The Mandalorian Jak se temný meč dostal ke Gideonovi? Na tuto otázku seriál ještě letos odpoví

Jak se temný meč dostal ke Gideonovi? Na tuto otázku seriál ještě letos odpoví

Jak se temný meč dostal ke Gideonovi? Na tuto otázku seriál ještě letos odpoví

Seriál má i spoustu nedořešených záhad, které trápí nejednoho fanouška. Již předem bylo avizováno, že letos nám bude poodhalena minulost Greefa Kargy, nicméně měli bychom se dočkat odpovědi i na zásadní otázku – jak se temný meč dostal od Bo-Katan ke Gideonovi?

20 1
19.11.2020

Třetí epizoda s názvem The Heiress odhalila, že po temném meči pátrá Bo-Katan Kryze, které zatím neznámým způsobem meč odcizil Gideon. Nicméně, jak se to přesně stalo, se dozvíme v průběhu času, a nemělo by to trvat až tak dlouho. Naznačila to sama herečka Katee Sackhoff, která toho stoprocentně ví více než my.

Sice explicitně neřekla, že to bude ve druhé sezóně, ale jelikož se třetí řada nezačala ani natáčet a herečka s největší pravděpodobností scénář ke třetí sezóně neviděla, lze předpokládat, že tuto záhadu Jon Favreau odhalí již letos. Teď bude záležet pouze na tom, zda se to dozvíme nějak slovně od té či oné postavy, nebo nás čeká nějaký rychlý průřezový flashback. Ostatně takových jsme se dočkali již v první řadě.


Katee Sackhoff sama nemá ráda spoilery, takže toto tajemství nechce odkrýt. Nicméně tak nějak nevědomky prozradila, že Bo-Katan nevidíme v druhé řadě naposledy. Bo-Katan Kryze ovšem není jediným Mandalorianem, který se ve třetí epizodě objevil. Ještě jsme se dočkali Kosky Reeves (Sasha Banks) a Axe Wovese (Simon Kassianides). A podle všeho minimálně jméno Axe Wovese vymyslel sám George Lucas. Myslíte si, že otec Star Wars již nemá žádný vliv na dění ve své (bývalé) předaleké galaxii? Tak to se samozřejmě mýlíte.

(Aktualizovanou galerii postav si můžete prohlédnout zde. Foto: Disney+)

Stejně jako v průběhu první řady si Lucas udělal čas a šel se podívat na natáčení, jak jeho dítko vzkvétá pod rukama Jona Favreaua a Davea Filoniho. Během tajné návštěvy Lucas vymyslel jméno Axe Wovese, které bylo přiděleno postavě Simona Kassianidese. Je dost možné, že Lucas vymyslel jméno i postavě, kterou ztvárnila wrestlerka Sasha Banks, ale to zatím nebylo oficiálně potvrzeno.

To, že se Lucas byl podívat na natáčení, v nás vzbuzuje naději, že se postupem času vztahy mezi ním a Disneym zlepšily. Vzpomeňme si, že Lucas nebyl ani na premiéře Epizody IX, která ukončovala ságu Skywerkerů. Navíc v posledních letech to bylo mezi Lucasem a Disneym obecně napnuté. Dá se říci, že vše hasí až Jon Favreau s Davem Filonim v posledních dvou letech.

Ještě se na chvíli vrátíme k Simonu Kassianidesovi, jinak velkému fanouškovi Star Wars, jehož oblíbenou postavou je zrovna Boba Fett. Herec přes rok věděl, že bude hrát v našem seriálu, zúčastnil se castingu, kde nakonec uspěl, ale neměl ani tušení, koho si zahraje. To mu ostatně bylo odhaleno až první den v kostymérně, kdy si měl zkusit kostým Mandaloriana. O to větší radost měl, když věděl, že jeho postava bude částečně vypadat jako jeho oblíbenec Boba. Kassianides tak do poslední chvíle absolutně netušil, koho v seriálu ztvární.

Již v našich postřezích jsme zmínili, že se o třetí epizodu postarala herečka a nyní už i režisérka Bryce Dallas Howard, dcera Rona Howarda, režiséra filmu Solo: Star Wars Story. Ron Howard mimo jiné natočil i biják Apollo 13. Bryce si při natáčení třetí epizody vzpomněla na svého otce a právě jeho Apollo 13. Úvod třetí epizody a celkově havárie (či snad šťastné přistání) Razor Crestu jsou natočeny přesně jako jedna ze scén zmiňovaného filmu. Ostatně přesvědčte se sami.

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2

Diskuze /4

Raiden123

Tak ten Mec ma za sebou celkom zaujimavu historiu a vymenil dost vela majitelov,medzi nimi boli: Praetor Vizsla ?,Darth Maul,Sabine Wren,Bo-Katan,Ursa Wren,Gideon…

Tak neviem,predpo­kladam,ze Gideon ziskal mec podrazom,mozno sa Gideon tvaril ako napadnik bud Urse Wren,alebo Bo-Katan.Neviem to urcit,ale to je muoj predpoklad,snad to nieje pravda a Ursa Wren v pribehu nezomrela,ked Gideon kradol ten mec a aj preto je Bo tak nastvana.

Ta refferencia na apolo13,hmm najprv som si to nevsimol,ale scena sa mi zdala nejak povedoma,az ked som videl prirovnanie,tak som uznal,ze to malo svoj vyznam tu scenu urobit tak a nie inak,to bol celkom zaujimavy napad natocit tu scenu podobne.

#4 Skyw4lker7
19.11.2020 | 19:19:57
Raiden123

Eh… to som zle napisal o tej Urse Wren… to je jedno,je to lahko pochopitelne ako som to myslel.

#3 the Grand Inquisitor
19.11.2020 | 19:22:17
the Grand Inquisitor

#2 Raiden123: Myslím že Ursa Wren v tom nehraje žádnou roli.

20.11.2020 | 9:08:17
Skyw4lker7

#1 Raiden123: tiež si myslím, že Ursa Wren tam nehrala už žiadnu rolu aspoň čo sa týka Darksaberu keďže ho Sabine Wren dala v Rebels Bo-Katan…,ale tak uvidime :)

22.11.2020 | 18:58:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E05: Chapter 13: The Jedi

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady seriálu The Mandalorian pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Reklama

Novinky

Seriál o Bobovi Fettovi by měl být prequelem o tom, jak se dostal ze Sarlacca

Seriál o Bobovi Fettovi by měl být prequelem o tom, jak se dostal ze Sarlacca

Sice to není oficiálně potvrzené, ale lze tomu přikládat určitou váhu. Podle všeho se aktuálně natáčí minisérie o námezdním lovci Bobovi Fettovi. Původně jsme si mysleli, že právě tento seriál bude navazovat na poslední scénu prvního dílu druhé řady Mandaloriana. Vše bude ale nakonec jinak.

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Siege

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Siege

Jsme přesně v polovině řady a máme za sebou čtvrtou epizodu. Tentokrát jsme sledovali malinkou odbočku na Nevarro, přesto jsme se opět dočkali hned několika důležitých odkazů. V tomto dílu se Favreau s Filonim zaměřili na dovysvětlení určitých událostí v sequelové trilogii.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců