Třetí díl Jurassic World je dotočen

Třetí díl Jurassic World je dotočen

Colin Trevorrow a jeho tým po měsících usilovné práce dokončili natáčení třetího dílu trilogie Jurassic World a šestého crichtonovského filmu vůbec. Stalo se tak po několika přerušeních způsobených současnou světovou situací okolo koronaviru.

21 2
7.11.2020

Po veleúspěšné trilogii Jurassic Park, kterou natočili Steven Spielberg a Joe Johnston, se dinosauři vrátili na plátna ve snímku Jurassic World, jenž už přímo nevychází z díla Michaela Crichtona. Film natočil Colin Trevorrow na motivy vlastního scénáře a hlavní role si v něm zahrálo duo Chris Pratt a Bryce Dallas Howard, které doplnil i navrátilec z původní trilogie BD Wong. Jurassic World se brzy stal jedním z největších kasovních trháků všech dob, díky čemuž se předloni dočkal i druhého dílu s podtitulem Fallen Kingdom. Ten natočil J.A. Bayona a popsal v něm záchranu dinosaurů z ostrova Isla Nublar, přičemž ústřední hrdiny v tomto úsilí (ne)podpořil také Jeff Goldblum coby Ian Malcolm, jedna z hlavních postav první trilogie.

Ve Fallen Kingdom se do role Iana Malcolma vrátil Jeff Goldblum. Foto: Universal Pictures


Druhý díl se sice taktéž zařadil mezi nejúspěšnější filmy historie, co se tržeb týče, divácké a kritické přijetí už ale nebylo tak vřelé, jak tomu bylo v případě Trevorrowa snímku. A jelikož se Trevorrow nakonec neujal produkce devátého dílu ságy Star Wars, jak bylo původně plánováno, vrátil se k dinosaurům, aby natočil vrchol nové trilogie. Jurassic World: Dominion se začal natáčet v únoru a produkce byla několikrát přerušena kvůli pandemii koronaviru. Nyní, po téměř desetiměsíčním úsilí, hlásí Trevorrow dotočení filmu. Radostnou zprávou se pochlubil na svém Twitteru.

Na fotce, kterou Trevorrow sdílel na Twitteru, vidíme v jeho přítomnosti slavného Sama Neilla, jenž si již potřetí zahraje postavu paleontologa a dobrodruha Alana Granta, a taktéž herce Mamoudoua Athieho a DeWandu Wise. Ti patří mezi posily třetího dílu a podle zákulisních informací by měli v novém snímku sehrát ústřední role. Děj trojky přímo naváže na závěr druhého dílu a zavede nás tedy do světa, kde se prehistorická fauna pomalu ale jistě znovu stává každodenní součástí. Kvůli tomu roste vliv nejrůznějších zločineckých skupin, jež hodlají dinosaury využít ke svému prospěchu. Ve světě ale stále zbývají i hrdinové, kteří chtějí zvířata uchránit před lidským zlem.

DeWanda Wise se proslavila seriálem She's Gotta Have It. Foto: Netflix

Vedle Pratta a Howard tak znovu uvidíme i Neilla s Goldblumem, které doplní i Laura Dern coby paleobotanička Ellie Sattler. Vrátí se i Jake Johnson, Justice Smith nebo Omar Sy, úplně nové hrdiny či zloduchy si pak vedle Athieho a Wise zahrají Dichen Lachman či Scott Haze. Premiéry se snímek po několika odkladech dočká až 10. června 2022, je tedy možné, že Trevorrow se svým štábem ještě absolvuje nějaké ty dotáčky.

Vyrazíte na trojku Jurassic World do kina, pokud to bude možné?Diskuze /2

Filadel

Jsem rád že se vrací postavy z původní trilogie…bude zajímavé je vidět po tolika letech.

7.11.2020 | 23:50:52
Pavel 1963

Asi joi. Doufákm, že to napraví neslaný a nemastný zážitek z druhého dílu nové trilogie. Souhlasím, že návrat původních hrdinů je výborný nápad… doufám, že nepůjde jen o několikaminutové cameo. Těším se :-)

8.11.2020 | 19:48:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů