The Mandalorian Gina Carano se o vyhazovu dozvěděla z médií, Disney se od herečky distancuje a stahují se i hračky z Carou Dune

Gina Carano se o vyhazovu dozvěděla z médií, Disney se od herečky distancuje a stahují se i hračky z Carou Dune

Gina Carano se o vyhazovu dozvěděla z médií, Disney se od herečky distancuje a stahují se i hračky z Carou Dune

Kauza s Ginou Carano ještě úplně nekončí. Je to týden, co herečka dostala padáka, nicméně ven se rojí stále nové a nové informace. Herečka přesto nechce hanit práci nikoho v Lucasfilmu, i když vyhazov je to velice bolestivý. A jak to dnes bývá zvykem, dozvěděla se to z novin.

10 19
19.2.2021

O vyhazovu herečky Giny Carano jsme toho napsali už dost. Bohužel se spustil klasický kolotoč událostí, kdy Carano nepřišla jen o práci u Lucasfilmu, ale sbohem jí řekla i agentura UTA, která jí sháněla kšefty. Není to poprvé, kdy se od herečky či herce po kontroverzních kauzách chtějí všechny možná multimédia co nejvíce distancovat. Herečka se nyní přiznala, že o vyhazovu se dozvěděla jako první z médií.

A kdy s vedením Lucasfilmu mluvila naposledy? Bylo to právě u jejích příspěvků na sociálních sítích, kde se údajně nevhodně vyjádřila na adresu LGBTQ+ komunity. Lucasfilm následně připravil oficiální prohlášení, které měla Gina Carano sdílet na svých sociálních sítích jako případnou omluvu. Herečka ale Lucasfilmu nabídla své vlastní prohlášení, kde vše uvedla na pravou míru. Jen chtěla použít svá vlastní slova a ne prohlášení od PR týmu z Lucasfilmu.


To se ale vedení nezamlouvalo. Herečka dále přiznává, že to bylo naposledy, kdy Lucasfilm herečku kontaktoval v této záležitosti. Při jakémkoliv dalším sdílení obsahu na sociálních sítích herečky se už Lucasfilm neozval. Carano tak sice mohla tušit, že něco visí ve vzduchu, ale o tvrdém vyhazovu se dozvěděla až z médií jako my všichni ostatní.

(Nejenže neuvidíme herečku v roli Cary Dune, ale od postavy Cary Dune se distancují i výrobci hraček. Foto: Disney)

Podle serveru Hollywood Reporter si herečka vydělala za epizodu něco mezi 25 až 50 tisíci dolary. Nejprve se na internetu objevily zprávy, že Disney plánuje postavu Cary Dune i nadále využívat a herečka tak bude přeobsazena. Disney údajně stále o postavu a také hračky, které by mohly vydávat. Následně ale Hollywood Reporter přišel se zprávou, že mluvil se svým zdrojem u Lucasfilmu. Vedení prý nyní neplánuje postavu využít, a tak přeobsazení nehrozí (což by znamenalo, že postavu Cary Dune již nikdy neuvidíme).

Některé společnosti se ovšem chtějí od Giny Carano distancovat, jak nejvíc to jen půjde. Hasbro tak například ruší akční figurku Cary Dune. Spekuluje se, že v ohrožení je i obrazový slovník k seriálu The Mandalorian od Pabla Hidalga, který by měl vyjít v červenci 2021. To ale ještě není oficiálně potvrzené, tak doufejme, že se tohoto jinak přínosného slovníku dočkáme.

Jak vidíte, je to poměrně zamotané. Gina Carano ovšem u Star Wars končí a dost možná i Cara Dune. Člověk si už může jen lámat hlavou, proč Favreau a Filoni postavu nezabili ve finále druhé řady (pakliže to bylo vůbec možné, je pravděpodobné, že tvůrci o vyhazovu nemuseli ani vědět). Zatímco první řada se s postavami nemazlila, druhá byla k nim už shovívavější. Takto jsme se aspoň mohli dočkat důstojného konce, kde by třeba Caru zabil Gideon.

Už jste se za ten týden smířili se skutečností, že Gina Carano nebude v žádném dalším připravovaném Star Wars projektu?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /20

WolverineCzE

Náhradu by mohla zahrát Ronda Rousey

#8 Sctyri
19.2.2021 | 9:32:53
badyvlasim

ta postava mi je u salamu. Ale princip ne, koncim s timhle serialem. zmrdi

19.2.2021 | 9:43:14
Auror

https://twitter.com/…655682293768 freedom of speech, jak pro koho

#6 ArchAngel
19.2.2021 | 10:15:22
Svjatogor

My, Disney, jsme s Ginou Carano nikdy nepracovali a ta částka také nesouhlasí! xD

19.2.2021 | 10:20:31
dbar

Myslím, že vyhazov by měl dostat Disney, a to za přehnanou cenzuru (Toy Story 2, Žbluňk, Simpsonovi), rasismus (nahrazování bílých postav černochy a asiaty) a lživé zobrazování dějin (černí vikingové, černí nacisti, šlechta atd).

#7 ArchAngel
19.2.2021 | 10:41:43
ArchAngel

#3 Auror: svoboda slova se vztahuje jen na vyjádření ty vs stát ve veřejných prostorách. Svobodu slova ale nemáš vůči jiným lidem či firmám, protože porušuješ jejich práva. A Twitter není veřejný prostor, takže tam ani svoboda slova nemůže být vymáhána, je to soukromý prostor a provozovatel má plné právo mazat si co chce a to není cenzura ale jeho právo …

#10 Stardos
19.2.2021 | 10:42:40
ArchAngel

#5 dbar: tak máš plné právo Disney produkty nekupovat a nesledovat, to je tvé právo … Disney má ale plné právo vyhazovat koho chce a dělat si věci jak chce, pokud dodržuje ostatní zákony … můžeš ho třeba žalovat, pokud se ti to nelíbí, takže rozhodovat bude soud podle práva …

19.2.2021 | 10:43:59
Sctyri

#1 WolverineCzE: Jasně další nesympatickou MMA neherečku? To zas někdo poznal v Rychle a zběsile 2 jediné mma ženy a má potřebuje je najednou všude cpát, jak kdyby nikdo jiný neexistoval, smešné.

#9 Svjatogor
19.2.2021 | 12:41:07
Svjatogor

#8 Sctyri: Pořád může být hůř. Disney chce být sport / healty / in a dnes je in být něco jako Caitlyn Jenner. ;-)

19.2.2021 | 13:10:39
Stardos

#6 ArchAngel: Z práce nemůžeš být vyhozen za politické přesvědčení, pokud není nějak proti zákonu. Pokud budeme brát vážně dřívější prohlášení, její podpora republikánů v tom hrála jistou roli taktéž

#15 Martrix
19.2.2021 | 14:02:55
Lex Luthor

Disney vážně zešílelo a moc mu narostl hřebínek blábolí o svobodě to ano, ale o svobodě pro koho nikdo z herců už dnes nesmí mít své vlastní názory ani myšlenky a sdílet je na sítích je to zvláštní, ale před 10lety jsem proti LGBT nic neměl teď je však pomalu začínám nenávidět a zato vděčíme právě téhle násilné propagandě.

19.2.2021 | 14:16:47
Hogo Fogo

Dezoláti a prakokoti hlasno plačú, lebo stále nepochopili, že byť kokot na mať názor nie je to isté

19.2.2021 | 14:49:39
Roy

Napsat „hračky z Carou Dune“ se fakt nehodí.

19.2.2021 | 17:24:55
Kafka Tamura

Chybět mi nebude. Jak se mi dřív líbila, když vypadala ještě jak žena, a byl jsem v první sérii vážně rád, že do role silné ženské obsadili opravdu silnou ženskou a ne nějakou 40kilovou anorektičku, tak ve druhé řadě jako pytel brambor už se na ni moc dívat nedalo. Nejen dívat, ale ani poslouchat, protože ten klišé béčkový scénář s hláškama jak z Walker Texas Rangera jí taky moc nehrál do karet – i když takové laciné hlášky jsou vlastně taky taková SW specialitka. No a nakonec asi ani ten mozek už nebude tak moc sexy, jak jsem očekával. Očividně moc rozumu nepobrala nebo se jí vymlátil z hlavy, když je schopná v zemi zaslíbené takové své kontroverzní moudra takto ventilovat a myslet si, že si toho rozdílně orientovaný zaměstnavatel a celý Hollywood (a vlastně jako bonus dnes celé mentálně vymr*ané USA) nebude nic dělat. No nedá se nic… nechť ji provází síla do následujících měsíců/let, které asi nebudou pro ni tak lehké.

19.2.2021 | 18:02:16
Martrix

#10 Stardos: motáš jablka s hruškama. Jako zaměstnance tě může zaměstnavatel „vyhodit“ ze zákonem daných důvodů, ale herci nejsou zaměstnanci, ale „živnostníci“ a podepisují kontrakt/smlouvu, kde může být klidně napsáno, že budeš platit penále za to, že si necháš v době natáčení narůst knírek. Tak už se konečně vzpamatujte, Disney je obrovský moloch a právníci je nenechají udělat nic nezákonného a PR oddělení vyhodnocuje, co je větší zlo, jestli poslouchat blbé kecy pár fanoušků, nebo čelit obvinění, že spolupracuje s někým, kdo je nesoudný a nevidí si do huby. Pokud si tě najme třeba Klaus, abys mu vymaloval obývák, asi tě nepřekvapí že tě vykopne, když zjistí, že jsi komunista, nebo jo?

19.2.2021 | 18:07:13
4391

Pokud je to všechno v článku pravda, tak od Disney není moc profesionální, že jí o jejím vlastním vyhazovu neinformovali dřív, než to pustili do světa. Ale co už, na svém instagramu se Gina zdá celkem v pohodě. Novou práci má (spolupracuje teď na nějakém filmu s Benem Shapirem) a těžko by měla zájem se k těmhle šmejdům vracet.

19.2.2021 | 21:10:28
Toso11

pablo hidalgo mal biť vyhodený tiež keď chcú biť taký správny on zaútočil na fanúšika a nikto nič ona napísala pravdu o médiách a vyobrazení jej strany spektra a je z toho koniec sveta KK by mala vyvodiť dôsledky či je to pablo alebo gina ale to sa nestalo … aspoň keby neboli pokrytci a nestiahli komentáre z oskara kďe dostala KK naložené

20.2.2021 | 0:18:20
zabijakptak

A tak došlo přesně k tomu, v co cancel culture doufá a o co usiluje.. Nechtějí aby herečka, která nesouhlasí s jejich ideologií zmizela z „jejich oblíbeného seriálu“ (které ani nesledují), ale aby zmizela ze světa. Démonizovat vše co řekla, napsala, poštvat proti ní úplně všechny a znemožnit ji jakkoliv pokračovat ve své kariéře. Vymazat ji z médií a zamést stopy po tom, že nějaká Cara Dune vlastně existovala. Smazat historii a nahradit ji svoji. Už jen čekám, kdy přijdou s vaporizací a smazáním důkazů o tom, že tento člověk vůbec někdy existoval.

20.2.2021 | 10:51:26
LAZARUS111

Tretiu sériu už nebudem sledovať

20.2.2021 | 18:26:17
LMDizajn

Nech sa každý zamyslí a rozhodne, na akej strane chce stáť a obhajovať: 1, Keď niekto niekoho zabije, ide do väzenia si odpykať trest. Keď si odpyká, nie je správne ho za to diskriminovať. 2, Keď niekto napíše na sociálne siete niečo v rozpore s myslením ľavicovej kultúry, môže dostať doživotný zákaz na používanie sociálnych (aj iných) služieb. 3, Bez predsudkov si prečítajte, čo je napísané v tom zdieľanom statuse (áno ,nepísala to ona, iba zdieľala) a zamyslite sa, či tak náhodou progresívni ľudia svojimi činmi a požiadavkom na jej vyhadzov len nepotvrdili to, čo je tam napísané? 4, Som na 100% za to, aby sa herci nevyjadrovali k politikom. A to je jedno, či sú vľavo alebo vpravo. Skutočne by s tým mali prestať.

21.2.2021 | 16:26:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E08: Chapter 16: The Rescue

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady seriálu The Mandalorian pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Reklama

Novinky

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Dave Filoni aktuálně rozšiřuje celý svět Star Wars. Důkazem toho je druhá řada Mandaloriana, kde jsme se po první komorní řadě přesunuli ke známějším postavám, po kterých fanoušci dlouho prahli. A zdá se, že nikdo nehodlá sundat nohu z plynu. Článek obsahuje potenciální spoilery.

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Máme za sebou epizodu The Tragedy, ve které se opravdu staly velké věci. Dočkali jsme se nečekané ztráty, která je pro našeho hrdinu velice osobní. Do konce druhé sezóny už zbývají pouze dvě epizody. Tak co všeho zajímavého se stalo v šesté epizodě?

Galerie

Galerie

Narozeniny herců