Manifest Co očekáváme od druhé řady?

Co očekáváme od druhé řady?

Co očekáváme od druhé řady?

Poté, co byla druhá řada oficiálně potvrzena, je na čase si shrnout, co první série zvládla nebo naopak a říct si 10 věcí, které bychom od druhé řady rádi uvítali.

10 0
15.5.2019

Opravdové odpovědi, co se skutečně stalo

Druhá řada seriálu nám musí konečně poskytnout skutečné odpovědi na to, co se stalo, a to hodně brzy. Ať už jde o to, kdo je záhadná The Major, ponoření se do spirituálních prvků, co nám seriál poskytl nebo se seznámit s více cestujícími, které první série po první polovině ignorovala. Pro seriál by bylo lepší, kdyby se více zaměřila právě na cestující z letu 828 a ne na nově příchozí postavy.

Calovy schopnosti budou objasněny

První řada prozkoumala pojem volání – zvláštní sílu, kterou mají někteří členové letu 828. Ale zatímco postavy jako Michaela Stone, Ben Stone, Saanvi Bahl a Zeke Landon mají takováto volání, je jasné, že Cal Stone, nejmladší postava v celé sérii, má zvláštní úroveň nadlidských schopností, které žádný z ostatních postav nemá.


Calova volání přesahují všechny hlasy, záblesky obrazů či smyslové zážitky. Věci, které totiž nakreslí, se v budoucnu splní a sám prožívá naplno fyzickou bolest nebo třeba omrzliny či jiné nemožné věci, které mu přináší vodítko k tomu, co se má stát. Co je tedy tak zvláštního na Calovi? Zatím nevíme. Doufejme, že nás druhá řada nezklame a poví nám k tomu daleko více.

Chemie mezi Benem a Saanvi bude plně využita

Dalším oblíbeným aspektem seriálu bylo pro fanoušky přátelství mezi Benem a Dr. Saanvi Bahl. Duo je přezdívané „Benvi“ na Twitteru a dalších sociálních sítích. Zatímco Benův současný a rozpadající se vztah s manželkou Grace Stone zabraňuje tomu, aby se cokoliv mezi Benem a Saanvi v dohledné době stalo, druhá řada by tomu mohla napomoct, aby se jejich přátelství ještě prohloubilo a mohlo z toho vzniknout třeba i něco víc. A pokud je romance mezi těmito dvěma postavami naplánována někdy do budoucna, tím lépe pro seriál.

Více flashbacků před událostí letu 828

Seriál by mohl čerpat z potenciálu zmizení letu 828, jejich životů před a po odletu. Místo toho se zabývá zbytečný melodramatem, které si rozebereme v jednom z dalších bodů. Způsob, jakým by se druhá série mohla zlepšit při selháních té první, spočívá v tom, že se zvýší počet flashbacků ze života pasažérů před odletem z Jamajky, namísto toho, aby se řešily neustálé vztahy v přítomnosti.

Ať už se jedná o více pohledů na vztah mezi Benem a Olive Stone, na Michaelin vztah s matkou nebo třeba na vztah mezi Jaredem Williamsem a Michaelou. Seriál může využít tolik materiálu pro to, aby vyždímal emoce z diváků tím, že ukáže kontrast mezi minulostí a současností.

Vyvarovat se dalších postav, co nemají nic společného s letem 828 

Jedna z největších chyb, které série dosud udělala, bylo posledních pár epizod první série. Před zodpověděním jakýchkoliv otázek, které měli diváci i postavy ohledně přesné povahy zmizení a cestování v čase, se místo toho seriál zaměřil na představení několika postav, které zažili podobné, i když mnohem kratší zmizení zcela nesouvisející s letem 828.

Samo sebou je to teoreticky zajímavý koncept prozkoumat tyto druhy časoprostorového kontinua zmizení a volání ve všech formách a možná je to něco, k čemu se série potencionálně může vrátit, ale momentálně se to seriálu nedaří zvládnout. Manifest ukázal, že prozatím by měl dát tuhle část k ledu a zaměřit se spíše na naléhavější otázky ohledně postav, zmizení letu 828 a potencionální hrozby v podobě postavy The Major.

