The Mandalorian
93/100 - 200×

The Mandalorian

Po příbězích Janga Fetta a Boby Fetta se ve světě Star Wars objevuje další válečník. Seriál bude mapovat příběh Mandaloriana, který bude časově zasazen po pádu Impéria a ještě před samotným vznikem Prvního řádu. Budeme sledovat cestu osamělého střelce ve vnějším okraji galaxie, kde nemá Nová Republika žádnou pravomoc.

USA | 2019 | Vysílá se
vysílání
3 sezóny | Disney+ | 40 minut
žánr
Akční, Fantasy, Sci-fi
hrají
Pedro Pascal (Din Djarin), Nick Nolte (Kuiil), Carl Weathers (Greef Karga), Gina Carano (Cara Dune), Giancarlo Esposito (Gideon), Taika Waititi (IG-11), Werner Herzog (Klient), Timothy Olyphant (Cobb Vanth), Amy Sedaris (Peli Motto), Katee Sackhoff (Bo-Katan Kryze), Emily Swallow (Zbrojařka), Omid Abtahi (Penn Pershing), Rosario Dawson (Ahsoka Tano), Temuera Morrison (Boba Fett)

Mark Hamill a Jon Favreau se vyjadřují k nejpřekvapivějšímu cameu ve druhé řadě

Mark Hamill a Jon Favreau se vyjadřují k nejpřekvapivějšímu cameu ve druhé řadě

Druhá řada seriálu The Mandalorian je u konce a snad už každý viděl finále, které rozbušilo srdíčko nejednoho Star Wars fanouška. V posledním díle se totiž objevila postava, o které jsme nevěděli, že se vůbec může ukázat. A k jejímu návratu se postupně vyjadřovali i hlavní tvůrci.

42 0
12.1.2021

Nemá smysl chodit dlouho okolo horké kaše. Luke Skywalker se objevil ve finále druhé řady s názvem The Rescue. A i když tvůrci ctí fanoušky a dokonce dávají na jejich castingové tipy, tentokrát to nevyšlo. Většina fanoušků si zřejmě přála, aby se Luke objevil s tváří Sebastiana Stana, který je Hamillovi neskutečně podobný, nakonec si Skywalkera střihl Hamill sám.

Inu, vlastně tak napůl. Na place sice byl údajně přítomný sám Mark Hamill, ale hlavní slovo měl především herec Max Lloyd-Jones, který má přesnou výšku jako mladý Hamill, podobné vlasy a i stavbu těla, takže dokonale připomínal mladého Skywalkera z Epizody VI. Scénu v chodbě, kdy Luke v kápi masakruje jednoho Dark Troopera za druhým, rozhodně natočil Max Lloyd-Jones.

Když si ovšem o pár minut později Luke sundá masku, tak na ní už vidíme omlazeného Hamilla pomocí de-agingové technologie. O tom, jak je uměle vytvořený obličej dokonalý, si můžeme povědět zase jindy. Disney údajně zkouší i testovací záběry pomocí deep fakeu, kdy zkrátka nahradí nežádoucí obličej fotografií, která se rozpohybuje (níže se můžete podívat na rozdíl Skywalkera pomocí de-agingu a deep fakeu). Budoucnost nám ukáže, zda vůbec někdy dokonale nahradíme herce, aniž bychom si toho všimli.

Thumbnail Play icon

Nyní ale k utajovanému cameu. Tvůrce Jon FavreauMarkem Hamillem považují za zázrak, že se v dnešní době vše podařilo ututlat. Jak jistě víte, celá druhá řada byla plná úniků, kdy jsme dopředu věděli, že se můžeme těšit třeba na Bo-Katan Kryze, Bobu Fetta či Ahsoku Tano. Skywalkerovo cameo ovšem bylo utajeno a žádný slídil nevyšťoural tuto informaci.

Favreau to považuje za zázrak a sám s Filonim čekali, kdy to praskne. Prakticky to byla otázka času, záhadou se to ale nestalo. Sám dále řekl, že v dnešní době je prakticky nemožné cokoliv utajit. Na projektu pracuje tolik lidí, že někdy, i když se vynese ven nějaká informace, nemáte možnost zjistit, kdo ji pustil ven. I Hamill je vděčný, že jeho zapojení do seriálu, o kterém on sám věděl přes rok, zůstalo v utajení.

Pro Hamilla ovšem návrat Luka Skywalkera znamená ještě něco navíc. Není žádným tajemstvím, že Hamill není fanouškem sequelového Luka Skywalkera, kdy na place hlasitě nesouhlasil s Rianem Johnsonem při natáčení Epizody VIII. Hamill zkrátka nevěřil, že by se Luke vydal na opuštěný ostrov, opustil svou sestru, nechal svého synovce na pospas temné straně Síly a nad všemi zlomil hůl. Zopakovat si roli Luka plného naděje tedy tak, jak jsme ho naposledy viděli v původní trilogii, bylo jeho zbožným přáním. A Favreau a Filoni mu to v Mandalorianovi umožnili, za což jim i poděkoval na sociálních sítích.

Sám se herec vyjádřil, že nejcennější dary jsou právě ty, o kterých jste nevěděli, že vám mohou udělat takovou radost. Pro Hamilla je to jakési vykoupení ze sequelových dílů. My tak musíme doufat, že jsme Luka Skywalkera neviděli naposledy, i když těžko říci, v jak velkém měřítku by se velký mistr Jedi objevil příště. Přeci jenom omlazující technika stojí spoustu peněz a dovolí tvůrcům, aby postava byla na obraze jen velice krátkou dobu.

Když je ale Baby Yoda pryč, Disney tento kasovní trhák nenechá dlouho na vavřínech. V jednom z připravovaných seriálů Grogu určitě uvidíme. A s ním i Skywalkera. Je dost možné, že Filoni s Favreauem si testovali publikum, jak budou na návrat Luka reagovat. A také, jak budou reagovat na omlazující techniku. Příště, až Skywalkera uvidíme, už může být technika zase někdy jinde (nebo se konečně dočkáme Sebastiana Stana).

A jak vás potěšil Lukův návrat? Přiznejte se, ukápla vám slza?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /30

Nekronaut

Luke je tam fakt děsně umělej/digitální, ihned mě to bouchlo do očí. Z toho jsem nadšen nebyl.

#2 Svjatogor
12.1.2021 | 17:49:58
Svjatogor

#1 Nekronaut: Není všem dnům konec. Shamook na update glitchů už dělá. Určitě. ;-)

https://www.youtube.com/watch?…

https://www.youtube.com/watch?…

#6 Svjatogor
12.1.2021 | 17:57:33
zabijakptak

Těžce se posuzuje digitální de-aging když máte slzy v očích.. Podle mě jim bylo jasný, že to bude vypadat trochu divně, ale prostě tam chtěli na tu chvíli Hamilla vrátit a to je na té scéně to hlavní.

12.1.2021 | 17:57:59
dCate

Já byla ráda, že se tam Luke objevil, a že to bylo v podání Marka Hamilla, takže jak to vypadalo jsem zase tolik neřešila.

12.1.2021 | 19:20:27
dvl

Od príletu x-wingu mi stúpla tepová frekvecia a cgi de-aging bolo to posledné, čo by som podrobne skúmal. V tej eufórii to väčšina fanúšikov až tak neriešila. Predpokladám, že na to sa spoliehali Favreau s Filonim. Čo my vieme, možno do budúcnosti angažujú Winter soldiera.

12.1.2021 | 19:50:30
Svjatogor

#2 Svjatogor: Tak už to tvůrcům opravil. :-)

https://www.youtube.com/watch?…

12.1.2021 | 19:57:10
DC Expert

Teď si vemte, že takhle by tam mohli dát i Wolverina ne do star wars ale do avengers!

12.1.2021 | 20:54:27
BuuxXxa

v momente ked som videl x-wing som si povedal, to by mal byt luke, sekunda nato to urcite nedaju a tadaaa, mne sa pacilo :-)

12.1.2021 | 21:40:53
4391

Lukův návrat potěšil ;-) Jen si říkám, o čem bude třetí řada? Grogu tedy odešel s Lukem, ale nějak si neumím představit Mandaloriana bez Grogu… ale zároveň si neumím představit, že by Luke Skywalker byl další hlavní postava?

#10 Beranir
12.1.2021 | 21:41:29
Beranir

#9 4391: no původní záměr byl epizodickej seriál o Mandovi, Grogu tam původně vůbec nefiguroval dokud samotnej seriál nezačal, podle mě se víc zaměří na Mandalore, black saber, rozdílnosti v kultuře mezi Mandem a třeba Bo Katan, prostě přeorientovat se víc na Mandaloriany a bounty huntery, návrat k epizodickýmu vyprávění atd.

#12 4391 #18 the Grand Inquisitor
12.1.2021 | 22:39:55
Svjatogor

Dojetí je skvělá věc, sdilené dojetí je ještě skvělejší věc a poslední minuty závěrečné epizody byly tou nejskvělejší věcí. Jenže… Mandalorian S02E08 = GoT S06E10. Teď jsme na vrcholu spokojenosti. Hvězda Smrti je zničená, Luke svého staronového otce čerstvě pohřbil žehem (těch emisí, když se škvařil plast), Pimperátor je rozmetán atomy, Han dal pohádkovou pusu Leie. Co by se asi tak mohlo pokazit? xD

Podle scénáře Ep.VII se posralo úplně všechno. Třetí série bude vlakem do stanice DESPAIR. :\

#13 4391 #14 dvl
12.1.2021 | 22:45:17
4391

#10 Beranir: Upřímně, nesledoval jsem vývoj seriálu od samého začátku (že tam neměl být Grogu jako jedna z ústředních postav jsem tedy doteď vůbec netušil). Asi bych s tím neměl problém, když by se dál zaměřili na Bo Katan a jejich konflikt kvůli black saber (podle událostí v posledním díle není asi pochyb, že to tak vážně bude). Ale víš jak, člověk si prostě na Grogu zvykl a najednou to bude (možná) bez něj… Nestěžuju si, i tak se těším na pokračování (y)

#18 the Grand Inquisitor
12.1.2021 | 23:18:37
4391

#11 Svjatogor: Na nejnovější trilogii SW jsem se podíval teprve nedávno jen kvůli Mandalorianovi. K trilogii se už asi nemá moc cenu vyjadřovat, o tom toho bylo napsáno víc než dost… no snad se Din Djarin dočká důstojnějšího zakončení svojí cesty než třeba Luke.

12.1.2021 | 23:25:48
dvl

#11 Svjatogor: A kde sa píše, že Favreau bude rešpektovať sequely? Už teraz sa špekuluje o vyradení sequelov s kánonu. Veľmi vtipne sa k tomu vyjadril Mark Hamill https://www.youtube.com/watch?… – čas okolo 2:16 min

#15 Svjatogor #16 4391
13.1.2021 | 0:14:06
Svjatogor

#14 dvl: Opravdu? Měli bychom být rádi, jenže potom bude vyřazení závěrečné trilogie z kánonu StarWars popřením (byť nepovedeného) sebe sama. Cancelled, zapomeňte? To neumí stát za svým? :-O xD

#17 dvl
13.1.2021 | 0:46:06
4391

#14 dvl: Nevím, co říká v originále, ale tohle video je bohužel už podle „REDUB“ v názvu předabované. Celej ten YT kanál je takových videí plný.

13.1.2021 | 0:57:25
dvl

#15 Svjatogor: V prvom rade ide o to ako budú Favreaove projekty zarábať doláriky, keď to bude sypať,prečo nie. Pre Fans by to bol dar z nebies. Neviem si predstaviť, prečo by Favreau, Filloni & co mali stáť za nepodareným projektom Kathleen Kennedy.

13.1.2021 | 1:20:44
the Grand Inquisitor

#10 Beranir:
#12 4391: Je to dark saber

13.1.2021 | 8:08:30
Rik

Opatrně s používáním slova fake. Tak, jak jste to napsali odděleně, tak jste změnili smysl

13.1.2021 | 10:43:39
Bad Groot

Jj jde to kupředu at je provází síla :)

13.1.2021 | 10:47:39
dalibor.durcak

Abych odpověděl na položenou otázku: Možná nejsem náročný divák, ale byl jsem absolutně nadšen a hned jsem to musel volat stejně postiženým kamarádům, jako jsem já, abych s nimi sdílel své nadšení.

13.1.2021 | 13:07:04
RagnarokCzD

I kdyby se tam Hamil objevil s vytištěnou fotkou mladýho Luka přilepenou na obličeji, brečel bych jak želva … za mě to bylo dokonalý ať už to vypadalo jakkoli. :3

13.1.2021 | 13:13:35
Perun

Také mi ukáplo pár slziček, návrat Luka (skutečného Luka, ne toho dubléra z odpadní…ehm, totiž ze sequelové trilogie) společně s loučením Manda s Groguem bylo prostě na mé city moc :)

Osobně jsem za seriál neskutečně vděčný, při konci druhé série jsem zažíval pocity radosti, štěstí a nadějí. Tedy pocitů, které jsem při sledování Star Wars naposledy pocítil u originální trilogie a snad ještě u Pomsty Sithů a už jsem ani nedoufal, že je v souvislosti s Disney pojetím SW ještě někdy zažiji. Ale stalo se a jsem opravdu velmi šťastný.

Až se ujme kormidla Kevin Feige a konečně vypoklonkují Kathleen Kenedy, neviděl bych vyřazení sequelové trilogie z kánonu ani jako tolik nereálnou věc.

14.1.2021 | 8:13:52
Railbot

Bylo to skvělý. Umí s technologií skvělý věci. Viz Tarkin, kde na to byl ale mnohonásobně větší rozpočet a ať si kdo chce říká co chce, ten vypadal perfektně a znám lidi, kteří ani nevěděli, že nejde o živého herce.

#25 dovahkiin #27 Lord Denvil
14.1.2021 | 22:53:59
dovahkiin

#24 Railbot: To je dost subjektivní, za mě byl i Tarkin opravu hrozný (a to naprosto upřímně asi nechápu jak to někdo mohl nepoznat), stejně jako Luke, prostě je to pořád jak kdyby přijeli z battlefrontu (trochu ad absurdum). Cameo bylo sice pěkný a celej díl super, ale to CGI je vidět a není to ono, alespoň pro mě, i když chápu že to třeba jinak nejde. Takže to trochu kazilo takovou tu pomyslnou třešničku na dortu.

#26 Lord Denvil
15.1.2021 | 10:57:44
Lord Denvil

#25 dovahkiin: moc si vymýšlíš… :( trochu mne to připomíná breptaly, které prskají že když ve válečném filmu není opravdový tank Tiger – tak je to hned odpad… :-D

#28 dovahkiin
15.1.2021 | 13:52:27
Lord Denvil

#24 Railbot: také takovýdle lidi znám. a ani mne samotnému to nedošlo hned – a to jsem to poprvé viděl v kině…

15.1.2021 | 13:54:22
dovahkiin

#26 Lord Denvil: To je trochu mimo místu celé, jako by si ani nečetl to na co reaguješ :D

15.1.2021 | 16:07:36
Sctyri

Scénu jsem si přehrál asi 30× a potom ještě s reakcema na youtube, abych ty emoce sdílel a viděl, že nejsem sám komu slza ukápla. A jsem moc rád, jak jsem se tu dozvěděl i pohled a postoj Marka na tuto věc a je super. Jistěže bylo vidět, že je digitální a co? Všem to urvalo koule, když uviděli „pravého“ Luka. Byl to splněný sen tisíců lidí a z brblání na cgi se alespoň pozná komu scéna není adresovaná.

#30 mirako
18.1.2021 | 19:10:21
mirako

#29 Sctyri: Přesně tak.. není to o CGI, ale o příběhu a ten je v Mandalorianovi super. Že tam není úplně do puntiku doladěný CGI mě vůbec nevadí.

21.4.2021 | 1:31:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktualizace postav

V průběhu třetí řady seriálu The Mandalorian pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Novinky

Zažívá nevídaný úspěch s Ant-Manem, nyní přesedlá na Mandaloriana: O'Brian popisuje svůj úspěch

Zažívá nevídaný úspěch s Ant-Manem, nyní přesedlá na Mandaloriana: O'Brian popisuje svůj úspěch

Občas herci čekají na velké projekty, které jim konečně přinesou slávu a šanci na lepší uchycení ve filmovém světě. Někdy se ovšem stane, že se vaše dva projekty míjejí. Katy M. O'Brian sotva skončila marketingové povinnosti pro Ant-Mana, vrhá se na Mandaloriana.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Třetí epizoda s názvem The Convert opět vzbuzuje vlnu kontroverze

Třetí epizoda s názvem The Convert opět vzbuzuje vlnu kontroverze

Asi málokdo čekal, že již třetí epizoda třetí řady nás zavede zcela k cizím postavám a Din Djarin bude na druhé koleji. Seriál The Mandalorian buduje širší svět. Stejně jako si Djarin ukrojil dvě epizody od Boby Fetta, stejný jev nastal i zde. Tentokrát ale s jinou postavou.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama