Mr. Mercedes Vše, co byste měli vědět o druhé řadě seriálu Mr. Mercedes

Vše, co byste měli vědět o druhé řadě seriálu Mr. Mercedes

Vše, co byste měli vědět o druhé řadě seriálu Mr. Mercedes

Dnes je den, kdy nám stanice Audience Network představí druhou kapitolu příběhu o Mr. Mercedesovi. Všechny základní informace, které byste si neměli nechat ujít před začátkem sledování druhé série, vám přehledně shrneme v našem článku.

8 0
23.8.2018

Vysílání

Druhá série bude mít úplně stejný vysílací čas jako ta první. Každý nový díl vyjde ve čtvrtek brzy ráno. Počet epizod se také měnit nebude, příběh bude tedy rozdělen do deseti částí, a pokud se nevyskytnou žádné komplikace, tak tuto další jízdu v novém pruhu dovrší finálová epizoda 25. října. Je však možné, že bychom se mohli dočkat velkého finále rozděleného do dvou částí, a jak už to u některých seriálů bývá, tak tyto části se vysílají naráz. Nic takového však zatím není v plánu.

Plnohodnotný trailer

První trailer, který nám ukázal, jak si po tom jednom dlouhém roce vedou hlavní postavy seriálu, dorazil těsně po Comic-Conu v San Diegu, který se konal v polovině července. Na konci července jsme se však dočkali plnohodnotné upoutávky, která nám předvedla, že první série byla teprve takový oslazený čajíček.


Thumbnail Play icon

O čem to vlastně bude?

Díky rozhovoru s herečkou Justine Lupe, která v seriálu ztvárňuje již druhým rokem Holly Gibney, jsme se dozvěděli, že nadcházející série bude čerpat inspiraci z knih Právo nálezce a Konec hlídky, jež dokreslují celou knižní trilogii. Půjde o takový jemný mix s hromadou odkazů. Lupe se rozpovídala o mnoho dalších novinkách, a proto si rozhovor nesmíte nechat ujít. Zaměřila se hlavně na svou postavu a prozradí vám, s čím vším se bude muset seriálová Holly vypořádat. Pokud však nejste žádným znalcem knih, tak se nic neděje, protože vám příběh přiblížíme oficiální synopsí, ze které Kingův styl úplně sálá.

Druhá série Mr. Mercedese se bude odehrávat rok po Bradyho zmařeném pokusu o druhou masovou vraždu v obci Bridgton, Ohio. Po incidentu byl Hartsfield hospitalizován a po roce je stále ve vegetativním stavu. Bývalý detektiv Bill Hodges se dlouho snažil oprostit od posedlosti mercedesovým vrahem, a tak spojil síly s Holly Gibney, se kterou si otevřel vlastní detektivní kancelář po názvem Právo nálezce. Po čase se však v nemocnici začnou objevovat nevysvětlitelné události, které převážně ovlivňují personál nemocnice, který se stará o Bradyho schránku. Posedlost je opět na denním pořádku a podle Hodgese za to nese vinu právě Brady.

Na koho se můžete těšit?

Letos se vrátí staří známí, kteří přežili Bradyho řádění. Řeč je pochopitelně o Billovi Hodgesovi (herec Brendan Gleeson), který se spojí s Jeromem Robinsonem (Jharrel Jerome), Holly Gibney (Justine Lupe) a s Idou Silver (Holland Taylor), aby čelili zvláštnostem z nemocnice a životním strastem. Do Billova života se také vrátí detektiv Peter Dixon (Scott Lawrence), zrazená Lou Linklatter (Breeda Wool), Donna Hodges (Nancy Travis) a hlavně Brady Hartsfield (Harry Treadaway).

(Na koho se nejvíce těšíte?)

Z nováčků, kteří zkusí přežít události druhé série, se můžete těšit na ambiciózního neurochirurga dr. Felixe Babineaua (Jack Huston) a jeho ženu Coru Babineau (Tessa Ferrer), kteří se pokusí zmapovat Bradyho mozek. O Bradyho bezvládné tělo se bude starat sestřička Sadie McDonald (Virginia Kull). Další posilou týmu bude Antonio Montez (Maximiliano Hernández), státní návladní, který se snaží obvinit polomrtvého zabijáka.

Kdo bude padouchem?

Naskytuje se nám tu vlastně dosti podstatná otázka, na kterou dlouhou dobu nikdo neznal odpověď. Ta se týká záporáka druhé série, kterým bude opět Brady. Jak je však možné, aby Brady uvedl věci podruhé do chodu, když leží v bezvědomí, ze kterého nemá šanci se probudit, a navíc okolo sebe má vždycky strážce zákona, kdyby k tomuto zázraku přece jenom došlo? To by nebyl přece správný Stephen King, abychom se nedočkali žádných záhad. Tvůrci seriálu Jack Bender a David E. Kelley si pro nás připravili další nevšední jízdu o nestvůrách uvnitř lidí, nikoliv navenek. A to se jim povedlo doslova převést na kameru. Ode dneška se můžete přesvědčit sami.

(Až se Brady probudí, pokud někdy, budete rádi, že jste jen za obrazovkou.)

Plakát a další fotografie ke druhé sérii

Ke druhé sérii vyšly opravdu samé krásné fotografie, kterými jsme museli vyzdobit náš nový web. O jeho design se postaral @tom99, kterému ještě jednou děkujeme. Na fotografie, které navíc představí nové a stávající postavy, se můžete podívat v našem minulém článku. Níže se můžete pokochat letošním plakátem.

(Plakát ke druhé řadě Mr. Mercedese.)

Jak vlastně skončila první série?

Pokud máte problém si vzpomenout, jak skončila první série, tak vám doporučujeme nadcházející video, které vám pomůže zorientovat se v příběhu. Začneme přesně tam, kde jsme skončili. Bill dostal infarkt a je společně s Bradym, který má rozraženou lebku potom, co ho Holly uhodila soškou buldočka, převezen do nemocnice. Brady je veřejnosti odhalen jako mercedesový vrah. Zbytek vám odhalí tvůrci a hlavní protagonisté seriálu ve videu ze zákulisí. Pokud si však nechcete kazit překvapení a zvraty, které jsou zde lehce nastíněné, doporučujeme vám video přeskočit.

Thumbnail Play icon

Co přinesl Comic-Con?

Mr. Mercedes se již podruhé objevil na Comic-Conu v San Diegu, kde si pro návštěvníky připravil řadu zajímavých věcí. Kromě stánku plného odkazů na seriál jste si mohli zahrát únikovou hru z Bradyho sklepa ve virtuální realitě. Během panelové diskuze režisér Jack Bender odhalil, že se můžeme těšit na úžasné hudbení chvilky, které letos nebudou doprovázet Bradyho a Billovy playlisty, ale pouze ty Billovy. A ten má opravdu vkus. Například píseň It's Not Too Late posloužila coby znělka seriálu.

(Takhle to vypadalo na letošním Comic-Conu.)

Těšíte se na druhou sezónu Mr. Mercedese? Titulky pro vás budeme opět připravovat ve složení @twister78 a Dark'n'Twisty, kterým velmi děkujeme. Stav titulků můžete sledovat v našem boxíku napravo.

Foto: Audience Network

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E06: Bad to Worse

cz60%


Překlad: @Ciro7a, @Pandorka
Korekce: @Lucifrid

Titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O seriálu můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele seriálu Mr. Mercedes a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Třetí série pod drobnohledem

Co můžete očekávat od třetí série a jaké známé tváře v ní uvidíte?

Co můžete očekávat od třetí série a jaké známé tváře v ní uvidíte?

Třetí série odstartuje za necelý měsíc, a proto vám v tomto článku shrneme ty nejdůležitější informace, které vás po slabé druhé řadě patřičně navnadí na sledování nadcházející série. Pokračování seriálu Mr. Mercedes si vezme na paškál knihu Právo nálezce.

Reklama

Nepřehlédněte

Recenze: Jak druhá série Mr. Mercedese uspěla u Edňáků

Recenze: Jak druhá série Mr. Mercedese uspěla u Edňáků

Před necelým měsícem skončila druhá řada úspěšného seriálového projektu sítě Audience Network, která seriál Mr. Mercedes prodloužila o další sezónu. Přichází seriál o své prvotní kouzlo, nebo naopak poctivě uctívá knižní předlohu? Na to si posvítili naši redaktoři v několika následujících řádcích.

Narozeniny