The Mortal Instruments (Nástroje smrti)
90/100 - 33×

The Mortal Instruments(Nástroje smrti)(TMI)

Adaptace bestsellerové knižní série od americké spisovatelky Cassandry Clareové, která vytvořila impozantní svět lovců stínů – napůl lidí, napůl andělů, kteří chrání nás obyčejné smrtelníky před démony z jiných dimenzí světa. Dále se seznamujeme s nadpřirozenými postavami jako jsou upíři, vlkodlaci, víly a čarodějové. Mnozí si mohou myslet, že se jedná o další teenagerskou ságu plnou lásky, nebezpečí a odvahy hlavních hrdinů. Bojí se, že něco podobného tady bylo, a tak od série Nástroje smrti odvrací zrak. Nejspolehlivější způsob, jak zjistit, jaký svět autorka doopravdy vytvořila, je přesvědčit se na vlastní oči!

Kanada | 2013 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | | 124 minut
žánr
Akční, Fantasy, Romantický
hrají
Kevin Zegers (Alec Ligthwood), Lena Headey (Jocelyn Frayová), Aidan Turner (Luke Garroway), Jonathan Rhys Meyers (Valentine Morgenstern),

Inspirace ke čtení II.

Inspirace ke čtení II.

Abychom si ukrátili čekání na TMI seriál, přináším přehled několika publikací, které by Vás mohly oslovit. Zažijete lásku jako trám, vyhrocené situace i nezapomenutelná dobrodružství!

2 0
7.2.2015Nora Grey a série Zavržený

 1. Zavržený
 2. Crescendo
 3. Ticho
 4. Finále

Oficiální anotace k prvnímu dílu:

Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř. Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně. Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“

Nejhezčí díl byl pro mě ten třetí s názvem Ticho, který mi přišel – hlavně ze začátku – velmi originální. Celá série byla moc pěkná, oddechová a romantická.Jamie McGuire a série Katastrofa 

 1. Krásná Katastrofa(děj z pohledu Abby)
 2. Učiněná Katastrofa(děj z pohledu Travise)

Oficiální anotace ke knize z pohledu Abby:

ONA nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje… ON tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem – nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu – když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil.

Začátek byl tak dokonalý – takhle dobře mi dlouho žádná knížka nesedla -, že jsem se od toho nemohla odtrhnout. Autorka si s příběhem opravdu pohrála!Kerstin Gier a trilogie Drahokamy 

 1. Rudá jako rubín(zfilmováno 2013)
 2. Modrá jako safír(zfilmováno 2014)
 3. Zelená jako smaragd

Oficiální anotace Rudá jako rubín:

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.

Už první věc, která mě na knížkách upoutala, byla krásně zpracovaná obálka s přebalem. Děj byl vtipný, hlavně chrlič Xemerius se postaral o ty nejlepší hlášky. Filmy jsou také docela povedené, až na představitelku kamarádky Leslie, ta se tam moc nehodí.

Filmový trailer v angličtině k Rudá jako rubín
Thumbnail Play icon


Kiera Cass a trilogie Selekce 

 1. Selekce
 2. Elita(vychází 2.4.2015)
 3. První(vychází 2.10.2015)

Oficiální anotace k Selekci:

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.

Pohádkový příběh plný krásných šatů a romantiky. Pro nedočkavce doporučuji přečíst v originále.Další zajímavé tituly:

 • Můj život u sousedů (Huntley Fitzpatrick)
 • Kronika Kambionů (Jamie Reed)
 • Proroctví (Josephine Angelini)

Diskuze /2

Annie265

Ďakujem za pridávanie týchto príspevkov :) Tie knihy sú presne podľa môjho gusta :)

5.3.2015 | 20:03:47
teeak

Beautiful/Walking Disaster jsou parádní knihy, i Selekce-série je čtení na jeden dech .. za sebe přidávám knihu Easy? od aurotky Tamara Weber (taky taková oddechovka) :)

29.10.2015 | 16:10:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Datum premiéry!

 • úterý 12.ledna v 9 hodin večer (USA času).

Shadowhunters trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Teaser 1

Thumbnail Play icon

Seriáloví herci

Soupiska herců do seriálu

Shadowhunters je kompletní!

Zavzpomínání na TMI film

Thumbnail Play icon

Autorka

Cassandra Clareová

 • Americká spisovatelka
 • Narozena 27.července 1973
 • Judith Rumeltová

Citáty z knih C.Clareové

– Milovat znamená ničit a být milován znamená být ničen. 

– Člověk vyroste ve chvíli, kdy se ohlédne do minulosti a uvidí věci, které si nepřeje vidět. 

– Jak zvláštní je čekat, až člověk všechno ztratí, a ani nevědět, zda k tomu skutečně dojde. 

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama