Moon Knight
73/100 - 78×

Moon Knight

Seriál se zaměřuje na Stevena Granta, obyčejného zaměstnance muzea, kterého začnou trápit výpadky paměti a vzpomínky na jiný život. Steven přijde na to, že trpí disociativní poruchou identity a sdílí své tělo s žoldákem Markem Spectorem. Zatímco se Stevenovi a Markovi nepřátelé shromažďují kolem nich, oni musí dostat pod kontrolu své komplexní identity a spojit se se smrtelně nebezpečným tajemnem, které představuje jednoho z mocných egyptských bohů.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Komiksový
hrají
Oscar Isaac (Marc Spector), Oscar Isaac (Steven Grant), Ethan Hawke (Arthur Harrow), May Calamawy (Layla El-Faouly), F. Murray Abraham (Chonsu), Ann Akinjirin (Bobbi Kennedy), David Ganly (Billy Fitzgerald), Khalid Abdalla (Selim), Antonia Salib (Tveret), Saba Mubarak (Amemait), Oscar Isaac (Jake Lockley)

Zajímavosti z epizody The Tomb

Zajímavosti z epizody The Tomb

Ve čtvrtém díle jsme poprvé ani jednou neviděli Moon Knightův kostým. Co všechno zajímavého se tu nakonec objevilo?

12 0
24.4.2022

Hrošice

Konec epizody nám představil dalšího egyptského boha. Po Chonsuovi jsme se dočkali i Tveret, která představuje bohyni ochraňující matky a děti. Podobně jako Chonsu, i Tveret má svého hereckého představitele. V tomto případě ji hraje začínající herečka Antonia Salib, které bychom se v této roli měli dočkat i ve zbývajících dvou epizodách.

(Kolik bohů nám seriál ještě ukáže?)

Jako z komiksu

Není žádným tajemstvím, že se tvůrci silně inspirují komiksovými předlohami, když pracují na superhrdinském seriálu. V případě čtvrté epizody Moon Knighta se na konci objevila jedna scéna, která byla jako vystřižená z komiksů. Jde o tu, ve které je Marc s doktorem Harrowem, ale následně se mu pokusí utéct.

Uvězněný

Když Marc utíká před pracovníky léčebny, ocitne se v místnosti, ve které se setká se Stevenem. Jakmile se odsud následně pokusí utéct, cestou projdou kolem místnosti s otevřenými dveřmi, ve které spatří další uzavřený sarkofág. V něm se pravděpodobně nacházela jejich třetí osobnost, Jake Lockley, která nám sice stále nebyla představena, ale už několikrát bylo dříve naznačeno, že tu je.

(Skutečně se v sarkofágu nachází Jake Lockley?)

Tveret podruhé

Bohyni Tveret jsme v seriálu mohli vidět už v první epizodě, v ní se akorát objevila jako pouhý suvenýr. I tak je ale skvělé, že si tehdy nikdo neuvědomil, že by se právě tato bohyně mohla objevit v seriálu. Naznačeno to očividně bylo hned na jeho začátku.

Léčebna plná známých postav

Poslední část čtvrtého dílu se odehrávala v léčebně, kde se sice objevili Marc i Steven, ale kromě nich tu byla pacientkou i Layla. Když kamera zabírala další pacienty, mohli jste si mezi nimi všimnout i Donny Kraft, Stevenovy šéfky z muzea, která neustále komolila jeho jméno. Dle její představitelky Lucy Thackeray je to naposledy, co se v seriálu objevila. Kromě Donny byl v léčebně i Bertrand Crawley, umělec vydávající se za sochu, se kterým Steven pravidelně rozmlouval. Ten v léčebně vyhlašoval bingo.

(Konečně jsme mohli vidět Crawleyho v jeho pravé podobě.)

Uvěznění bohové

Na začátku epizody jsme mohli spatřit krátkou scénu, ve které Selim umístil Chonsuovu sošku do vězení. Chonsu už ve chvíli, kdy věděl, že bude muset být uvězněn, počítal s tím, že ho jeho avatár přijde zachránit. Nicméně právě ona úvodní scéna ukázala, že Chonsu není jediný bůh, který se aktuálně nachází ve vězení. Právě proto je možné, že jakmile bude Chonsu zachráněn, dojde i k záchraně nějakého jiného boha, který by mohl v budoucnu představovat pro superhrdiny velký problém.

(Chonsu není jediný uvězněný bůh.)

Další chyba

Ve třetí epizodě The Friendly Type se omylem objevil kameraman, nyní diváci přišli na to, že se v jedné scéně objevil člen štábu. Konkrétně mu šli vidět nohy, a to zhruba v čase 18:23. Na obrázku níže je můžete vidět v pravém dolním rohu.

Všude samý dobrodružný film

Jakmile se Steven a Layla pustili do prozkoumávání, seriál najednou začal připomínat takové dobrodružné hity jako Indiana Jones či Lovci pokladů. Například scéna, která nás přesune z hlavního dění do léčebny, je zpracována jako nízkorozpočtový film, který jednoznačně odkazuje na první film s Indianou Jonesem. Dále si diváci všimli toho, že je Layla až příliš podobná postavě Evelyn Carnahan (Rachel Weisz) z Mumie. Nejenom, že se jí podobá vzhledově, ale zároveň se i podobně chová.

(Podoba tu nelze zapřít.)

Název epizody

Tentokrát je jasné, na co odkazoval název aktuální epizody. The Tomb znamená v překladu hrobka, tedy místo, které Layla a Steven prozkoumávali většinu epizody.

(Čtvrtý díl byl žánrově odlišný od těch předchozích.)

Všimli jste si v průběhu sledování čtvrté epizody nějakých dalších zajímavostí? Pokud ano, podělte se s námi o ně v diskuzi pod článkem!

Foto: Disney+, Universal

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Konec Moon Knighta

Seriál Moon Knight představoval minisérii o šesti epizodách, takže ho nečeká žádné další pokračování. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama