Moon Knight
73/100 - 56×

Moon Knight

Seriál se zaměřuje na Stevena Granta, obyčejného zaměstnance muzea, kterého začnou trápit výpadky paměti a vzpomínky na jiný život. Steven přijde na to, že trpí disociativní poruchou identity a sdílí své tělo s žoldákem Markem Spectorem. Zatímco se Stevenovi a Markovi nepřátelé shromažďují kolem nich, oni musí dostat pod kontrolu své komplexní identity a spojit se se smrtelně nebezpečným tajemnem, které představuje jednoho z mocných egyptských bohů.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Komiksový
hrají
Oscar Isaac (Marc Spector), Oscar Isaac (Steven Grant), Ethan Hawke (Arthur Harrow), May Calamawy (Layla El-Faouly), F. Murray Abraham (Chonsu), Ann Akinjirin (Bobbi Kennedy), David Ganly (Billy Fitzgerald), Khalid Abdalla (Selim), Antonia Salib (Tveret), Saba Mubarak (Amemait), Oscar Isaac (Jake Lockley)

Moon Knight je prvním MCU seriálem, ve kterém se neobjevila žádná postava z filmů

Moon Knight je prvním MCU seriálem, ve kterém se neobjevila žádná postava z filmů

Moon Knight se skutečně stal součástí MCU, ale mnozí by mohli namítat, že se odehrává někde zcela jinde. Díky tomu je tento seriál svým způsobem výjimečný.

25 0
11.5.2022

Seriál Moon Knight je pro MCU svým způsobem unikátní. Nasvědčuje tomu například to, že se do něj studio Disney pustilo, aniž by jeho hlavní postavu dříve představilo v jiných MCU projektech. Tak tomu totiž bylo doposud – když měl vzniknout nějaký seriál ze světa MCU, měl v něm hlavní roli sehrát hrdina z filmů. Platí to například pro projekty WandaVision, The Falcon and The Winter Soldier, Loki či Hawkeye.

Najednou se nám tedy studio Disney rozhodlo představit zcela nového hrdinu, který nemá s nikým ze současného MCU nic společného. Šlo o test? Snažilo se studio zjistit, jak takový druh postavy uspěje u diváků? Je to možné, ne-li přímo pravděpodobné.


(Proč si nikdo nezahostoval v seriálu? Foto: Disney; Zdroj: The Direct)

To je jeden fakt, druhý je ten, že si v průběhu šesti epizod nezahostoval ani jeden známý hrdina. Podobně tomu bylo i u ostatních MCU seriálů, ve kterých se postupem času objevily další známé postavy z filmů. V případě Moon Knighta to bylo opět jinak – až do samotného konce jsme čekali, jestli někdo známý nenavštíví seriál, ale nestalo se tak.

Dřívější zvěsti o tom, že by se v seriálu měl objevit Hulk, tedy nebyly založené na pravdě. Anebo byly, ale tvůrci se ho tu raději rozhodli nepředstavit? I to je možné. Třeba se měl objevit v potitulkové scéně, ale ta byla nakonec zpracována naprosto odlišně.

Diskuze /6

MartinP79

Připomeňte mi jaká postava z filmů byla v Jessica Jones?

#2 Scrappak
11.5.2022 | 21:21:03
Scrappak

#1 MartinP79: To je Netflix nie Disney+ serial

#4 MartinP79
12.5.2022 | 2:52:16
onda95

A já doufám, že se Moon knight neobjeví už nikdy nikde

13.5.2022 | 16:56:00
MartinP79

#2 Scrappak: MCU je Marvel Comics Universe , né Marvel comics … To tvrzení nejen v nadpisu není pravdivé.

#5 ori #6 MartinP79
13.5.2022 | 18:10:30
ori

#4 MartinP79: Marvel Cinematic Universe keď tak :D

webmaster
13.5.2022 | 18:12:16
MartinP79

#4 MartinP79: oprava mělo by ne Netflix univers

13.5.2022 | 18:12:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Moon Knighta

Seriál Moon Knight představoval minisérii o šesti epizodách, takže ho nečeká žádné další pokračování. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama