The Mandalorian
93/100 - 187×

The Mandalorian

Po příbězích Janga Fetta a Boby Fetta se ve světě Star Wars objevuje další válečník. Seriál bude mapovat příběh Mandaloriana, který bude časově zasazen po pádu Impéria a ještě před samotným vznikem Prvního řádu. Budeme sledovat cestu osamělého střelce ve vnějším okraji galaxie, kde nemá Nová Republika žádnou pravomoc.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 40 minut
žánr
Akční, Fantasy, Sci-fi
hrají
Pedro Pascal (Din Djarin), Nick Nolte (Kuiil), Carl Weathers (Greef Karga), Gina Carano (Cara Dune), Giancarlo Esposito (Gideon), Taika Waititi (IG-11), Werner Herzog (Klient), Timothy Olyphant (Cobb Vanth), Amy Sedaris (Peli Motto), Katee Sackhoff (Bo-Katan Kryze), Emily Swallow (Zbrojařka), Omid Abtahi (Doktor Pershing), Rosario Dawson (Ahsoka Tano), Temuera Morrison (Boba Fett)

Třetí řada Mandaloriana má být spíše podobná té první než druhé

Třetí řada Mandaloriana má být spíše podobná té první než druhé

Máme za sebou dvě řady seriálu The Mandalorian. Obě byly velice kvalitní, přesto obě jiné. Zatímco první se soustředila ryze na Manda, druhá nám chtěla představit svět a známé postavy ze světa Star Wars. Podle tvůrců třetí řada bude spíše jako ta první. Je to dobře?

31 0
8.7.2021

První i druhá řada si odnesla převážně kladné ohlasy. Některým divákům ovšem nemuselo ve druhé řadě vonět, že se tvůrci začali soustředit na X různých postav ve Star Wars světě, a Mando byl tak trochu upozaděn. Představení širšího světa zkrátka bylo pro tvůrce důležité, aby mohli začít pracovat i na jiných seriálech.

Nyní se k celé situaci vyjádřil kaskadér Brendan Wayne, který pracoval na obou řadách. Ten bohužel neměl možnost číst scénář ke třetí řadě, nicméně už patří do Star Wars rodiny, a tak spoustu věcí slyšel přímo od zdroje. Ve třetí řadě se pochopitelně objeví nové planety a nové postavy, ale prim bude hrát právě Mando. Už se to nebude točit okolo známých postav, které známe z jiných Star Wars projektů.


(Vyprávěcí styl se vrátí ke kořenům první série. Foto: Disney+)

Znamená to tedy méně představování a více konání. Postava Din Djarina má tak dostat spoustu prostoru k vývoji. A pochopitelně u toho nebude chybět ani Pedro Pascal. Wayne ještě dodal, že fanoušci nesmí věřit všemu, co si přečtou na internetu. Právě okolo Pascalovi ne(účasti) ve třetí řadě si toho fanoušci mohou přečíst spoustu, ale prakticky žádné takovéto články nejsou pravdivé. Alespoň podle kaskadéra.

Taktéž ještě bylo odhaleno, že tón a vizuál seriálu bude velice podobný tomu, co chystá Robert Rodriguez u The Book of Bobba Fett. Pro většinu z nás to zřejmě není nic nového, vždyť na seriálu pracují téměř ti stejní lidé. Je ale důležité, aby to zaznělo nahlas. Zdá se, že i tón seriálu Ahsoka bude velice podobný. Nějaké větší změny či inovaci čekejme třeba u The Acolyte, který se odehrává několik stovek let před začátkem našeho příběhu tady.

Jaký styl vyprávění se vám zamlouval více? Ten u první či u druhé řady?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /5

Carlos Matos

Beztak maj příběh na 3–4 série, ale jelikož má seriál úspěch, tak dostane víc řad. Tudíž více „soustředění na manda“ bude v překladu víc náhodných zakázek/fillerů.

8.7.2021 | 18:48:12
Raiden123

Hmm,to je tazke posudit,ktory styl je lepsi,no aby som pravdu povedal,ked sa sem tam objavila nejaka postava co zostal dlhsie nez jednu epizodu to bolo tiez fajn,ale zaroven prilis nevycnievala.Hlavne Mando bude zhanat novej vyhovujici „bourak“ na letem svjetem vesmirem,som zvedavy co bude mat prideleno.

A hlavne na Lov KraytDragona asi tak rychlo vela ludi nezabudne,neviem ci to nieco dokaze coskoro porazit.

#4 Tony-Z
8.7.2021 | 23:27:57
Filip Ondrej

No myslím že se ještě dočkáme Bo Katan, která má teď napjatý vztah s Mandem, kvůli darksaberu

#4 Tony-Z
9.7.2021 | 9:29:35
Tony-Z

#2 Raiden123: Podle mě bude sérii minimálně začínat s tou omlácenou Lambdou, kterou použili k infiltraci Gideonova křižníku.

#3 Filip Ondrej: Taky si to myslím.

10.7.2021 | 17:28:37
4391

První série byla supr, ale druhá mě taky bavila o trochu víc. Za mě neutrální zpráva, určitě se na třetí řadu těším dál ;-)

12.7.2021 | 19:42:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S00E10: Disney Gallery: Making of the Season 2 Finale

Překlad: @Kratos91

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady seriálu The Mandalorian pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Reklama

Novinky

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Dave Filoni aktuálně rozšiřuje celý svět Star Wars. Důkazem toho je druhá řada Mandaloriana, kde jsme se po první komorní řadě přesunuli ke známějším postavám, po kterých fanoušci dlouho prahli. A zdá se, že nikdo nehodlá sundat nohu z plynu. Článek obsahuje potenciální spoilery.

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Máme za sebou epizodu The Tragedy, ve které se opravdu staly velké věci. Dočkali jsme se nečekané ztráty, která je pro našeho hrdinu velice osobní. Do konce druhé sezóny už zbývají pouze dvě epizody. Tak co všeho zajímavého se stalo v šesté epizodě?

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama