Moon Knight
72/100 - 46×

Moon Knight

Seriál se zaměřuje na Stevena Granta, obyčejného zaměstnance muzea, kterého začnou trápit výpadky paměti a vzpomínky na jiný život. Steven přijde na to, že trpí disociativní poruchou identity a sdílí své tělo s žoldákem Markem Spectorem. Zatímco se Stevenovi a Markovi nepřátelé shromažďují kolem nich, oni musí dostat pod kontrolu své komplexní identity a spojit se se smrtelně nebezpečným tajemnem, které představuje jednoho z mocných egyptských bohů.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Komiksový
hrají
Oscar Isaac (Marc Spector), Oscar Isaac (Steven Grant), Ethan Hawke (Arthur Harrow), May Calamawy (Layla El-Faouly)

Kdy se v seriálu objevila Moon Knightova třetí osobnost?

Kdy se v seriálu objevila Moon Knightova třetí osobnost?

V průběhu šesti epizod bylo několikrát naznačeno, že Moon Knighta netvoří jen Steven a Marc. Onou třetí osobností je Jake Lockley a my se nyní podíváme na to, kdy vlastně zasáhl do děje.

22 0
13.5.2022

Ten skarab je můj

V průběhu první epizody The Goldfish Problem se Steven octl někde uprostřed Evropy, kde narazil na Harrowa a jeho kultisty. V jedné chvíli, kdy se mu kultisté snažili vzít skaraba, měl výpadek paměti, během kterého pobil všechny útočníky. Právě v tuto chvíli se na scéně zřejmě poprvé objevil Jake Lockley.

Thumbnail Play icon

Masakr v Káhiře

Ve třetí epizodě The Friendly Type se Marc a Steven přesunou do Káhiry, kde jsou opět přepadeni. V jednu chvíli dojde k dalšímu výpadku, po kterém se probere Marc a zjistí, že všichni v okolí jsou opět mrtví. Když se Stevena zeptá, co to provedl, Steven mu poví, že on to neudělal.


Thumbnail Play icon

Uvězněný

Když se na konci čtvrté epizody The Tomb Marc a Steven znovushledají, projdou kolem sarkofágu, ve kterém je taktéž někdo uvězněný. V tu chvíli bylo nadmíru jasné, že to byl právě Jake Lockley.

Thumbnail Play icon

Na koberečku

Zřejmě poprvé (ne jen skrze výpadky) jsme mohli Jakea vidět už v páté epizodě Asylum, kdy byl u Dr. Harrowa. V jedné scéně totiž Marc začne netradičně šílet, a dokonce se i změní jeho přízvuk. Je pravděpodobné, že právě v této scéně nám tvůrci poprvé představili Jakea Lockleyho.

Thumbnail Play icon

Záchrana na poslední chvíli

Ve finále Gods and Monsters dostal Marc další výpadek, během kterého opět všechny pobil, tedy až na Harrowa. Když přišel k sobě, snažil se zjistit, kdo to udělal, ale Steven mu řekl, že to nebyl on.

Thumbnail Play icon

Závěrečná tečka

Plnohodnotně nám byla třetí osobnost představena až v potitulkové scéně, kdy Jake zabil Harrowa, a to na Chonsuův příkaz. Chonsu celou dobu ví, že Moon Knighta ovládají tři osoby, přičemž Jake je mu z nich pravděpodobně nejoddanější.

Thumbnail Play icon

Objevil se Jake i v jiných scénách? Pokud ano, dejte nám do komentářů vědět, ve kterých to podle vás bylo.

Diskuze /1

Karost

Podle mě se v epizodě první, kde se rvali o Scaraba vůbec neobjevil Marc. Ta se týkala jenom Stevena a Jaka. Marc je sice voják, ale že by zabíjel až takhle brutálně to si nemyslím. Podle mě se ho tahle honička vůbec netýkala. Zvláštní ale je, že na lodi která je převážela mrtvé, měli jen dvě srdce když na ní byli tři. Váha by měla být nestabilní i bez Stevena, protože pořád chyběl Jake. Chonsu to ale měl dobře vymyšlené. Marca měl pro boj jako vojáka a kdyby nestačil, pořád měl v záloze Jaka a Stevena pro případ, kdyby potřebovali pořešit nějaké egyptské hádanky. Vážně by mě zajímalo co je Jake zač, protože pokud se dokázal dostat i z takových kleští, ve kterých ho měl Harrow na konci, tak to musí být hodně dobrý zabiják. Pokud dají ještě pokračování, tak se těším na jeho oblek Moon Knighta

15.5.2022 | 20:29:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E06: Gods and Monsters

cz100%
DOKONČENO

Překlad: Disney+

Nezapomeňte ohodnotit jednotlivé epizody, postavycelý seriál.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama