The Mortal Instruments (Nástroje smrti) Inspirace ke čtení I.

Inspirace ke čtení I.

Inspirace ke čtení I.

Vzhledem k tomu, že vydání Města Nebeského Ohně se přesunulo na 4. listopadu 2014 a nevíme jistě, jestli se jedná o konečné datum, rozhodla jsem se po vzoru amerického webu připravit krátký seznam knih. Knížky v článku by Vám snad mohly pomoci přečkat to dlouhé čekání a zlepšit náladu v tak pochmurném počasí! :)

1 0
31.8.2014

Co nás všechny vlastně tolik chytlo na sérii TMI či ID? Mě nejvíce zaujal svět Lovců Stínů, runy a andělé ale jsou to opravdu jen tyhle tři faktory, které mě nutí hltat stránku za stránkou? Asi ne, líbí se mi, jak autorka píše, jak rozmotává klubko příběhu s takovým napětím a akčností, líbí se mi její nápady, povahy hlavních postav a spoustu dalšího. Snad se mi tedy podaří najít takové knihy, které by zaujaly Vaši pozornost.

Knihy nejsou označeny podle kvality, jsou poskládané tak, jak mi přišly pod ruku.


1. Outlander/ Cizinka od D. Gabaldonová

Stanice Starz nedávno odstartovala stejnojmenný seriál podle předlohy této světoznámé knížky. Příběh je to krásný, romantický a také z velké části záhadný. Nečekejte kouzelné postavy, ale spíše realističnost obyčejného života, který náhle nabere nečekaný spád.


2. Proroctví od J. Angeliniová

Příběh odkrývající odlišnost dospívající dívky Heleny, která svou „výjimečnost“ bere spíš jako trest. Postupně však porozumí, že všechno, s něčím souvisí a má nějaký důvod…


3. Slza od L. Kateová

Autorka této knihy se nám už představila v knižní sérii Andělé, která odhalovala minulost andělů i romantický vztah mezi hlavními postavami Lucy a Danielem.

Lauren Kateová je tu nyní s novou knížkou, která dle četných názorů čtenářů jednoznačně předčila onu předchozí tvorbu. Série Andělů mi přišla poněkud přeslazená, příliš nucená a jaksi okopírovaná od známých ság Twillight apod. Doufám ale, že kniha s názvem Slza bude jiná, lepší a opravdovější.


4. Nadpozemská od C. Handová

Hlavní hrdinka Clara se dozvídá, že je napůl anděl. Tato nová skutečnost do dívčina života vnáší plno nutných změn i starostí. Příběh o lásce a přátelství nás bude provázet v celé trilogii.


5. Pád Andělů od S. Eeová

Andělé navštíví naši planetku, ale nemají dobré úmysly. V městečku, kde žije hlavní postava Penryn, vypukne jeden velký, nezvladatelný chaos, ke kterému se přidají závažné problémy. Penryn bude muset ochránit svou rodinu…


Snad Vás článek potěšil a přeci jenom si nějakou tu knížku vyberete!

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Datum premiéry!

  • úterý 12.ledna v 9 hodin večer (USA času).

Shadowhunters trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Teaser 1

Thumbnail Play icon

Seriáloví herci

Soupiska herců do seriálu

Shadowhunters je kompletní!

Reklama

Zavzpomínání na TMI film

Thumbnail Play icon

Autorka

Cassandra Clareová

  • Americká spisovatelka
  • Narozena 27.července 1973
  • Judith Rumeltová

Citáty z knih C.Clareové

– Milovat znamená ničit a být milován znamená být ničen. 

– Člověk vyroste ve chvíli, kdy se ohlédne do minulosti a uvidí věci, které si nepřeje vidět. 

– Jak zvláštní je čekat, až člověk všechno ztratí, a ani nevědět, zda k tomu skutečně dojde. 

Hlídejte si nás