Masters of the Air
0/100 - 0×

Masters of the Air

Seriál vypráví skutečný a velmi osobní příběh amerických hochů od bombardérů za druhé světové války, kteří přenesli válečný konflikt až na samotný práh Hitlerova domu. Založeno na knize Vládcové nebes od Donalda L. Millera.

USA | 2023 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | Apple TV+ | 60 minut
žánr
Drama, Válečný, Životopisný

Bratrstvo neohrožených se dočká dalšího seriálového sourozence

Bratrstvo neohrožených se dočká dalšího seriálového sourozence

Seriál Bratrstvo neohrožených z prostředí druhé světové války v Evropě se v roce 2010 dočkal doprovodného seriálu Pacifik z prostředí jihovýchodní Asie. A nyní k němu přibude další sourozenec, protože se vyvíjí seriál Masters of the Air o amerických letcích v bombardérech.

5 0
17.11.2021

Televizní a filmová produkční společnost Playtone, kterou založili herec Tom Hanks a producent Gary Goetzman, a televizní produkční společnost Amblin Television režiséra Stevena Spileberga, vyvíjí nový válečný seriál, který bude doprovázet jejich předešlé seriály Band of Brothers a The Pacific. Stejně jako v jejich případě, i Masters of the Air bude založeno na knižní předloze, a to na díle Masters of the Air: America’s Bomber Boys Who Fought the Air War Against Nazi Germany od spisovatele Donalda L. Millera, v českém vydání naleznete knihu pod názvem Vládcové nebes.

(Minisérie bude založena na knize od Donalda L. Millera.)

První zprávy o přípravě seriálu Masters of the Air se objevily už v roce 2012 a v následujícím roce HBO potvrdilo, že na seriálu skutečně pracuje. Nic se ale nedělo až do roku 2019, kdy HBO oznámilo, že se seriálem pokračovat nebude, jelikož studia Playtone a Amblin Television vyjednaly novou dohodu o tomto seriálu se začínající službou Apple TV+. Ta je nyní v seriálovém světě na čím dál větším vzestupu a neustále rozšiřuje svou knihovnu. Podle zdrojů, které se v číslech trochu liší, by Masters of the Air měla být minisérie o osmi až deseti epizodách a celkem na ni byl dán rozpočet 200–250 milionů dolarů. O scénář se postarají John Orloff a Graham Yost, kteří pracovali už i na předešlých seriálech, a výkonnými producenty budou jak jinak než majitelé oněch dvou studií Spielberg, Hanks a Goetzman. A jak zní popis seriálu?

Seriál vypráví skutečný a velmi osobní příběh amerických hochů od bombardérů za druhé světové války, kteří přenesli válečný konflikt až na samotný práh Hitlerova domu.

Jak jste se mohli dočíst, tak se opět podíváme do válkou zasažené Evropy, do které jsme nahlédli už v seriálu Band of Brothers, nicméně tentokrát ne ze země, ale ze vzduchu. Také už známe několik herců, kteří jsou se seriálem spojováni. Ústředními postavami budou major Gale Cleven a major John Egan, které ztvární herci Austin Butler (The Carrie Diaries, The Shannara Chronicles) a Callum Turner (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald). Ty dále v hlavních rolích doplní herci Anthony Boyle coby major Harry Crosby, Nate Mann coby major Rosie Rosenthal a britský herec Raff Law, který je synem herce Juda Lawa, ztvární postavu seržanta Kena Lemmonse.

(Austin Butler ztvární majora Clevena a Callum Turner majora Egana. Foto: Deadline)

Seriály Band of Brothers a The Pacific dohromady obdržely 43 nominací na ceny Emmy, z nichž 14 proměnilo ve výhry. Můžeme tak očekávat, že i s Masters of the Air budou chtít tvůrci na tyto ceny zaútočit a vytvořit z tohoto seriálu jejich rovnocenného parťáka.

Zdroj: Deadline (1, 2, 3, 4, 5)

Jste zvědavi na tento seriál? Dočká se podle vás takového úspěchu jako jeho dřívější sourozenci?

Diskuze /2

ReisRyos

Už se těším.

18.11.2021 | 0:31:53
MartasZLA

Hell yeah!

19.11.2021 | 12:22:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Filtr seriálů
Reklama