Začtěte se do Ďábelské záležitosti

Začtěte se do Ďábelské záležitosti

Ve spolupráci s nakladatelstvím BB Art vám přinášíme pohled na druhou knihu série Fatale od Image Comics, která se pyšní podtitulem Ďábelská záležitost.

6 0
4.11.2018

Image Comics patří mezi nejvlivnější komiksová nakladatelství a jeho komiksy pronikly i na náš trh. Image stojí i za jedním z nejlepších noirových komiksů poslední doby Fatale, jehož druhý svazek konečně vyšel i u nás. Napsal jej známý autor Ed Brubaker (Gotham Central) a o ilustraci se postaral Sean Phillips (Hellblazer).

Už při prvním díle Smrt je mi v patách se divák ponoří do fantaskního světa USA minulého století a kromě mnoha narážek sleduje i velice povedený noirový horor, který velice úspěšně vzdává hold patrně největší hororové legendě Howardu Phillipsi Lovecraftovi. Druhý díl se od poetiky lovecraftovského hororu trochu odklání, stále se však jedná o pozoruhodné dílo.


Příběh se opět odehrává ve dvou časových liniích, přičemž ta první sleduje pátrání Nicolase Lashe, jenž v první knize zdědil po svém otci zajímavou knihu popisující tajemnou femme fatale Josephine. Druhá se pak zabývá Jo samotnou a ukazuje Los Angeles v sedmdesátých letech minulého století. Hollywood je v té době tím nejzkaženějším místem vůbec a začínající herci neváhají zaprodat duši, aby získali filmové role. Největším nebezpečím jsou pak pro všechny obyvatele satanistické kulty, se kterými se čtenář rovněž setká.

Josephine je opravdu femme fatale. Foto: Image Comics

Čtení knihy odsýpá a díky vynikající Phillipsově kresbě se čtenář snadno octne v Hollywoodu v dobách jeho obrovského rozkvětu a na vlastní kůži cítí zdejší špínu a zmar. Když jej navíc provází samotná Josephine, je z toho rovnou nezapomenutelný zážitek, jenž umocňuje i perfektní překlad Martina D. Antonína. Teď už jen další rok čekat na další díl.

90%

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z