Mr. Robot Co čekat ve finále první série? Sam Esmail prozrazuje detaily

Co čekat ve finále první série? Sam Esmail prozrazuje detaily

Co čekat ve finále první série? Sam Esmail prozrazuje detaily

Mr. Robot si získal přízeň nejen ze stran kritiků, ale také nespočtu fanoušků. A zítra se se seriálem budeme muset na nějakou dobu rozloučit. Co nás vlastně čeká v nedalekém finále první série? Čeká nás poklidný konec, nebo pořádný cliffhanger?


12 0
26.8.2015

Už za několik hodin dorazí poslední epizoda první řady kritiky i fanoušky milovaného seriálu Mr. Robot. Na co se máme připravit? A jakým směrem se vlastně seriál plánuje vydat v již potvrzené druhé sérii? Sam Esmail, tvůrce Mr. Robota, zodpověděl serveru Entertainment Weekly několik dotazů.

Entertainment Weekly: Tyrell se proměnil na dosti divokou kartu a jeho manželka, jak jste již několikrát zmínil, se brzy stane mnohem důležitější postavou. Co je vlastně čeká ve finále?


Sam Esmail: V příští sérii je čeká něco hodně velkého, ale v tomto finále půjde spíše než o vztah Tyrella a Joanny o vztah mezi Tyrellem a Elliotem. Další série přinese vzestup Joanny ve více dynamickém stylu.

Entertainment Weekly: Tyrell je vážně zajímavá postava. Změní stranu a promění se z padoucha na klaďase? Jaká vlastně bude jeho role?

Sam Esmail: Podle mě bude vždycky… Nejlepší slova, která ho popíšou, aniž bych ho jako postavu urazil, jsou „neuvěřitelně narušený“. Fakt, že ho někdo považuje jako „padoucha“, se mi nelíbí, a stejně tak se mi nelíbí ani fakt, že někdo považuje Elliota jako „klaďase“. Já je vidím jako velmi narušené lidi a oba dva motivují zcela odlišné věci. Tyrell očividně překročil více etických mezí, jde mu o sebezáchovu a jedná spíše podle sobeckých tužeb, zatímco Elliot působí obětavě a jedná spíš tak, aby prospěl druhým lidem.

Zajímavé je ale to, že si lze snadno myslet, že jde o jednoznačně kladnou a zápornou postavu. V tomto případě tomu tak vážně není. Oboje je dosti temné a na obou stranách mince se dá najít spoustu narcismu. Takže takový asi Tyrell bude i nadále; tak výrazný, jak to jenom půjde.

Entertainment Weekly: Proberme teď Angelu. Co od ní můžeme čekat?

Sam Esmail: O Angele se dalo na začátku seriálu myslet, jaká vážně je, jenže teď podnikla několik činů, které ji učinily mnohem zrádnější, než jak zprvu působila.

Entertainment Weekly: Jaké bude finále? Čeká nás cliffhanger, nebo spíše uzavřenější konec?

Sam Esmail: Upřímně řečeno, první řadu jsem chtěl ukončit tak, abych pro Elliota postavil půdu pro rozsáhlejší část jeho cesty. Tak tak to tedy ukončíme. V posledních dílech se toho odehrálo hodně, což dalo fanouškům hodně věcí ke zpracování a také mnoho otázek. Myslím, že jsem chtěl, aby vstup do druhé série vyvolal pocity ve stylu: „Tak jo, teď vím všechno.“ Ve světě scenáristů bylo tohle první dějství. Jde o takový náš způsob, jak vám říct, o čem ten seriál teď vlastně bude.

Seriály mají o tomhle obvykle jasno hned v prvních několika epizodách, jenže my jsme si na to vzali celou jednu sérii a jakmile začne ta druhá, budete už vědět, na jaké vztahy se hodláme soustředit a jak se změní dynamika celého seriálu. V takovém rozpoložení chci diváky na konci řady mít.

Entertainment Weekly: Bude tedy druhá série více zaměřená na Elliota jakožto postavu, nebo spíše na ty prvky hackerského thrilleru?

Sam Esmail: První řada podle mě obsahuje spoustu vývoje postav. Podle mého názoru jsou všechny ty vzrušující momenty k ničemu, když nemáte postavu, která působí jako skutečná a se kterou se můžete ztotožnit nebo ji pochopit.

Vždycky nám jde o oboje. Ale ve finále je podle mě dobrý příběh právě o postavách, o tom, jak rostou a jak se vyvíjí. Emoční prožitek na stoprocentní pohon našeho seriálu. A to je něco, o co nikdy nepřijdeme.

Ale ano, ten prvořadý příběh o Evil Corpu a o plánu, jak je dostat až na samotné dno, bude přítomen až do konce samotného seriálu.

Entertainment Weekly: Jak moc mají diváci věřit tomu, co do této chvíle viděli? V tom smyslu, co je vlastně realita a co naopak není?

Sam Esmail: Podle mě je důležité pamatovat na fakt, že jeden z motivů seriálu je realita. Co je skutečné? A lze o tom debatovat, protože technologie určitým způsobem odhalily tento problém identity, který v dnešní době lidé mají, když srovnávají své internetové já a své skutečné já. Která identita je pravá a co jste vlastně zač? Je pravá ta osoba, kterou jste on-line, nebo je pravá ta osoba v realitě? Nebo je ta osoba on-line jakousi skrytou osobou? A to začíná budovat jasnou hranici mezi všemi těmi identitami ve vážně zajíímavém světle, jde totiž o kombinaci všech těch identit. A co to vlastně znamená? A co je skutečné?

To náš seriál vlastně rozebírá. A chápu, že to teď zní dost intelektuálně, ale přijde mi, že v určitém smyslu chci, aby diváci začali zpochybňovat realitu a prostě si řekli: „Co mi emocionálně přijde skutečné?“ Protože ať už jste si mysleli, že je fsociety skutečné, nebo ne, ať už jste si mysleli cokoliv o Angele nebo Tyrellovi nebo o jakékoliv z těch teorií, které jsem různě četl… Tak jako tak, jste v tom s Elliotem společně.

Objevujete pravdu společně s ním. To je to nejdůležitější. Bylo pro mě vážně zábavné, když jsem sledoval seriál Ztraceni a pak jsem na internet psal všechny svoje teorie… To bude nejspíš taková interaktivní zábava seriálů podobného rázu – interpretování všech událostí a postav svým vlastním způsobem.

Rozhovor: EW.com
Foto: USA Network

Diskuze /2

kaailik

Sakrá, zrovna jsem chtěl začít číst, ale ještě jsem dal f5 na fejsbůůku a vyskočilo na mě, že se finále přesouvá, viz – http://tvline.com/…september-2/

webmaster
26.8.2015 | 22:57:43
sedlo03

Finále série se posunuje o týden. Prý obsahuje scénu podobnou událostem, které se stali ve Virginii dneska.

26.8.2015 | 22:58:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele seriálu Mr. Robot a poděkovat jim za jejich práci, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme!

Berte v potaz, že PayPal si účtuje transakční poplatek 3,4 % plus 10 Kč.

Momentky

Momentky

Opakování je matka...

Rekapitulace: eps2.9_pyth0n-pt2.p7z

Rekapitulace: eps2.9_pyth0n-pt2.p7z

Ne, nezapomněli jsme na vás. Po několika měsících si konečně můžete přečíst rekapitulaci finále druhé řady seriálu Mr. Robot, které zmátlo nejednoho diváka. Kolik otázek bylo zodpovězeno, kolik nových se objevilo a kolik starých zůstává?

Nejlepší postavy

Edna na sociálních sítích