Jared a Michaela dostanou skutečnou šanci

Všichni jistě souhlasíme, že po vlečícím se vztahu mezi Jaredem a Michaelou je už na čase, aby se v druhé řadě konečně dali dohromady. Zatímco Jared před osudným letem požádal Michaelu o ruku a po zmizení si vzal její nejlepší kamarádku Lourdes Williams, i tak po návratu Michaely bylo všem hned jasné, že tihle dva se jednoho dne dohromady prostě dají, hlavně díky jejich neutuchající chemii.

Seriál neodvedl nejlepší práci v tom, aby se dali znovu dohromady přes všechny lži a tajnosti, které přišly v druhé polovině série, ale s Lourdes a jejím odjezdem z města mají Michaela a Jared dveře zcela otevřené pro to, aby si k sobě konečně našli cestu a byli spolu. Jared to přeci řekl sám, že Michaela je a vždycky bude jeho spřízněnou duší.

Grace a Danny se posunou dál, nejlépe spolu

Zatímco Manifest odvedl dobrou práci s tím ukázat boj pasažérů letu 828 s návratem domů a návratem do jejich starých životů, s jejich nejbližšími, kteří se s tím vyrovnávali také po svém, to ale rozhodně nezvládl. Snad nejhoršími případy, pokud nepočítáme rozzlobené tweety na internetu, jsou Grace Stone a její (možná) bývalý přítel Danny.

Nemůžeme Grace vinit za to, že se posunula dál, když uvážíme, kolik to bylo let od zmizení letu 828. Seriál ani nevypadá, že by jí za to nějak vinil. Ovšem chování Grace se nijak nepřiklání k sympatii k Benovi a Calovi, když se mají vypořádat se přizpůsobením se dnešnímu světu, který pokračoval dále bez nich. Navíc pokračuje ve své tajné komunikaci s Dannym bez jakékoliv zmínky Benovi. Finále navíc k tomu ještě prozradilo, že Grace je těhotná. To by mohla být příležitost pro to, aby dítě bylo Dannyho a tyto dvě nesnesitelné postavy by potom mohli šťastně žít spolu.

Tvůrci přijdou na to, jak pořádně využít potenciál Saanvi 

Pasažérka z letu 828 a brilantní doktorka Saanvi Bahl se zdála v počátečních epizodách stejně důležitá jako rodina Stoneových. Přestože si po čase vyvinula silné pouto s Bennem a Michaelou a našla si cestu i k nejmladšímu členovi rodiny Calovi, i tak byly v první řadě jisté úseky, kde Saanvi nebyla nikde k nalezení.

Dalším problémem je, že i po celé první řadě toho o ní skoro nic nevíme, kromě toho, že je skvělá ve své práci, vynalezla potencionální léčbu, která změnila svět a že měla ve svém životě výjimečného člověka, jenž se ale na společný let na Jamajku vykašlal a neukázal se. Parveen Kaur je však brilantní herečka a byla by škoda neukázat, co může přinést svojí postavě ve druhé řadě.

Ben a Olive napraví svůj vztah

Na základě flashbacků nám seriál představil životy cestujících před narušením letu 828 a tak je jasné, že mladá Olive Stone byla stoprocentní tatínkovou holčičkou. Veškerá interakce mezi otcem a dcerou byla po letu a pěti a půl letech záhadného zmizení skoro na bodě mrazu a po právu. Olive po dobu pěti a půl let musela vyrůstat bez otce a jejího dvojčete a s těmito fakty se musela vypořádat po svém, nejen s pomocí psychologů ale i své matky, která jí nevěřila její dojmy, že oba jsou stále naživu.

Dalším důvodem, proč jejich vztah už nebyl takový jako před odletem, byl bývalý přítel její matky, Danny, u kterého si Olive vytvořila silné pouto a považovala ho za nového otce. Často tuto skutečnost dávala na oděv právě Benovi. Jejich vztah je ovšem velmi důležitý pro seriál a budování a přestavění vztahu dcery s otcem by měl druhé sérii určitě velmi prospět.

Méně melodramatu

Hlavním srdcem seriálu je i to, že je bohatý na těžbu skutečného a vážného dramatu. Je tu však tenká hranice mezi emocionálními a těžkými dramaty, které staví postavy do vážných situací a poté vrcholným a dosti přehrávaným melodramatem, jenž seriál velmi upřednostňuje. Ať už je to milostný trojúhelník mezi Michaelou, její spřízněnou duší Jaredem či Lourdes, milostný trojúhelník mezi vráceným pasažérem Benem, jeho ženou Grace a jejím milencem Dannym nebo milostným trojúhelníkem mezi Michaelou, Jaredem a Zekem.

Ano, těch trojúhelníků je tam prostě moc a kéž by to jen těmihle třemi trojúhelníky končilo. Je tu jen tolik melodramat, kolik diváci žánrových seriálů zvládnou, a u tohohle seriál, který se zatím vysílal jen jednu sérii, přetekl s melodramaty doslova pohár. Tomuhle by se mohla druhá série patřičně vyhnout a více se zaměřit právě na tajemno okolo něj.

Foto: NBC

Diskuze /6

FValek

Doufám, že když ví jistě, že to bude poslední série, tak to skutečně zakončí a nebudou si nechávat nějaká tajemná zadní vrátk, která se nikdy nevyřeší… Jinak osobně nejsem fanoušek Dannyho, měl by nějak umřít, klidně při záchraně rodiny… ale Ben by měl být s Grace a Saanvi si najít někoho lepšího a i mladšího a míň ženatého s méně dětmi :D

#3 Zira
15.5.2019 | 14:44:30
Lex Luthor

Já nejsem fanoušek Jareda. Na konci navíc, jak šel proti Zeekovi tak to působilo až psychoticky. 2 série má být poslední? No ani se nevidím. Milostné trojúhelníky bych opravdu vynechal ty přímo nesnáším. Seriál by se měl zaměřovat na tajemno okolo letu a ne řešit vztahy postav. Má to být nadpřirozený seriál ne romantický.

15.5.2019 | 15:01:25
Zira

#1 FValek: Kde jsi našel, že je potvrzené, že to bude poslední série? :D

webmaster
15.5.2019 | 15:29:11
Elian44

Ešte porozmýšľam či to vôbec budem ďalej pozerať, ale ak uberú telenovelu, dám im ešte šancu.

15.5.2019 | 16:53:12
IR7

Jsem taky pro míň vztahů, nicméně nabyl jsem dojmu, že spíš než nové postavy, mě štvaly ty stávající.
U popisu Grace a Danny se posunou dál, nejlépe spolu bych dal dovětek „nejlépe dop*dele“ :D
Přišlo mi, že se jim dává až příliš prostoru (celkově jejich vztahu a událostmi na to navazujícími) přitom to celý vesměs nikam nevede. Alespoň, že se stejná míra zájmu neupírala k Lourdes, to už by to bylo nesledovatelný…

24.5.2019 | 4:22:22
mia28

Radši bych viděla Michaelu se Zekem než s Jaredem. Nevím, mně prostě Jared není sympatický a ke konci se choval fakt jak de… :-)

22.10.2019 | 19:46:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Trailer ke druhé řadě

Thumbnail Play icon

Nepřehlédněte

Plakáty hlavních postav ke druhé řadě jsou na světě

Plakáty hlavních postav ke druhé řadě jsou na světě

Už je to nějaká doba, co začala druhá řada mysteriózního seriálu Manifest a ze stanice NBC se rozhodli vypustit oficiální plakáty k hlavním postavám. Líbí se vám?

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců