Moon Knight
0/100 - 0×

Moon Knight

Marc Spector je americký voják, který se během jedné mise v Egyptě zraní natolik, že se ocitne na prahu svého života. Své poslední chvilky prožije v chrámu zasvěcenému bohu Khonshuovi, kde kývne na to, že se stane pozemským ztělesněním tohoto boha.

USA | 2022 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Komiksový


Co všechno víme o připravované novince Moon Knight?

Co všechno víme o připravované novince Moon Knight?

Na konci roku 2020 Disney oznámilo spoustu nových projektů, které právě připravuje na své streamovací službě. Mezi nimi se objevila i novinka Moon Knight, která bude součástí MCU.

10 1
11.1.2021

Fiktivní svět MCU zahrnuje již spoustu projektů, nicméně mezi nimi doposud figurovaly především ty filmové. Disney to však plánuje změnit, a to za pomoci své streamovací služby Disney+, skrze kterou nám chce představit i stejně kvalitní seriály. Prvních seriálů ze světa MCU, které budou mít premiéru na Disney+, se dočkáme už tento měsíc, ale budoucnost slibuje mnohem více projektů. A právě mezi ně patří i Moon Knight.

Moon Knightovi se hovoří už delší dobu, nejprve o vznik seriálu projevil zájem tvůrce Steven S. DeKnight (Spartacus, Daredevil), který se netajil prohlásit, že by se seriálu s touto postavou rád ujmul. Tehdy v roce 2018 se spekulovalo nad tím, že by se Moon Knight mohl stát součástí Defenderů na Netflixu, protože v komiksech má k nim velmi blízko, nicméně všechny spekulace byly následně ukončeny kvůli tomu, že Netflix seriály s Defendery zrušil.


Situace kolem projektu byla nijaká do doby, kdy se začalo spekulovat o tom, že Disney tento seriál nejenom vyvíjí, ale že chce do hlavní role obsadit herce Keanu Reevese. Zpráva to byla pěkná, ale nepravdivá, Keanu Reeves si totiž Moon Knighta určitě nezahraje.

Vše se ale změnilo v polovině prosince, Disney totiž oznámilo filmové a seriálové projekty spadající do MCU, mezi kterými byl Moon Knight konečně oficiálně potvrzen. Seriál bude mít premiéru roku 2022, přičemž prozatím se počítá s tím, že ho nebude tvořit jen jedna série. Tvůrcem se stal Jeremy Slater, který z pozice producenta vytvořil již seriály The Exorcist a The Umbrella Academy. Kromě toho se podílel na scénáři například nepovedené Fantastické čtyřky z roku 2015.

První řada by podle všeho měla mít šest epizod, přičemž prozatím není jasné, kdo se ujme hlavních rolí. Už od loňského října bylo neoficiálně potvrzeno, že si ústřední postavu Marca Spectora neboli Moon Knighta zahraje známý herec Oscar Isaac (X-Men, Star Wars). Prozatím sice jde o neoficiální informaci, ale je pravděpodobné, že se Moon Knighta nakonec zhostí právě tento muž. Kromě této postavy se v seriálu ještě dočkáme minimálně Jeana-Paula DuChampa, Spectorova kamaráda, a Marlene Alraune, Spectorovy lásky, nicméně tyto postavy prozatím nebyly obsazeny.

A na co se zaměří příběh? Marc Spector je voják, který se během jedné mise v Egyptě smrtelně zraní, ale naštěstí tu narazí na chrám zasvěcený bohu Khonshuovi, který mu nabídne svou moc. Marc ji přijme, a tak do něj tento bůh vstoupí a stane se samozvaným strážcem Moon Knightem. Seriál v sobě propojí prvky akce a hrdinství a hojně nám představí egyptskou kulturu.

Zdroj článku: Nerdist; Foto: Disney+, Marvel

Diskuze /3

Billy the Kid

no jsem zvědav… :)

11.1.2021 | 20:40:12
DC Expert

A co Hawkey ten se zapomněl sem také dodat, ten bude mít také teda svůj seriál?

12.1.2021 | 0:13:19
Ananas

Neviem si predstaviť Moon-Knighta ako PG-13

12.1.2021 | 10:01:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama