The Mandalorian Když dojdou peníze na herce, objeví se v seriálu sám Dave Filoni a další

Když dojdou peníze na herce, objeví se v seriálu sám Dave Filoni a další

Když dojdou peníze na herce, objeví se v seriálu sám Dave Filoni a další

Máme za sebou druhou epizodu s názvem The Passenger. Tentokrát se v ní nevyskytovalo tolik skrytých odkazů na širší svět Star Wars jako v první epizodě, nicméně máme pár poznatků, které určitě stojí za to zmínit. Co nejzajímavějšího tedy na daném díle bylo?

23 0
11.11.2020

Možná jste si všimli, že jsme se po nějakém čase opět setkali s piloty Nové republiky. Jednoho pilota, který dostal poměrně pěkné jméno Trapper Wolf, hraje samotný tvůrce seriálu Dave Filoni. Ostatně Wolf se v seriálu neobjevuje poprvé. Určitě si vzpomínáte na epizodu The Prisoner, ve které se Wolf představil v samotném závěru dílu.

A nebyl na to pochopitelně sám. Do kokpitů X-Wingů zavítali i režiséři Rick Famuyiwa a Deborah Chow. Když zkrátka musíte značnou část seriálového rozpočtu použít na náročnou postprodukci, musíte šetřit, kde se jen dá. V naprosté nouzi tedy vypomůžou lidé, kteří se aktuálně nacházejí na natáčení. Trio pilotů Nové republiky tak ztvárnili režiséři první řady.


A právě v epizodě The Passenger se vrátil Trapper Wolf s tváří Davea Filoniho.Ten na to ovšem nebyl sám, vypomohl mu druhý pilot Carson Teva, kterého si zahrál jinak sitcomový herec Paul Sun-Hyung Lee (Kim's Conveni­ence). Zatím jsou to prakticky jediné odkazy na Novou republiku, která sice řídí galaxii, ale zatím jsme se s ní moc nesetkali. Snad se to do budoucna změní.

Piloti Nové republiky zachrání Dina Djarina, protože, i když se vloupal do republikového vězení a osvobodil vězně, zároveň pomohl chytnout nebezpečné námezdní lovce a hlavně zachránit život poručíka Devana. Toho si ostatně v již zmiňované epizodě The Prisoner zahrál Matt Lanter, seriálový Anakin Skywalker ze Star Wars: The Clone Wars.

(Kdo jiný to mohl natáčet než Payton Reed? Foto: Disney+)

A před kým Trapper Wolf a Carson Teva Mandaloriana zachránili? Před Kryknami, nebezpečnými pavouky, kteří se původně měli objevit již v Epizodě V. Legendární ilustrátor Ralph McQuarrie navrhl vzhled těchto pavouků, na které měl Luke Skywalker narazit na Dagobahu před setkáním s mistrem Yodou. Nakonec bylo od plánů upuštěno, nicméně Dave Filoni Krykny použil do svého animovaného seriálu Star Wars: Rebels.

Nyní si tedy Krykny odbyly svůj hraný debut a samozřejmě, když jde o pavouky a jakýkoliv hmyz, tak u toho nemohl chybět režisér Payton Reed, který měl tuto epizodu na starosti. Režisér obou Ant-Manů měl naschvál v úvodní scéně na Tatooinu doktora Mandiblea, aneb vesmírný hmyz. Tento velice nápadný easter egg pro Reeda do scénáře schoval Jon Favreau, který se postaral právě o příběh druhé epizody.

Užili jste si druhou epizodu? A všimli jste si všech skrytých referencí?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2, článek 3)

Diskuze /5

DarthRevan

Filoni a Lee byli vynikající, ještě by bylo fajn potvrdit, že ten insektoid v epizodě byl Kilik :). Snad se k tomu Dave nějak vyjádří.

webmaster
11.11.2020 | 19:59:17
Raiden123

Opekanie dracieho hamburgera na raketovom motore…,alebo nevsimnuta scena s prechadzajuceho dielu,kde Drobek na speederi vyzeral ako stastny psik ked mu vlali usi vo vetre…

Holt kazdy si vsimne nieco ine…

11.11.2020 | 22:14:46
Majkyii

Trio režisérů z kapitoly 6 byl tak trochu žert z jejich strany a Filoni se tomu chtěl co nejvíc vyhnout, ale nepovedlo se mu to. Padla na to řeč v dokumentu o Mandalorianovi, což byl velmi povedený dokument o celé tvorbě, od vizuálu, kamery, technologie atd., přes jednotlivé odkazy na Star Wars filmy až po hudbu. Vřele doporučuji shlédnout. Co se týče Filoniho v tomto díle, myslím že už to tak chtěli, když už tam jednou byl. Navíc X-wing pilota by mohl hrát skoro každý. Asi jako Stormtroopera. O těch je v dokumentu taky pěkná pasáž :-)

11.11.2020 | 22:53:46
Railbot

Ten „vesmírný hmyz“ je Killik. Obyvatel Alderaanu. A také pochází z díla McQuarriho. Hojně jsou zastoupeni v SWTOR.

#5 tom99
12.11.2020 | 14:24:08
tom99

#4 Railbot: Jasně, ale chtěl jsem zdůraznit, že se jedná o hmyz, aby tam byl jasný odkaz na toho Paytona Reeda, kdyby to někomu nedošlo :-)

webmaster
12.11.2020 | 14:36:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E08: Chapter 16: The Rescue

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady seriálu The Mandalorian pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Reklama

Novinky

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Dave Filoni aktuálně rozšiřuje celý svět Star Wars. Důkazem toho je druhá řada Mandaloriana, kde jsme se po první komorní řadě přesunuli ke známějším postavám, po kterých fanoušci dlouho prahli. A zdá se, že nikdo nehodlá sundat nohu z plynu. Článek obsahuje potenciální spoilery.

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Máme za sebou epizodu The Tragedy, ve které se opravdu staly velké věci. Dočkali jsme se nečekané ztráty, která je pro našeho hrdinu velice osobní. Do konce druhé sezóny už zbývají pouze dvě epizody. Tak co všeho zajímavého se stalo v šesté epizodě?

Galerie

Galerie

Narozeniny herců