takových filmů se moc nedělá anebo se o nich nemluví. Tomb Rider, Lovci Pokladů a jim podobné mě vždycky bavili. Klidně bych bral i pokračování Lovců Pokladů s Nickem Cagem, ale toho se už asi nikdy nedočkáme, spíš nějaký reboot jestli vůbec.

#5 Baltik
13.4.2019 | 17:45:41
Baltik

#4 Lynth: Dosud jsem nepochopil, Jaký účel byl v Lovcích Pokladů 2, že najití pokladů očistilo jméno Gatese.
Oba díly mám moc rád, ale tu zápletku jsem pořád nepochopil.

13.4.2019 | 18:02:09
CoRnDuCK

Skvěle. Zaslouženo. Film jsem viděl třikrát a stále mě to bavilo :)

13.4.2019 | 18:18:42
totti

Jednotka bola fajn, ale nabudúce treba trochu vyladiť scenár. Teším sa :D

13.4.2019 | 18:57:01
Warriorn

Upřímně mě jakožto fandu série film dost znechutil. Totálně obrátili celou pointu hry a pokud teď plánují spojování 2 her do jednoho filmu, tak to potěš pánbůh, co se tady na nás chystá. Větší smysl než nový film měli snad i původní s Angelinou Jolie. Za mě všeobecně poslední 3 filmy na motivy her (Tomb Raider, Assassins Creed a Warcraft) byly naprostá a totální zklamání.

15.4.2019 | 10:47:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů