Mr. Robot Rekapitulace: eps2.3_logic-b0mb.hc

Rekapitulace: eps2.3_logic-b0mb.hc

Rekapitulace: eps2.3_logic-b0mb.hc

Pátá epizoda přišla s řadou zvratů, které jednoznačně změní dosavadní směr seriálu. V tomto článku si již tradičně projdeme, co všechno se v pátém díle odehrálo, včetně těch drobností, které vám mohly uniknout.


17 0
8.8.2016

Opět za počítačem

předchozí epizodě se Elliot odhodlal k tomu, že se nabourá do FBI, aby zjistil, jaké usvědčující materiály na ně mají. Metoda, kterou se rozhodl použít, je přitom zdánlivě prostá. FBI nedávno vyměnila standardní mobil pro agenty značky BlackBerry za mobil s Androidem a Elliot dobře ví, že v Androidech je chyba, kterou může využít.

Svůj hack Elliot detailně popsal hned v úvodu dílu, přesto si osvětlíme pár pojmů. Elliot chce vložit svůj malware do doručovacího systému zařízení jménem femtobuňka. Ta slouží k pokrytí oblasti se slabým či zanedbatelným mobilním signálem a Elliot se ji rozhodl využít jako svůj osobní vysílač, k němuž se připojí mobilní telefony agentů, a on je pak bude moci ovládat.


Pro jistotu ještě použil logickou bombu; škodlivý software, který se chová podle podmíněného programování – útočník si řekne, že pokud uživatel udělá toto, malware se zachová takto. V našem případě to funguje tak, že pokud se FBI podívá do záznamů spojených s útokem z 9. května, data se vymažou.

Při tom všem nás Elliot ještě provází svým prvním útokem, který provedl, když mu bylo jedenáct. Dostal se do serveru veřejné knihovny, ale jen se v něm rozhlížel a nepáchal nic zlomyslného, pouze si vychutnával ten pocit moci, který mu tak chyběl.

Darlene versus Angela

Darlene se mezitím vloupala k Angele do bytu a hned usedla k jejímu notebooku, z něhož si vytvořila obraz disku, tj. v podstatě zálohu všech jejích dat. Angela z její nečekané návštěvy není zrovna nadšená a pošle ji ven, v tu chvíli jí však Darlene poví, že FBI by jí kvůli škodlivému CDčku, které vložila do počítače v AllSafe, mohla být na stopě. Chce po ní, aby vzala zmíněnou femtobuňku a nechala ji u kanceláře FBI v budově E Corpu. Angela je však proti a věří, že si poradí sama.

Později se Darlene setkává s Elliotem a poví mu, že mají málo času, a proto Darlene požádala o pomoc Angelu. Elliot je však vehementně proti tomu, aby se na jejich plánu Angela podílela, proto naléhá, aby Darlene přišla s lepším řešením.

Neplánovaná schůzka

Joanna přichází do jedné restaurace, kde na ni u stolu čeká Kareem. Ten jí sdělí, že nechce dál lhát FBI, protože ho tíží svědomí. Navíc byl podroben výslechu a teď ho podle všeho sledují. Joanna ho přesvědčí, že všechno bude v pořádku a že si s tím nemusí lámat hlavu.

Vítejte v Číně

Dom navštívila datové centrum Steel Mountain, aby si mohla prohlédnout Raspberry Pi za termostatem, které způsobilo část útoku z 9. května. Pak se vrací do E Corpu, kde se díky krátkému rozhovoru s její kolegyní dozvídáme, že jejich tým poletí do Číny, aby prověřili druhou frontu velkého útoku.

V Pekingu se tým setkává s Whiterosem, přesněji s jeho alter egem, ministrem Zhangem. Ten během setkání s FBI souhlasí s prohlídkou všech datových center spojených s útokem, je však šokován, když Dom zmíní Dark Army. Následně však souhlasí s vydáním všech složek, které na ně mají.

Bezohlední vrazi

Po delší době Joanna obdrží další tajemný dárek, pravděpodobně od Tyrella. Joanna marně doufá v nějaké znamení, že už se k ní brzo vrátí, v obálce se ovšem skrývá hračka pro jejich dítě.

Později požádala pana Sutherlanda, aby zásilku prověřil, tomu se ale nepodařilo zjistit nic o odesílateli. Kareem se však stal přítěží, proto Joanna řekla panu Sutherlandovi, aby Kareema zdrogoval a následně zabil. Scéna, kde se celá vražda odehrává, je doprovázena zajímavým dialogem, při němž Joanna vysvětluje, že onu drogu použila, aby Kareem před smrtí pochopil, proč se mu tohle děje. Jinak by, podle ní, byli jenom bezohlední vrazi.

Ollie je zpět

Poté, co si Angela uvědomí, že Ollie ví o CDčku, které by ji mohlo usvědčit, se s ním rozhodne setkat. Ollie je po krachu AllSafe bez práce a jemně se snaží naznačit, že by se rád opět dal s Angelou dohromady. Angela si po pár podezřelých otázkách uvědomí, že tu něco nehraje, a popadne jeho mobil, na němž běží nahrávání. Ollie mluvil s FBI, ale nejedná se o jejich odposlech, jak se dozvídá. O Angele autoritám nic neřekl, Cisco však má namále, protože mají jeho portrét.

Whiterose a Dom

Během oslavné recepce se Dom marně snaží najít toaletu a při tomto hledání vstoupí do zvláštní místnosti plné hodin všeho druhu. Po chvíli ji vyleká ministr Zhang a zahájí spolu konverzaci. Kromě času a umění spolu projdou i různé šaty, o nichž ministr řekne, že patří jeho sestře. Jak však později Dom zmíní své kolegyni, ministr Zhang žádnou sestru nemá. Otázkou je, jak s touto informací Dom naloží a kam ji to zavede.

Angela a možnosti

Po setkání s Olliem se Angela vydává za Elliotem, aby s ním probrala svou účast v plánu útoku na FBI. Elliot dál trvá na tom, aby se ve věci neangažovala, Angela však věří, že nemá jinou možnost, a prý je pevně rozhodnutá.

Darlene mezitím předává velení nad zatím neznámou operací týkající se federálního bailoutu. Ten je v seriálu často zmiňován a v podstatě se jedná o pojem označující finanční pomoc před bankrotem. V našem seriálovém světě to znamená, že E Corp je na pokraji zhroucení a žádá o pomoc od vlády, a fsociety má v plánu toto schválení bailoutu nějak překazit.

Později se Angela vydává za Darlene k základně fsociety, aby spolu s ostatními probrali, jak přesně bude probíhat její účast v plánu hacknutí FBI.

Midland City

Kromě útoku na FBI se Elliot soustředil i na migraci Rayova serveru, u nějž ovšem narazil na zašifrovanou databázi, s níž musel pracovat, proto na scénu dorazil RT, aby ji odšifroval. Elliotovi ale přišlo podezřelé, že se Ray zbavil slušného IT odborníka, a tak se ho přes poznámkový blok v počítači zeptal, co přesně se na Rayově webu děje. RT nejprve nechce nic říct, protože nechce potíže, pak ale Elliota nasměruje na onen web. A z toho, co Elliot uvidí, se mu zatemní před očima.

Ray svůj web provozuje na dark webu, jakési skryté části internetu, kterou neindexují běžné internetové vyhledávače, díky čemuž na dark netu vzniklo takové podsvětí internetu, kde lze sehnat všechno, většinou věci nelegálního charakteru. A Ray má svůj vlastní internetový trh s těmito nezákonnými věcmi jménem Midland City. Elliot nejprve pochybuje o tom, že je toho Ray schopen, a zvažuje možnost, že Ray neví, co se na jeho stránce děje. Pan Robot ho ale přesvědčí, že Ray je zlý člověk a že to Elliot moc dobře ví. Na práci však mají jiné věci a pan Robot to chce ignorovat, jenže Elliot chce tomu trhu zatnout tipec.

Telefonát

Joanna obdrží telefonát z mobilu, který jí poslal Tyrell. Na druhé straně se ale nikdo neozve a přestože Joanna naléhá, aby Tyrell promluvil, neozve se ani hláska.

Dom v ohrožení

Dom je stále v Číně i se svým týmem a je připravená na prohlídku jednoho z datových center. Od kolegy se dozvídá, že ve Steel Mountain narazili na slepou uličku, protože jeden nedbalý technik sáhl na inkriminující Raspberry Pi a zničil tak veškeré potenciální otisky. Špatným zprávám však není ani zdaleka konec. Do místnosti vtrhnou ozbrojení muži v maskách a začnou střílet. Dom se jako jediná stihne schovat, scéna ale končí dřív, než stačíme zjistit závěr tohoto příběhu.

Ray se vybarvuje

Elliot je probuzen z nočního spánku, když ho dva muži násilím vytáhnou z postele ven na ulici. Lone Star na zem hodí krvavý ocásek, který měl RT na hlavě, z čehož plyne, že byl za to, že nemlčel, náležitě potrestán. Z auta pak vystupuje Ray a když se ho zděšený Elliot zeptá, co se to děje, Ray jednoduše odpoví, že ho varoval, ať se při práci nedívá, kam nemá, a Rayovi společníci začnou Elliota mlátit.

Nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Foto: USA Network

Diskuze /12

sam654321

vďaka za zhrnutie

8.8.2016 | 17:06:18
conder

Na konci som sa konecne tesil ze konecne Dom zomre a nic. Takze v dalsom dieli cakam, ze postriela vsetkych utocnikov a prezije :D

#3 lukascoolarik
8.8.2016 | 17:25:24
lukascoolarik

#2 conder: Je to hlavní postava, takže pochybuju, že by ji zabili. :-D A co proti ní máš? Vždyť je celkem fajn. :-D

#4 conder
webmaster
8.8.2016 | 17:33:35
conder

#3 lukascoolarik: Ze sa dostala moc blizko k fsociety :D

8.8.2016 | 18:20:43
carlmichael

Mě by zajímalo, kdo poslal ten útok na Dom, nejspíš to vypadá na Whiterose :D

#6 lukascoolarik
8.8.2016 | 18:37:34
lukascoolarik

#5 carlmichael: Po té její reakci na to, že se FBI zajímá o Dark Army, bych řekl, že je to hodně pravděpodobné. :D

webmaster
8.8.2016 | 18:50:18
Baltik

Teda, nenapadlo by mne, že Zhang je White Rose. Hlavně proto, že to není stejný herec. Mimochodem, představitel Zhanga hraje v Gothamu Dr.Strange.

A klasicky, díky za práci při shrnutí. Snad nejlepší díl, protože přišly na scénu počítače, kvůli kterým jsem tento seriál začal sledovat.

#8 lukascoolarik #10 czubka
8.8.2016 | 20:53:51
lukascoolarik

#7 Baltik: Kdes vzal, že to není stejný herec? Whiterose i Zhanga hraje tentýž herec, jak plyne z IMDb.com nebo jasné vizuální podoby.

webmaster
8.8.2016 | 21:05:05
Baltik

tak pokud je to on, smekám a všechna čest maskérům.

8.8.2016 | 21:09:12
czubka

#7 Baltik: tak tady vidim, že je to Whitehorse i Zhang… mě zase pro změnu vůbec nenapadlo, že je to Hugo Strange !! :) ten herec je výbornej v tom případě, fakt umí měnit tvář.. Doslova :-D

10.8.2016 | 15:44:48
kompfas

Tak s tou Dom to pěkně posrali, jediná co zase přežije a všechny postřílí, to je trapas, nesmrtelná neporazitelná ženská, a ještě k tomu zoufalka. Nemám jí rád už od začátku, kdy se tam objevila, jeví se jako že na všechno přijde a všemu rozumí, všechno hnedka najde atd… Trochu to s ní posrali…

10.8.2016 | 18:07:23
kaish

+username admina na Rayových stránkách bylo Dread Pirate Roberts (nejsem si uplně jistá tim Roberts, jestli to trochu nepozměnili), což odkazuje na proslulý dark netový tržiště Silk Road https://en.wikipedia.org/wiki/Silk_Road_(marketplace)

2.9.2016 | 13:41:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele seriálu Mr. Robot a poděkovat jim za jejich práci, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme!

Berte v potaz, že PayPal si účtuje transakční poplatek 3,4 % plus 10 Kč.

Momentky

Momentky

Opakování je matka...

Rekapitulace: eps2.9_pyth0n-pt2.p7z

Rekapitulace: eps2.9_pyth0n-pt2.p7z

Ne, nezapomněli jsme na vás. Po několika měsících si konečně můžete přečíst rekapitulaci finále druhé řady seriálu Mr. Robot, které zmátlo nejednoho diváka. Kolik otázek bylo zodpovězeno, kolik nových se objevilo a kolik starých zůstává?

Nejlepší postavy

Edna na sociálních sítích