Moon Knight
73/100 - 56×

Moon Knight

Seriál se zaměřuje na Stevena Granta, obyčejného zaměstnance muzea, kterého začnou trápit výpadky paměti a vzpomínky na jiný život. Steven přijde na to, že trpí disociativní poruchou identity a sdílí své tělo s žoldákem Markem Spectorem. Zatímco se Stevenovi a Markovi nepřátelé shromažďují kolem nich, oni musí dostat pod kontrolu své komplexní identity a spojit se se smrtelně nebezpečným tajemnem, které představuje jednoho z mocných egyptských bohů.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Komiksový
hrají
Oscar Isaac (Marc Spector), Oscar Isaac (Steven Grant), Ethan Hawke (Arthur Harrow), May Calamawy (Layla El-Faouly), F. Murray Abraham (Chonsu), Ann Akinjirin (Bobbi Kennedy), David Ganly (Billy Fitzgerald), Khalid Abdalla (Selim), Antonia Salib (Tveret), Saba Mubarak (Amemait), Oscar Isaac (Jake Lockley)

Zajímavosti z epizody Gods and Monsters

Zajímavosti z epizody Gods and Monsters

Finále minisérie Moon Knight se zaměřilo především na akci a dovyprávění příběhu, proto tu nezbylo moc prostoru na odkazy. I přesto jsme jich opět několik našli.

10 0
19.5.2022

Nová superhrdinka

Nakonec se ukázalo, že seriál nebyl jen o zrodu Moon Knighta, ale i o zrodu další superhrdinky. Ve finále se totiž Layly zmocnila samotná Tveret a udělala z ní egyptskou superhrdinku. Marvel později potvrdil, že její jméno zní Scarlet Scarab. To má sice svůj původ v komiksech, nicméně v nich nešlo o žádného superhrdinu, ale superpadoucha.

(Komiksová verze padoucha Scarlet Scaraba.)


Jakeova španělština

Díky potitulkové scéně víme, že se na konci šesté epizody objevila Moon Knightova třetí osobnost jménem Jake Lockley. Jeho představitel Oscar Isaac opět přišel s tím, jak by tato postava měla mluvit, a proto jsme na konci mohli slyšet, že mluví španělsky. Tvůrci potvrdili, že tohle původně nebylo ve scénáři.

(Jake se nám představil až v samotném závěru seriálu.)

Závěrečná bitva

Závěrečná bitva se odehrála v Káhiře a byla celá venku. Původně se však s touto verzí nepočítalo. Prý tvůrci nejdříve vymysleli akční scény, které se budou odehrávat uvnitř nějakého místa zasvěceného egyptským bohům. Až později bylo rozhodnuto o tom, že se finální bitva odehraje ve venkovním prostředí.

(Režisér si přál, aby bitva proběhla v Káhiře.)

Hrošicí na poslední chvíli

Ve scénáři původně nestálo, že se bohyně Tveret zmocní Laylina těla. Herečka May Calamawy se o tom dozvěděla až půl hodiny před natáčením této scény, a tak musela za tak krátkou dobu přijít na to, jak se představitelka hrošice vlastně pohybuje, aby ji během natáčení mohla napodobit.

(V průběhu natáčení posledního dílu čekalo na herečku jednu překvapení.)

Krvácející nohy

V průběhu finále jsme zavítali zpátky do léčebny, ve které se opět nacházel Dr. Harrow. Ten tu v jedné scéně za sebou nechával krvavé stopy, což je odkaz na úplný začátek seriálu, kde jsme mohli vidět, že má Harrow ve svých sandálech střepy.

(Kdo z vás zapomněl na úvodní scénu celého seriálu?)

Dvě rybičky

Na konci epizody se Steven opět probral ve svém londýnském bytě. Následně tu byl záběr na akvárium, ve kterém už neplavala jedna rybička, ale rovnou dvě. Tímto chtěli tvůrci poukázat na to, že se Marc a Steven konečně vypořádali se svými problémy a jsou nyní na jedné vlně. Mohou tedy koexistovat podobně jako dvě rybičky v jednom akváriu.

(Steven a Marc si konečně porozuměli.)

Jake jako řidič

V komiksech je Moon Knightova třetí osobnost řidičem taxíku. V seriálu se Jake Lockley objevil až na úplném konci a taktéž bylo potvrzeno, že umí řídit. Nepřijel však v taxíku, ale v limuzíně. Tím by tvůrci odkázali komiksového Stevena, který je milionář jezdící v limuzíně. Navíc měla seriálová limuzína stejnou státní poznávací značku jako ta komiksová, na obou je totiž uvedeno „SPKTR“.

(V komiksech je Steven boháč.)

Název léčebny

Na konci seriálu se Harrow ocitl v Sienkiewiczově psychiatrické nemocnici. Tvůrci tuto nemocnici pojmenovali po Billu Sienkiewiczovi, který v osmdesátých letech kreslil Moon Knightovy komiksy.

(Co název, to nějaký odkaz.)

Název epizody

Název šesté epizody Gods and Monsters si lze sice vyložit téměř jakkoliv, ale tentokrát odkazuje na popis prvního čísla Moon Knightova komiksu. Ten se tu totiž zmiňuje o bozích a monstrech.

(Další MCU padouch byl poražen.)

Všimli jste si v průběhu sledování šesté epizody nějakých dalších zajímavostí? Pokud ano, podělte se s námi o ně v diskuzi pod článkem!

Foto: Marvel, Disney+

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Konec Moon Knighta

Seriál Moon Knight představoval minisérii o šesti epizodách, takže ho nečeká žádné další pokračování. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama