Wes Ball dokončil scénář k nové Planet of the Apes

Wes Ball dokončil scénář k nové Planet of the Apes

Legendární sci-fi sérii na motivy děl Pierra Boulla čeká v brzké době reboot, který už bude produkovat Walt Disney Pictures. Režisér a scenárista Wes Ball přes karanténu dokončil první verze scénářů a zdá se, že natáčení začne dříve, než se původně předpokládalo.

6 7
28.5.2020

Knihy Pierra Boulla se jako první chopil Franklin J. Schaffner v roce 1968 a nachystal velkolepé sci-fi Planet of the Apes v hlavní roli s jednou z největších hollywoodských legend vůbec, Charltonem Hestonem. Na jeho snímek navázala víceméně zbytečná pokračování, jejichž produkce skončila v roce 1973 filmem Battle for the Planet of the Apes. V osmdesátých letech se na opičí planetu vydal seriál a několik televizních filmů, pořádného rebootu se ale sága za účasti Hestona dočkala až díky Timu Burtonovi v roce 2001. I když si hlavní role zahrály hvězdy Mark Wahlberg, Tim Roth a Helena Bonham Carter, film nezaznamenal velký úspěch, díky čemuž o deset let později sáhlo studio 20th Century Fox k dalšímu rebootu. Trilogie o šimpanzi Caesarovi v podání Andyho Serkise slavila obrovské úspěchy a v roce 2017 skončila monumentálním filmem War for the Planet of the Apes, kde si padoucha zahrál Woody Harrelson.

Původní film patří mezi nejklasičtější sci-fi filmy vůbec. Foto: 20th Century Fox


Po koupi studia 20th Century Fox gigantem Walt Disney Pictures spadla celá opičí sága do myšákova klína. Poměrně nedávno byl režisér Wes Ball (The Maze Runner) oznámen jako hlavní tvůrce nové série Planet of the Apes, více informací však řečeno nebylo. Nyní ale Ball potvrdil, že práce na Boullově díle je určitou náhradou, kterou mu Disney poskytl poté, co zrušil komiksovku The Mouse Guard, na níž pracoval se Serkisem.

Wes Ball pro Fox dříve natočil sérii The Maze Runner. Foto: 20th Century Fox

Ball k tvorbě scénáře přizval Joshe Friedmana (Terminator: Dark Fate) a T.S Nowlina (Pacific Rim: Uprising) a všichni tři během karantény dokončili první nástřel scénáře. Podle Ballova vyjádření nás čeká jakýsi hybrid na pomezí rebootu a sequelu poslední série a Caesar by se měl nějakým způsobem vrátit. Vzhledem k tomu, že události posledního dílu nepřežil, jeví se jako velice pravděpodobný jeho flashbackový návrat. Ball a jeho tým původně počítali se začátkem natáčení v červnu 2021, aktuálně to ovšem vypadá, že i nová Planet of the Apes padne za oběť koronaviru a začátek jejího filmování bude rovněž odsunut. Ball slíbil vyjádření v brzké době, doufejme tedy, že přinese dobré zprávy.

Co říkáte na další pokračování Planet of the Apes? Těšíte se?Diskuze /6

PecaCZE

Hybrid rebootu a sequelu wtf ? Ti už opravdu neví co točit.

28.5.2020 | 21:56:51
Fat Tony

Zaaas? Ved uz nech to nechaju na pokoji konecne

29.5.2020 | 6:31:41
igwar

Zásadne nesúhlasím, že ďalšie pokračovania Schaffnerovho filmu boli zbytočné. Každý z nich posúva zaujímavým spôsobom príbeh ďalej a ďalej. Je tam cesta do minulosti, výmena rolí opíc a ľudí, revolúcia opíc… A vždy ma fascinovalo ako sa príbeh po x filmoch otočil v kruhu a vrátil sa presne do bodu, kde začal. Pre mňa bude vždy celá sága zlatou klasikou sci-fi. A tiež mám podozrenie, že plánovaný sequelo-prequel znamená, že autori si požičajú myšlienku z pôvodných filmov a bude sa cestovať do minulosti.

29.5.2020 | 7:47:30
TomAK

Divné, že jako scifi fandu mě nová série úplně minula ani mě neláká.

29.5.2020 | 14:04:09
Zilwicky

nová seria bola nahodou podarená. Ziadny kinematograficky zázrak, ale proste dobré filmy :)

K tomuto len tolko – to ze v holywoode uz prakticky nikto nie je ochotný „riskovat“ s niečím novým je uz stará, známa vec :/

29.5.2020 | 14:23:34
BackPa

První nový film byl skvělý, druhý spíše dokument a trojka mě už moc nebavila. Všechny díly jsem viděl v kině a na toto možná taky zajdu.

30.5.2020 | 17:53:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů