The Mandalorian Popis

The Mandalorian

The Mandalorian

Po příbězích Janga Fetta a Boby Fetta se ve světě Star Wars objevuje další válečník. Seriál bude mapovat příběh Mandaloriana, který bude časově zasazen po pádu Impéria a ještě před samotným vznikem Prvního řádu. Budeme sledovat cestu osamělého střelce ve vnějším okraji galaxie, kde nemá Nová Republika žádnou pravomoc.

První hraný Star Wars seriál. Tak o tom se již nějakou dobu mluví a původně ho měl v plánu již George Lucas se svým tehdejším kamarádem a výkonným producentem prequelových Star Wars Rickem McCallumem. Oba ovšem tvrdili, že ještě nepřišel ten správný čas, protože show by byla pochopitelně dostatečně nákladná a doba nebyla tak daleko, aby unesla tak velký seriálový rozpočet.

A tak fanoušci čekali a čekali. Jednou za čas se objevila zpráva, že by se hraný seriál přece jenom mohl chystat, ale zprávy opět utichly. Toto ticho konečně prolomil Jon Favreau (Iron Man, Iron Man 2), kterému Kathleen Kennedy, prezidentka Lucasfilmu, dala požehnání, aby se postaral o první hraný seriál z předaleké galaxie. A Favreau měl zcela volnou ruku.


(Mandaloriani hráli důležitou roli v The Clone Wars. Foto: DisneyXD)

Jon Favreau již v seriálu The Clone Wars nadaboval mandaloriana Pre Viszlu, proto není překvapením, že právě jeho seriál bude o dalším mandalorianovi. Celý příběh Favreau popsal těmito slovy: Po příbězích Janga Fetta a Boby Fetta se ve světě Star Wars objevuje další válečník. Seriál bude mapovat příběh Mandaloriana, který bude časově zasazen po pádu Impéria a ještě před samotným vznikem Prvního řádu. Budeme sledovat cestu osamělého střelce ve vnějším okraji galaxie, kde nemá Nová Republika žádnou pravomoc.

Seriál bude mít premiéru na nové streamovací stanici studia Disney. Počítá se s tím, že seriál bude mít pouze osm epizod a žádné výplňkové díly. Seriál má být hlavním lákadlem nové stanice, aby přilákala k televizním obrazovkám nové předplatitele. Jedná se o vlajkovou loď této stanice a v budoucnu bychom se potenciálně mohli dočkat nových seriálů z předaleké galaxie.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
caramba

Za mňa veľké sklamanie. Efekty OK, hudba OK, herci tiež ok ale ten dej bol taký divný. Plochý a jednoduchý. A ten záver – čistá hrôza. Smrteľne zranený Mando zázračne vyliečený homeopatickým sprejom z hlavy vraždiaceho au-pair droida… Útek tunelmi pred desiatkami nepriateľov vychádzkovým tempom…

29.6.2020 | 16:52:28
Kajabidi

Konečně nějáký dobrý star wars po tý otřesný trilogii. Dýchá na mě star wars atmosféra v každý epizodě. Skvělý prostředí, efekty i herecký výkony a hlavně scénář. Těším se na další serie.

26.6.2020 | 19:34:52
xflori01

Skvělá SW atmosféra

webmaster
26.6.2020 | 16:33:54
Jigy

Oproti filmové produkci se jedná o velmi povedený serial ze světa SW. Pro Disney je asi lepší tento formát než filmová splácanina, kterou vytvořil. Přesto děj ani náměty příliš originality nepojaly. Je to stále opakující se koncept jen v jiném prostředí. Uvidíme co přinesou další série.

15.6.2020 | 14:18:31
Hadevedo

Zdravim nevite kde se da shlednout serialmandalorian nemuzu najit zadny web kde by to slo na telefonu chci si i zaplatit ale proste nevim kde se da shlednout . tady se mi nic nezobrazi diky za rady

1.2.2020 | 13:48:42
mjech

Jednoduché westernové příběhy zasazené do světa Star Wars. Lovec odměn – psanec Mando – na svých cestách z planety na planetu. Palec nahoru za krátkou stopáž a stylové artworks na konci každé epizody. Palec dolů za hudební podkres, který často chybí, díky čemuž je řada scén „hluchá“ a nebo se vyloženě tluče s dějem, místo aby podrhnul atmosféru. Každopádně příjemné překvapení.

8.1.2020 | 13:52:46
Arrow123

Tá absencia akéhokoľvek deja ma neskutočne sere. Z 8 epizod sa tam deje niečo zaujímave tak 3–4 epizódy, zvyšok je obyčajný filler. Dialógy tam niesu skoro žiadne a keď aj áno tak sú neskutočne dementné. Ak nad tým človek vypne hlavu, tak je to aj celkom pozerateľné. Ale v konečnom výsledku to dáva väčší zmysel, než celá nová trilógia od Disneyho. Jediné dobré Star Wars za posledné roky je hra Fallen Order, čo je fakt smutné …

5.1.2020 | 23:03:36
razor1995

Předražený seriál, který má jen nalákat lidi na užívání Disney+. Za ty utracené peníze dávám 60%.

2.1.2020 | 19:26:35
xdiko

Veľmi som sa tešil, čo nové mi seriál povie o svete SW, no je to totálne premrhaný potenciál. Dej sa nikam neposúva, riešia sa tam postavy nepodstatné pre dej, malí Yoda tam funguje skôr ako batožina, ktorú chce stále niekto ukradnúť a Mandalorian lieta krížom krážom bez plánu, čo ďalej, je tam množstvo nelogických vecí, ako napr. keď sa chce Mando zašiť na planéte, ale pritom lovci, čo hľadajú Yodu , majú stopovacie zariadenie…WTF? Je tam veľa prázdneho balastu, ako keby scenárista vôbec netušil, odkiaľ sa chce kam dostať, čo chce vlastne povedať. Mohli si radšej zobrať za vzor nejakú hru a spraviť to podľa nej a určite by to bolo lepšie ako toto…

1.1.2020 | 23:12:38
Cr4zyFl4mes

Pár originálních věcí ze světa Star Wars, žádná originální věc, co se týče příběhu nebo postav. Cliche nuda. Bez roztomilého „baby Yody“ by to vůbec nefungovalo. Seriál si hraje na to jak není seriózní, ale přitom tam postavy jen plácají prázdné výhružky, které na hlavního hrdinu neplatí. Pro dětské publikum nebo jen tak na relax asi dobrý. Mi ale za strávený čas nestojí. 50%

29.12.2019 | 20:15:19
1

Stav překladu

Epizoda S01E08: Chapter 8: Redemption

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Kratos91

Novinky

Tvůrci seriálu nevylučují návrat Boby Fetta a bude mít Jon Favreau v celém Star Wars větší a větší slovo?

Tvůrci seriálu nevylučují návrat Boby Fetta a bude mít Jon Favreau v celém Star Wars větší a větší slovo?

Mandalorian je Mandalorian, ale na druhou stranu Boba je Boba. Novináři se tedy (zatím stále) na nejslavnějšího námezdního lovce ptají. Zatímco předtím jsme ohledně jeho návratu dostali jednoznačnou odpověď, nyní tu existuje naděje, že se Boba může někdy objevit.

Reklama

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Původ Baby Yody není tím nejdůležitějším na příběhu a zřejmě se ho v seriálu nikdy nedozvíme

Původ Baby Yody není tím nejdůležitějším na příběhu a zřejmě se ho v seriálu nikdy nedozvíme

Máme za sebou tři díly seriálu The Mandalorian. Zatímco by všichni měli řešit Mandaloriana a jeho druhy, tak se pozornost naopak upíná na Baby Yodu, který si pro sebe krade celý internet. Všechny zajímá jeho původ. Jenže toho se možná nikdy nedočkáme.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců