Medici: Masters of Florence
94/100 - 25×

Medici: Masters of Florence

Před dvaceti lety uzavřel Giovanni de Medici smlouvu s papežem, díky čemuž se jejich rodinná banka povznesla k nebývalé moci. Giovanni byl však náhle zabit a jeho synové Cosimo a Lorenzo musí čelit řadě nepřátel, kteří se je snaží připravit o moc.

2016 | Pauza
vysílání
3 sezóny | RAI 1 | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Životopisný


Měli byste dát šanci seriálu Medici: Masters of Florence?

Měli byste dát šanci seriálu Medici: Masters of Florence?

Příběh zámožné florentské rodiny plave někde mezi červenou knihovnou a historickým vyprávěním. Nelekejte se však, když se vám na obrazovce objeví Robb Stark nebo Walder Frey.

8 0
22.7.2018

Cosimo de Medici se po smrti otce stává hlavou celé rodiny i rodinné banky. Chce řešit věci jiným způsobem než jeho otec, ale zaplétá se do mocenských bojů tehdejší Itálie, i do intrik v jeho rodné Florencii. Uspokojení mu nepřináší ani manželství. Podporuje výtvarné umění a snaží se dostavět slavný florentský dóm, Baziliku Santa Maria del Fiore. Ale máte dát seriálu šanci?

Tady je stručné shrnutí plusů a mínusů:

Herecké obsazení je k zamyšlení. K lepším výkonům patří role Cosima (Richard Madden), jeho kamenná tvář a stoický klid vyjadřují tehdejší moudrost a zralost. I když se své reálné předloze vůbec, ale vůbec nepodobá, a není jasné, proč tvůrci nevybrali do hlavní role Itala. Výborným výkonem se vyznačuje osoba Cosimova bratra, Lorenza. Nerozvážný a impulzívní Stuart Martin je skvělý Cosimův protiklad. Výrazný a uvěřitelný je italský herec Guido Caprino jako nájemný žoldák Marco Bello, Lex Shrapnel jako záporák Rinaldo degli Albizzi a Brian Cox, jehož pan Guadagni je klíčovým členem signorie.


Potom se to ale začíná trochu rozpadat. Dustin Hoffman, který hraje hlavu rodiny, si s rolí moc hlavu neláme. Jeho americký akcent průběžně rve uši a ani na chvilku mu neuvěříte, že je Giovanni de Medici. Annabel Scholey, hraje Contessinu de Bardi, Cosimovu manželku, je zase příliš mladá na to, aby hrála padesátnici. Ani její make-up příliš nepomáhá a rozhodně neodpovídá estetickým požadavkům té doby, bankéřova manželka určitě nenosila oční fialové stíny. Ostatní ženy vypadají jako duha a jejich šaty neodpovídají době. Sám Cosimo vypadá stejně ve svých 20 i 50 letech, má jen pár šedivých vlasů. Jeho bratr vypadá v průběhu let stále stejně. Obecně se představitelé rodu Medici svým historickým předlohám nepodobají, rodinu dědičně trápila artritida a dna a synové určitě nesportovali a ani nenosili tak krásné plnovousy.

(Medici. Foto: Netflix)

(Giovanni de Medici. Cosimo de Medici. Lorenzo de Medici. Zdroj: Volné dílo)

Historicky se seriál drží reality jen zběžně. Proto si také vysloužil kritiku. Ať už jde o podobu nedostavěné baziliky di Santa Maria del Fiore nebo o osudy hlavních hrdinů. Giovanni de Medici nebyl zavražděn, jiné byly i osudy Rinalda Pazziho a jeho syna, a Lorenzo byl šťastně ženatý a dožil v klidu (na rozdíl od seriálového hrdiny). Také Contessina se v reálné době spíše věnovala výchově dětí a nepletla se do obchodních záležitostí a intrik svého muže.

Takže když odhlédnete od historie, slabších výkonů některých herců, horšího zvuku a méně rozvinutého scénáře, můžete se ponořit do malebné toskánské scenérie i krás samotné Florencie. Berte seriál jako historickou fikci a klidnější děj považujte za přednost. Nebudete litovat!

Diskuze /3

VictoriaF

Taková horší obdoba Tudorovců, ale mně se líbilo. :)

23.7.2018 | 0:49:40
TOMASH

Vobec to nebolo zle.

23.7.2018 | 19:27:15
Prochina

Mně se to taky líbilo, i když z historie Medičejů by se asi dalo vytřískat víc. Uvidíme, co druhá řada :)

redaktor
25.7.2018 | 18:41:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama