The Mandalorian
93/100 - 192×

The Mandalorian

Po příbězích Janga Fetta a Boby Fetta se ve světě Star Wars objevuje další válečník. Seriál bude mapovat příběh Mandaloriana, který bude časově zasazen po pádu Impéria a ještě před samotným vznikem Prvního řádu. Budeme sledovat cestu osamělého střelce ve vnějším okraji galaxie, kde nemá Nová Republika žádnou pravomoc.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Disney+ | 40 minut
žánr
Akční, Fantasy, Sci-fi
hrají
Pedro Pascal (Din Djarin), Nick Nolte (Kuiil), Carl Weathers (Greef Karga), Gina Carano (Cara Dune), Giancarlo Esposito (Gideon), Taika Waititi (IG-11), Werner Herzog (Klient), Timothy Olyphant (Cobb Vanth), Amy Sedaris (Peli Motto), Katee Sackhoff (Bo-Katan Kryze), Emily Swallow (Zbrojařka), Omid Abtahi (Doktor Pershing), Rosario Dawson (Ahsoka Tano), Temuera Morrison (Boba Fett)

The Mandalorian

První hraný Star Wars seriál. Tak o tom se již nějakou dobu mluví a původně ho měl v plánu již George Lucas se svým tehdejším kamarádem a výkonným producentem prequelových Star Wars Rickem McCallumem. Oba ovšem tvrdili, že ještě nepřišel ten správný čas, protože show by byla pochopitelně dostatečně nákladná a doba nebyla tak daleko, aby unesla tak velký seriálový rozpočet.

A tak fanoušci čekali a čekali. Jednou za čas se objevila zpráva, že by se hraný seriál přece jenom mohl chystat, ale zprávy opět utichly. Toto ticho konečně prolomil Jon Favreau (Iron Man, Iron Man 2), kterému Kathleen Kennedy, prezidentka Lucasfilmu, dala požehnání, aby se postaral o první hraný seriál z předaleké galaxie. A Favreau měl zcela volnou ruku.


(Mandaloriani hráli důležitou roli v The Clone Wars. Foto: DisneyXD)

Jon Favreau již v seriálu The Clone Wars nadaboval mandaloriana Pre Viszlu, proto není překvapením, že právě jeho seriál bude o dalším mandalorianovi. Celý příběh Favreau popsal těmito slovy: Po příbězích Janga Fetta a Boby Fetta se ve světě Star Wars objevuje další válečník. Seriál bude mapovat příběh Mandaloriana, který bude časově zasazen po pádu Impéria a ještě před samotným vznikem Prvního řádu. Budeme sledovat cestu osamělého střelce ve vnějším okraji galaxie, kde nemá Nová Republika žádnou pravomoc.

Seriál bude mít premiéru na nové streamovací stanici studia Disney. Počítá se s tím, že seriál bude mít pouze osm epizod a žádné výplňkové díly. Seriál má být hlavním lákadlem nové stanice, aby přilákala k televizním obrazovkám nové předplatitele. Jedná se o vlajkovou loď této stanice a v budoucnu bychom se potenciálně mohli dočkat nových seriálů z předaleké galaxie.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
mirako

1. série – 93% | 10/10 – 9/10 – 10/10 – 8/10 – 8/10 – 9/10 – 10/10 – 10/10

2. série – 91% | 10/10 – 9/10 – 9/10 – 9/10 – 8/10 – 9/10 – 9/10 – 10/10

9.3.2022 | 0:50:24
Milano33

Druhý najlepší počin Star Wars po The Empire Strikes Back. Seriál The Mandalorian nám konečne ukázal temné zákutia preďalekej galaxii a nekúsol doposiaľ nevídaný vážnejší príbeh.

4.2.2022 | 20:50:51
bragoska

Bomba. Kdy už bude konečně pokračování?

7.12.2021 | 11:53:50
SUFORAYSIS

Velice povedený SW seriál + KONCEPT ARTY na konci každého dílu. Tohle se prostě povedlo… :-) :-) :-)

31.7.2021 | 12:20:23
Robert Hunter

Tohle se povedlo! Líbí se mi zasazení do světa Star Wars, i když je to hodně odlišný tip seriálu a člověk nemůže čekat typický Star Wars a to se mi na tom tak líbí, je to originální, má to roztomilost level 100 (Baby Yoda) a Din si mne získal od prvního dílu, jen tak dál!

22.1.2021 | 23:59:51
Arrow123

Tá absencia akéhokoľvek deja ma neskutočne sere. Z 8 epizod sa tam deje niečo zaujímave tak 3–4 epizódy, zvyšok je obyčajný filler. Dialógy tam niesu skoro žiadne a keď aj áno tak sú neskutočne dementné. Ak nad tým človek vypne hlavu, tak je to aj celkom pozerateľné. Ale v konečnom výsledku to dáva väčší zmysel, než celá nová trilógia od Disneyho. Jediné dobré Star Wars za posledné roky je hra Fallen Order, čo je fakt smutné …

2.séria o dosť lepšia než prvá.

11.1.2021 | 22:56:02
dCate

Miluju to-Manda, baby Yodu, tu hudbu, všechno…

9.1.2021 | 20:21:48
luculi

Začalo to podle mě trochu upadat. Já jsem prostě fanda úplně původní trilogie…

10.12.2020 | 17:59:29
Steve23x

Moc se tam toho neděje, ale za mě prostě 110% i když jsem nikdy nebyl fanda Star Wars, tohle mě chytlo.

28.11.2020 | 4:20:35
Poolverine

Oproti novej SW trilógií, nie je o čom. Mandalorian bavil každú epizódu. Hudba, réžia, herci… na vysokej úrovni. Baby Yoda uviedol celý svet do šialenstva a položil mnoho otázok. 100%

redaktor
24.7.2020 | 13:23:46

Stav překladu

Epizoda S00E10: Disney Gallery: Making of the Season 2 Finale

Překlad: @Kratos91

Aktualizace postav

V průběhu druhé řady seriálu The Mandalorian pro vás budeme aktualizovat sekci postav:

Reklama

Novinky

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Thrawn se připravuje na chystaný debut v hraném seriálu, jak do universa zapadne?

Dave Filoni aktuálně rozšiřuje celý svět Star Wars. Důkazem toho je druhá řada Mandaloriana, kde jsme se po první komorní řadě přesunuli ke známějším postavám, po kterých fanoušci dlouho prahli. A zdá se, že nikdo nehodlá sundat nohu z plynu. Článek obsahuje potenciální spoilery.

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Postřehy ze světa Star Wars k epizodě The Tragedy

Máme za sebou epizodu The Tragedy, ve které se opravdu staly velké věci. Dočkali jsme se nečekané ztráty, která je pro našeho hrdinu velice osobní. Do konce druhé sezóny už zbývají pouze dvě epizody. Tak co všeho zajímavého se stalo v šesté epizodě?

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama