The Mandalorian Dave Filoni vysvětluje, proč se místo klasického IG-88 nakonec rozhodli využít neznámého droida

Dave Filoni vysvětluje, proč se místo klasického IG-88 nakonec rozhodli využít neznámého droida

Dave Filoni vysvětluje, proč se místo klasického IG-88 nakonec rozhodli využít neznámého droida

Většinou to bývá tak, že když tvůrci mohou, využijí ve svém díle známé postavy, aby zvýšili popularitu připravovaného projektu. Tvůrci seriálu The Mandalorian by sice mohli, ale razí úplně jinou strategii. Radši využijí neznámé postavy, než aby ždímali ty staré.

13 0
9.10.2019

Dave Filoni často odpovídá na dotazy ohledně seriálu The Mandalorian. I když hlavním tvůrcem seriálu je Jon Favreau, Filoni je velkým nadšencem a rád Jonovi pomůže s propagací. Nyní přišla řeč na droida IG-11, zcela neznámou novou postavu, která nápadně připomíná IG-88, kterého můžeme znát třeba z Epizody V a z komiksů. Proč tedy tvůrci nevyužili tuto známější postavu? Na to má Filoni jasnou odpověď:

Na Star Wars už pracuji nějakou dobu a mám tendence vytvářet stále nové a nové postavy. Miluji a respektuji staré a klasické postavy, kterým je potřeba věnovat zvláštní péči, ale vždy je dobré se vydat i nějakou neprozkoumanou cestou. Podívejte se třeba na Ahsoku Tano ze seriálu The Clone Wars. Přidali jsme mezi Epizodu II a III naprosto novou postavu, která se stala cenným přírůstkem do světa Star Wars a nijak nezničila ideu Obi-Wana a Anakina v dalších filmech.


(Seriál podle prvních obrázků zatím vypadá opravdu skvěle. Foto: Disney)

A následně se Filoni dostal k tomu, proč nakonec IG-88 ve svém příběhu nechtěl využít:

Droid jako IG-88 má své cenné místo ve Star Wars historii a hlavně v expandovaném universu. Je s ním spojena spousta skvělých příběhů. Takže s úctou k lidem, kteří tyto příběhy vytvořili, nenarušili bychom něco my, kdybychom ho přidali do našeho seriálu? Proto je někdy lepší si říci: máme tu i jiné droidy.

Jak vidíte, tvůrcům jde především o příběh a o nové postavy. Nemají zájem stále vytahovat ty staré, které již skrz naskrz známe odjinud, a rozšiřovat jejich příběhy. Někdy je milejší vytvořit zcela nové a neokoukané charaktery, se kterými si můžou tvůrci dělat, co chtějí, aniž by zničili původní ideu George Lucase.

Co říkáte na strategii, kterou studio uplatňuje?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E08: Chapter 8: Redemption

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Tvůrci seriálu nevylučují návrat Boby Fetta a bude mít Jon Favreau v celém Star Wars větší a větší slovo?

Tvůrci seriálu nevylučují návrat Boby Fetta a bude mít Jon Favreau v celém Star Wars větší a větší slovo?

Mandalorian je Mandalorian, ale na druhou stranu Boba je Boba. Novináři se tedy (zatím stále) na nejslavnějšího námezdního lovce ptají. Zatímco předtím jsme ohledně jeho návratu dostali jednoznačnou odpověď, nyní tu existuje naděje, že se Boba může někdy objevit.

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Původ Baby Yody není tím nejdůležitějším na příběhu a zřejmě se ho v seriálu nikdy nedozvíme

Původ Baby Yody není tím nejdůležitějším na příběhu a zřejmě se ho v seriálu nikdy nedozvíme

Máme za sebou tři díly seriálu The Mandalorian. Zatímco by všichni měli řešit Mandaloriana a jeho druhy, tak se pozornost naopak upíná na Baby Yodu, který si pro sebe krade celý internet. Všechny zajímá jeho původ. Jenže toho se možná nikdy nedočkáme.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců