The Mortal Instruments (Nástroje smrti) Na co se můžeme těšit v City of Ashes

Na co se můžeme těšit v City of Ashes

Na co se můžeme těšit v City of Ashes

Ráda bych Vás seznámila s knižním dějem City of Ashes, jehož zpracování se už doufejme brzy dočkáme v kinech.

Následující článek obsahuje SPOILERY


1 0
1.4.2014

!!!!!! CELÝ ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY !!!!!!!

1.


Clary začne chodit se Simonem, který ji má už dlouho velmi rád. Myslím, že její rozhodnutí sálá ze dvou hlavních popudů a sice – chce Simona udělat šťastného a zkusit to s ním a také, protože si přeje zapomenout na silný cit k Jaceovi – všichni víme, že ho má ráda mnohem víc než jako pouhopouhého bratra.

2.

Jace bude na chvilku** zavřen ve Městě z Kostí** přesněji v Tichém Městě, kde jsou cely, kam Mlčenlivý bratři zavírají nadpřirozené bytosti, které potřebují vyslýchat. Je tam z toho důvodu, že si Inkvizitorka bude myslet, že je spolčený s uprchlým Valentine. Myslí si, že je toho jeho špeh.

3.

Valentýn se vloupá do Tichého Města*, kde ukradne Meč Duše(Meallartach – nutí mluvit lovce stínů jenom pravdu) i a navštíví Jace, který tam má podle Inkvizitorky strávit jednu noc. Zabije Mlčenlivé bratry a ukradne Meč. když Valentýn ukradl Měc, nemůže Inkvizitorka podrobit Jace výslechu, a tak je Jace zase na svobodě (zkrácené řečeno, samozřejmě tam dojde k mnoha dalším věcem, Clary ho půjde zachránit,… .) *Tiché město je součástí Města z Kostí, kde se nacházejí cely pro nadpřirozené zločince.

4.

Seznámíme se s Maxem Lightwoodem. Nejmladším synem manželů Lightwoodových. Myslím, že je mu 8 nebo 9 let, má rád komiksy a je to takový ten klidný element v našem příběhu. Je ještě nepoznamenaný starostmi každého lovce stínů. Také u něj najdeme ještě tu dětskou, chvílemi uklidňující naivitu.

5.

Simon se nám ukáže v mnohem úžasnějším hávu – bude z něj upír. Simon se snaží pravdu o svém „stavu“ skrývat před matkou a je z toho celý nešťastný. Clary se mu snaží pomáhat nejen s pravdou, s kterou musí žít, ale také se začleněním zpátky do „normálního“ života.

6.

Poznámeme příležitostného přítele Isabelle Lightwoodové – Meliorna. Meliorn je vílí rytíř, kterého potkají na Zakletém dvoře*.

*Zakletý dvůr je sídlo víl neboli sličného lidu. Najdeme tam elfy, víly a vílí rytíře.

7.

Všichni se vydají za Královnou víl do Zakletého dvora. (Vílám se také jinak přezdívá sličný lid.) Jsou to krásná stvoření, ale velmi nebezpečná a zkažená. Valentýn nechá zavraždit vždycky jednoho příslušníka nadpřirozených bytostí – jejich krev totiž potřebuje k rituálu s Mečem, který hodlá brzy provést. Jace a všichni ostatní žádají Královnu o pomoc v boji proti Valentýnovi. Královna má moc vidět jak já říkám do hloubky, a tak naznačím Jaceovi a Clary, že mají nadpřirozené schopnosti a že věci nejsou tak, jak se zdají. Nakonec lstí dosáhne toho, že ** Jace musí políbit Clary**. Oba si to užijí, ale zase pociťují zkaženost tohoto polibku i jejich lásky. Simon vidí, jak se na sebe dívají. Pochopí, že Clary nikdy nebyla pro něj, i když si to moc přál.

8.

Valentýn na své lodi hodlá použít Meč a získanou krev na otevření brány démonům. Clary čelí velkému nebezpečí. Simon málem umře, ale Jace mu dá napít své krve, čímž mu umožní chodit na světlo – stane se Světlomilcem. Clary vytvoří novou runu, pomocí které zničí Valentýnovu loď.

9.

Jace se rozhodne držet se od Clary dál. Řekne jí, že se nesmí poddat tomu, co cítí a že od této chvíle bude jenom její bratr.

Vzhledem k tomu, že filmaři v některých scénách předbíhali, jsem zvědavá, jakou podobu bude mít Město z Popela. Tak jak se těšíte na druhý díl?

Diskuze /5

mmissaa

Uz se tesim :-)

#2 vikimi
2.4.2014 | 10:55:52
vikimi

Já také a moc :) #1 mmissaa:

webmaster
8.4.2014 | 21:43:15
barcaabik

,,těším se moc a kdy bude v kinech??

15.6.2014 | 22:38:47
Miska4007

Take se moc tesim :)

24.6.2014 | 18:49:26
Makkina

Neskutečně moc se těším na tento díl série

16.7.2016 | 19:14:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Datum premiéry!

  • úterý 12.ledna v 9 hodin večer (USA času).

Reklama

Shadowhunters trailer

Thumbnail Play icon

Teaser 1

Thumbnail Play icon

Seriáloví herci

Soupiska herců do seriálu

Shadowhunters je kompletní!

Zavzpomínání na TMI film

Thumbnail Play icon

Autorka

Cassandra Clareová

  • Americká spisovatelka
  • Narozena 27.července 1973
  • Judith Rumeltová

Citáty z knih C.Clareové

– Milovat znamená ničit a být milován znamená být ničen. 

– Člověk vyroste ve chvíli, kdy se ohlédne do minulosti a uvidí věci, které si nepřeje vidět. 

– Jak zvláštní je čekat, až člověk všechno ztratí, a ani nevědět, zda k tomu skutečně dojde. 

Hlídejte si nás