The Mandalorian Budoucnost nejen Star Wars je opět v projektech natáčených výhradně ve studiích

Budoucnost nejen Star Wars je opět v projektech natáčených výhradně ve studiích

Budoucnost nejen Star Wars je opět v projektech natáčených výhradně ve studiích

Svět se po pandemii spojené s koronavirem změnil. S nadějí vyhlížíme, kdy se filmový průmysl vzchopí, situace však nevypadá vůbec dobře. Alternativou jsou streamovací stanice, ale bez natočeného materiálu to také nepůjde. Budoucností by ovšem mohly být nové technologie aplikované u Mandaloriana.

9 1
16.7.2020

Nikdo stále neví, kdy (jestli) se vše vrátí do normálu, aby se mohlo pokračovat v natáčení, jako tomu bylo před březnem 2020. Na místě je tak otázka, zda se nyní nespokojit s nějakým alternativním způsobem natáčení. Už na to například přistoupilo studio Warner Brothers, které připravuje svého nového BatmanaRobertem Pattinsonem v hlavní roli.

Po skutečných lokacích ve Velké Británii se tvůrci přesunou do studia, kde se budou budovat i chodníky, nástřely domů apod. Studio zkrátka chce projekt dokončit. Jelikož se situace ohledně nemoci Covid-19 v čase mění, pružně na ni reagovat je velice obtížné, protože to většinou znamená sáhnout hlouběji do kapsy, což, když vezmeme v potaz, že kina jsou prakticky stále zavřená, není pro studia ideální řešení.


Přesunout se do studia, zavřít se na svůj vlastní soukromý pozemek, vybudovat vše, co se dá, a začít s natáčením prakticky bez většího omezení je zkrátka cesta, kterou se vydalo studio Warner Brothers. A dost možná nás něco podobného čeká i v budoucnu i u jiných projektů. Právě technologie tzv. Volume (více se dočtete v našem předchozím článku) umožňuje prakticky simulovat filmové pozadí. Natočit celou epizodu tak prakticky lze i z domova z vaší (velké) garáže, když máte potřebnou technologii.

(Tak schválně. Řekli byste, že toto je umělé pozadí? Vypadá věrohodně, nemyslíte? Foto: Disney+)

Když se podíváme na veškeré venkovní projekty, kde studia chtěla bohatě využívat exteriéry, tak tam se příliš nenatáčí. Podívejme se ovšem na Nový Zéland a Jamese Camerona, který si svého Avatara 2 a 3 již nějakou dobu ve studiu vesele natáčí. Studia se nyní budou muset pružně přizpůsobit a na danou situaci reagovat, pokud nechtějí ve své programové nabídce neustále vysílat reprízy starých epizod a filmů.

Problém je samozřejmě investice do takovýchto technologií. Není žádným tajemstvím, že výstavba tzv. The Volume spolkla nemalou část rozpočtu první sezóny Mandaloriana. Druhá řada je ovšem dotočena, opět se natáčela převážně ve studiu. A u případné třetí řady zřejmě nebude problém něco takového zopakovat. Zdá se, že toto je cesta, jak nyní filmy/seriály natáčet. A ostatní se musí přizpůsobit.

I tak podzimní nabídka seriálů na rok 2020 vypadá bídně, protože se prakticky nic nenatáčí. Čeká nás seriálové sucho a nyní bude pouze otázkou času, kdy studia přistoupí na alternativní způsob natáčení. I ten má samozřejmě své výhody (není třeba zamlouvat lokace, stavět kulisy, dohadovat se s vlastníky pozemků apod.) a bohužel i nevýhody (absence reálného prostředí, ztráta autentičnosti apod.), ale pokud studia nechtějí čekat, až krize spojená s koronavirem odejde zcela do ústraní, nebudou mít jiné možnosti.

Jak současnou krizi vnímáte vy? A je toto nový způsob, jak se budou filmy a seriály natáčet? Jedná se o přirozený vývoj nebo spíše krok vzad?

Diskuze /5

Fat Tony

Yeah? Good

16.7.2020 | 20:42:30
RagnarokCzD

Jakožto správnýmu konzumnímu ignorantovi je mi uplně jedno kde, kdy, jak, nebo za kolik to natočej … hlavně už ať je to tady. :3 :D

16.7.2020 | 22:03:00
godzilak

Asi tak jak píše ragnarok… stejně 99% všeho co se natočí jsou dějově nereálný slataniny pro masy, fungující víceméně na stejné kostře a lišící se pouze detaily … už ani nevím kdy naposledy jsem viděl něco originálního, co nepohřbí demence postav, nebo příběhu, případně co neobsahuje absolutně nereálný akční scény a nesmrtelné postavy…

#4 Fat Tony
19.7.2020 | 0:06:37
Fat Tony

#3 godzilak: Chernobyl nic?

19.7.2020 | 6:20:12
godzilak

Pravda, ale to je svým způsobem spis dokument… nicméně ano, ta minisérie je dobře udělaná i natočená , ale klasicky příběhovy seriál už si nevybavim … spousta projektu má potenciál, ale nepochopitelně to tvůrci zabijou hned na začátku demenci postav a zvláštním vyprávěním nebo vetvenim příběhu …

19.7.2020 | 10:47:55
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E08: Chapter 8: Redemption

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Tvůrci seriálu nevylučují návrat Boby Fetta a bude mít Jon Favreau v celém Star Wars větší a větší slovo?

Tvůrci seriálu nevylučují návrat Boby Fetta a bude mít Jon Favreau v celém Star Wars větší a větší slovo?

Mandalorian je Mandalorian, ale na druhou stranu Boba je Boba. Novináři se tedy (zatím stále) na nejslavnějšího námezdního lovce ptají. Zatímco předtím jsme ohledně jeho návratu dostali jednoznačnou odpověď, nyní tu existuje naděje, že se Boba může někdy objevit.

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Původ Baby Yody není tím nejdůležitějším na příběhu a zřejmě se ho v seriálu nikdy nedozvíme

Původ Baby Yody není tím nejdůležitějším na příběhu a zřejmě se ho v seriálu nikdy nedozvíme

Máme za sebou tři díly seriálu The Mandalorian. Zatímco by všichni měli řešit Mandaloriana a jeho druhy, tak se pozornost naopak upíná na Baby Yodu, který si pro sebe krade celý internet. Všechny zajímá jeho původ. Jenže toho se možná nikdy nedočkáme.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců