Manifest Jak jsme ohodnotili první řadu seriálu Manifest?

Jak jsme ohodnotili první řadu seriálu Manifest?

Jak jsme ohodnotili první řadu seriálu Manifest?

Na konci září minulého roku odstartoval seriál Manifest na stanici NBC a celých pět měsíců jsme sledovali pasažéry letu 828, jak bojují s různými překážkami od jejich příletu po pěti a půl letech. Jak se našim redaktorům seriál líbil, se můžete dozvědět v následujícím článku.

8 0
3.3.2019

@Zira

Už po prvním traileru jsem byla prakticky vtažena do příběhu pasažérů z letu 828. Než seriál vůbec začal, vyprávěla jsem o něm snad všem známým, ať se na to koukají se mnou, až to začne. Co se týče samotného příběhu, nápad nebyl vůbec špatný, i když něco podobného jsme tu měli už několikrát. Abych se přiznala, tak jsem vlastně ráda, že seriál byl pouze o 16 epizodách, jelikož sama nevím, jak moc by se to táhlo, než by to ukončili finální epizodou a velkou otázkou na konci, která bude provázet pasažéry několik řad, pokud bude seriál obnoven.

Postavy mě občas vyloženě štvaly a byly hodně roztěkané, jako kdyby někdy nevěděly, kým vlastně jsou a chovaly se dočista jinak. Pro mě byl ale seriál spíš než z té příběhové stránky, právě přes ty emoce, protože příběh se někdy hodně táhl a někdy jsem se načapala, že jsem raději chtěla vědět, jak to bude s tím a s tím, než jak to bude s příběhem dále. Určitě se těším, pokud seriál obnoví, na druhou řadu. Nemám problém s tím zařadit tento seriál do seznamu seriálů, u kterých musím vidět díl ještě ten den, co epizoda vyjde. Uvidíme, jak se to vyvrbí a zda seriál uvidíme i v další sezóně.


70%

@Lucifrid

Na Manifest jsem se po zhlédnutí traileru hodně těšila a poté, co stanice vypustila prvních cca 10 minut, jsem se už vyloženě nemohla dočkat. Pilot byl jednou velkou emoční bombou, která mě nenechala klidnou a beze slz, ze seriálu se pro mě okamžitě stala závislost. Další díly mě v tom utvrdily a ač seriál nepřišel s ničím revolučním, spíše by se dalo říct, že už tu něco podobného několikrát bylo, vzal mě prostě za srdce.

Těm postavám to naprosto žeru a i když jsou některé z nich občas na facku, tak ty emoce jsou pro mě v tomhle seriálu hlavním důvodem, proč každý díl tak hltám. Tvůrci si hrají s našimi city a rozehrávají dramatické momenty jak na běžícím pásu. Jedna emoce střídá druhou a já už se neskonale těším, až bude oznámeno, že se Stoneovi vrátí s druhou řadou. Aspoň v to doufám.

75%

@annePel

Manifest měl již od začátku velký potenciál. Slibný příběh, zajímavá záhada i sympatické obsazení. První polovinu série bych hodnotila opravdu kladně. Bylo hezky ukázáno, jak pasažéři letadla bojovali s faktem, že se jejich svět kompletně změnil, a ještě k tomu zjistili, že mají jakési schopnosti. Samozřejmě, že jsme se nevyhnuli nějakému tomu drama ve vztazích, ale k takové zápletce to patří a nepůsobilo to na mě rušivě. Bohužel o druhou polovinu série už tak pozitivně nehodnotím.

Postavy se začaly chovat nelogicky a občas i mimo charakter, který jsme viděli v první polovině série. Spoustu scén mi přišlo utahaných, někdy nudných až skoro zbytečných. Finále první řady se taky zrovna dvakrát nepovedlo. Celkově to špatný díl nebyl, ale hodil by se spíš na zimní finále, než jako poslední díl série a možno i seriálu. Celkově to špatný seriál není a pokud bude obnoven pro druhou sérii, dám mu ještě šanci.

65%

@goustiq

Seriál Manifest se mi zalíbil už hned od prvního dílu. Dokázalo to díky jedné scéně nastartovat drama a měl jsem chuť dozvědět se, jak to bude pokračovat. S postupujícím časem to bylo jen lepší a lepší. To, že rodina v hlavní roli byla rozdělena a kvůli tomu zažilo to drama jen pár členů, dokázalo vytvořit úžasnou a napínavou atmosféru seriálu. Byly tam výborně zpracované vztahy mezi jednotlivými postavami a ti „bad guys“ dokáží diváka opravdu vyburcovat. Abych to ale jen nechválil, tak mě u pár dílů zamrzelo, že mi přišli nudné a nezáživné. Díky bohu to ale vždy napravil hned další díl, který mě znovu nabudil k tomu dozvědět se, jak to bude pokračovat dál.

Seriál doporučuji jak rodině, tak i přátelům. Už jsem se o něm zmiňoval hodně krát, sice zatím bez úspěchu, protože nevím zatím o nikom, kdo by na to začal kvůli mně koukat. Ze stránky překládání je pro mě tento seriál úžasný. Jelikož jsem začátečník v překladech a tento seriál je podle mě jednodušší na překlad, tak je to pro začátek to pravé. Můžeme jen doufat, že nám ho nezruší, jako to bývá v dnešní době zvykem u seriálových novinek. Na druhou stranu by si mohli s další sérií opravdu pohnout, protože potřebuj vědět, jak to po velkém finále dopadne.

95%

Dočkáme se druhé řady?

Už jste viděli první řadu? Co byste na ní změnili? Nezapomeňte seriál ohodnotit.

Foto: NBC

Diskuze /6

vas57

Občas je to bohužel nudné,utahané jako by nevěděli co mají hrát.Ale dal bych šanci druhé řadě aby to napravili udělali více zajímavější.

#2 FValek
3.3.2019 | 23:37:07
FValek

#1 vas57: Jo jo, souhlasím, občas se to schylovalo k tomu, že nějaké nudný monolog přetočím, ale jinak téma zajímavé. Doufám, že druhá série bude víc sci-fi. Klidně ať to druhou sérií zakončí, ale hlavně ať odhalí to tajemství, a celkově o co tedy jde. Stejnou měrou ale ať zachovají to drama, protože třeba zrovna vztah Michaely a Jareda/Zeka mě bavil, taky chci nějak dořešit to těhotenství na konci… :D

Ale docela mě štve, že pokud to nebude mít 5 sérií, tak bude muset být nějaký časový skok a trošku se bojím, aby z toho pak nebyla honba za přežitím jako třeba v Kruhu. :D

4.3.2019 | 3:40:31
zorgSVk

95% je trochu moc, sem tam bola nudnejšia časť, možno keby to malo 13 častí tak ok, takto by som skôr povedal 80%

4.3.2019 | 13:29:50
Lex Luthor

Manifest na jednu stranu dobrý seriál na druhou romantická sračka. Většinu vztahů a milostných trojúhelníků bych vypustil a věnoval se plně řešení záhady letu 828. Jsou epizody, které jsou akční a povedené a jsou epizody kde se neděje vůbec nic a řeší se tam vztahy. Některé to možná bere, ale mě ne. Seriálu dávám 50%.

4.3.2019 | 14:18:42
IR7

Pokud to shrnu, tak mít seriál 10 epizod – byla by to naprostá pecka. Takhle z toho mám dost rozpoluplné pocity. Za mě 60% (více níže)

Zkrátit prvních 9. dílů (podzimní finále, záchrana pacientů) na 7 (a nechat žít agenta Vance) a zbývající tři díly, vyplnit zajímavým obsahem z posledních 7mi dílů, byl by to super mysteriózní seriál, na zasloužených 85–90%, kde se nemůžete dočkat dalšího dílu :)

Bohužel, se nemůžu zbavit dojmu, že po záchraně pacientů a smrti agenta Vance, nám zbylé epizody obsahově moc nenabídly, záhadu nikterak neřešily, ani moc nerozvíjely a vesměs to bylo naředěný, nezáživnými vztahovými rozhovory.
Vypustit Dannyho ze seriálu, postavu nahradit Vancem a odpustit si všecky ty „konflikty“ , které nikam nevedly, mělo by to alespoň spád.
To že se seriál více zaměřuje na vztahy a upozaďuje hlavní záhadu z pilotu, se mě osobně nelíbí a i to je důvod, proč jsem finální díl seriálu viděl až 3 tejdny po jeho odvysílání. Pokud by se držel seriál v duchu, druhé poloviny série, pravděpodobně ho přestanu sledovat ale věřím, že někomu to nevadí.

Pokud zhodnotím 1–9.díl, vyjde mi příjemných 75%, zbytek série je takový podprůměr 45%, celkově tak 60%

13.3.2019 | 3:30:18
vas57

Znovu jsem shlédl celou řadu a kdyby se více věnovali řešení té záhady a odpustili si nezajímavé vztahové pasáže,mělo by to větší efekt pro děj a vývoj příběhu.Snad druhá řada tyhle chyby napraví..?

15.4.2019 | 22:47:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Trailer ke druhé řadě

Thumbnail Play icon

Nepřehlédněte

Plakáty hlavních postav ke druhé řadě jsou na světě

Plakáty hlavních postav ke druhé řadě jsou na světě

Už je to nějaká doba, co začala druhá řada mysteriózního seriálu Manifest a ze stanice NBC se rozhodli vypustit oficiální plakáty k hlavním postavám. Líbí se vám?

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců