The Mandalorian Jon Favreau zdůrazňuje, že při tvorbě Star Wars je nutné poslouchat fanoušky

Jon Favreau zdůrazňuje, že při tvorbě Star Wars je nutné poslouchat fanoušky

Jon Favreau zdůrazňuje, že při tvorbě Star Wars je nutné poslouchat fanoušky

Jon Favreau opět fanouškům dokazuje, že je správným mužem pro tuto práci. Srdce fanoušků si získal již v případě prvního Iron Mana, Knihy džunglí či Lvího krále. Teď slaví úspěch s vůbec prvním hraným seriálem Star Wars. A znova připomíná, proč on je tím vyvoleným.

36 0
30.6.2020

Hlavní tvůrce seriálu The Mandalorian Jon Favreau slaví úspěch s první řadou. Ta druhá nás čeká již tento podzim a očekávání jsou opravdu velká. Nyní Favreau promluvil o komunitě Star Wars, která, jak všichni asi dobře víme, je velice citlivá a náročná. A to samozřejmě někdy způsobí více škody než užitku.

Jon Favreau ovšem prozradil, že když něco vytvoříte a dáte to do Star Wars světa, vždy se k vám poměrně rychle dostanou zprávy a ohlasy od fanoušků. A ty je nutné v určitém kontextu poslouchat. Podle Favreaua tvorba Star Wars není jednosměrkou, jak si mnozí mylně myslí. Tvůrce vždy musí pochopit energii fanoušků a to, co vlastně od Star Wars čekají a chtějí.


(Favreau je fanouškem již dlouho, prakticky vždy je čestným hostem na světových premiérách Star Wars. Foto: Disney)

Podle Jona je taktéž důležité být součástí komunity Star Wars. Co to ovšem znamená? Asi zřejmě si občas přečíst diskuzní fóra, poslouchat podcasty a být skutečně nedílnou součástí fanouškovské základny. Jen pak lze pochopit, co přesně fanoušci chtějí a co od předaleké galaxie obecně očekávají. Není nutné se řídit jejich tužbami, ale pochopit, co vlastně znamená být fanouškem Star Wars.

Jon Favreau je bezesporu součástí komunity, stejně tak i Dave Filoni. Možná i proto oba pánové celé látce tak rozumí a vychází jim prakticky vše, na co sáhnou. Doufejme, že to tak bude i do budoucna. Kromě této zprávy pro vás máme také jednu novinku. Režisérka Bryce Dallas Howard, která již natočila v první řadě epizodu Sanctuary, se postará o jeden díl i ve druhé řadě.

Co říkáte na slova Jona Favreaua? Je důležité být součástí komunity Star Wars?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /17

Cermb0

Asi to nejmoudřejší co jsem zatím od Disney éry o značce Star Wars slyšel :D

30.6.2020 | 18:27:58
janoo8

To se mu říká pěkně, když je zatím v oblibě.

#5 dvl
30.6.2020 | 20:28:43
Martrix

jasně…jsou prostě chvíle,kde překvápko není to pravé…jako třeba přivést sousedku s tím, že si dáme se ženou trojku :-)

30.6.2020 | 20:30:39
George Wayne

Za mě správný přístup. Po skončení Klonových válek se v podobném světle nechal vyjádřit i Dave Filoni, když zmiňoval fakt, že fanoušci leckdy ve svých teoriích přijdou s lepším vysvětlením událostí než samotní režiséři. Řekl bych, že naslouchání komunitě Star Wars je klíčový faktor, který by Disney nemělo přehlížet, pokud si chce fanoušky udržet na své straně. Není náhoda, že Favreau s Filonim mají důvěru fanoušků, zatímco Kennedyová, prezidenta Lucasfilmu, (takřka) veškerou důvěru pozbyla…

#13 Bafomet42
30.6.2020 | 21:20:35
dvl

#2 janoo8: V obľube je preto, že počúva fanúšikov.

#9 janoo8
30.6.2020 | 21:55:49
kingsizeboss

přihlédnout k názorům -proč ne, ale začíná to smrdět-stylem udělat si průzkum-co chcou diváci nejvíc a podle chuti jim natočím film, kde je nějakej vlastní názor kde je prostě … blbě se to popisuje-radši udělám radost většině-než abych natočil film podle sebe konzum v nevýslovný podobě(ale hold je taková doba)

#10 zabijakptak
30.6.2020 | 22:36:25
NewPerson

Nehrál v Přátelích toho milionáře, co chodil s Monikou?

#8 beat
1.7.2020 | 0:38:42
beat

#7 NewPerson: Hral

1.7.2020 | 9:38:27
janoo8

#5 dvl: Dokud ho nějaký nespokojený fanoušek nenapadne pálkou. Pak určitě změní názor.

1.7.2020 | 10:38:38
zabijakptak

#6 kingsizeboss: Chápu co tím myslíš. Asi jak to udělali v posledních dvou řadách GOT. Fan service plnej nesmyslů. Ovšem tady je důležitá tato věta „Není nutné se řídit jejich tužbami, ale pochopit, co vlastně znamená být fanouškem Star Wars.“

#15 janoo8
1.7.2020 | 11:36:59
Geek

Fanoušky ano a stejně tak objektivní kritiky, ne ovšem toxické fanoušky a jim podobné, ve svém slovníku operující s nejvíc cringe frázemi jako woke nebo sjw, ti už se na Star Wars i přes jejich aktuální nevalnou kvalitu podepsali více než dost. Vše musí být vyvážené.

1.7.2020 | 12:34:41
DC Expert

Hlavně že na jejich star wars ságu je celou dobu ignorovali a Lucase vykopli.

1.7.2020 | 12:48:26
Bafomet42

#4 George Wayne: Ehm: „Po skončení Klonových válek se v podobném světle nechal vyjádřit i Dave Filoni“

Nechal se vyjádřit?? To jako vypeckovat? Zbavit jader? A kým se nechal? ;) Hezký kousek do sbírky nesmyslných slovních spojení, dík.

#14 George Wayne
1.7.2020 | 21:21:57
George Wayne

#13 Bafomet42: Původně jsem chtěl napsat „se nechal slyšet“, slovo „vyjádřit“ mi tam tak nějak vklouzlo, díky za zpětnou vazbu, ale řekl bych, že smyslem komentářů je spíše reakce na obsah článků (a názorů ostatních uživatelů) než reakce na nesmyslná slovní spojení užitá v komentářích (zvláště, když je patrné, co daný uživatel chtěl říci). I tak jsem rád, že jsem rozšířil tvou sbírku ;)

1.7.2020 | 21:39:49
janoo8

#10 zabijakptak: A co tedy znamená být fanouškem Star Wars, podle tebe? To jsi jako imunní vůči Covidu? Rakovině? Máš permanentku do posilovny nebo něco podobného? Jsi lepší než normální člověk? Jako vysvětli to.

#16 dvl
3.7.2020 | 13:38:35
dvl

#15 janoo8: Fanúšici SW to nie ani tak fanklub ale skôr militantná zomknutá sekta

3.7.2020 | 20:23:54
derill129

Nie je to už skôr porovnateľne s fanatizmom, to čo už robia to presne vystihuje. Dáko fanatizmus vzniká okolo veľa takýchto seríí, filmov a seriálov kedy to už prekračuje zdravý rozum a zbytočne sa to berie až veľmi vážne.

5.7.2020 | 14:59:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E08: Chapter 16: The Rescue

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady seriálu The Mandalorian pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Reklama

Novinky

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Dave Filoni aktuálně rozšiřuje celý svět Star Wars. Důkazem toho je druhá řada Mandaloriana, kde jsme se po první komorní řadě přesunuli ke známějším postavám, po kterých fanoušci dlouho prahli. A zdá se, že nikdo nehodlá sundat nohu z plynu. Článek obsahuje potenciální spoilery.

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Máme za sebou epizodu The Tragedy, ve které se opravdu staly velké věci. Dočkali jsme se nečekané ztráty, která je pro našeho hrdinu velice osobní. Do konce druhé sezóny už zbývají pouze dvě epizody. Tak co všeho zajímavého se stalo v šesté epizodě?

Galerie

Galerie

Narozeniny herců