Mr. Robot Závěrečná scéna: Kolik je hodin?

Závěrečná scéna: Kolik je hodin?

Závěrečná scéna: Kolik je hodin?

Finále druhé série je za námi a nám teď nezbývá, než to všechno pomalu, ale jistě rozebrat. Dnes se podíváme na zoubek scéně, která následovala po závěrečných titulkách, protože právě ta by mohla mít fatální dopad na třetí řadu.


23 0
24.9.2016

Na jeden záběr

Stejně jako u loňského finále, tvůrci se rozhodli držet formátu natáčení na jeden záběr. To však není jediná podobnost; i scéna z finále první série začíná pohledem na pomalu jedoucí auto, jak jste si nejspíš všimli. Tentokrát z něj však nevystoupila Whiterose.

Fredrick a Tanya

Konečně jsme dostali odpověď na jednu z otázek, kterou jsme si kladli už několik epizod, a sice, kam zmizeli Mobley a Trenton. Podle jejich krátkého rozhovoru jsou v jiném městě s jiným klimatem, než jaké má New York. Přijali nové totožnosti a práci v obchodě s elektronikou s názvem Fry's, kterou jim dohodil Mobleyho kamarád. Zatímco Trenton se její nový život nelíbí, Mobley je relativně spokojený, protože má konečně trochu klidu. Jenže ne na dlouho.


Rychlá otázka

Trenton během konverzace neustále naléhá na Mobleyho, aby se podíval na její objev, Mobley o něm ale nechci ani slyšet. Zmíní něco o vygenerování klíčů a později i o tom, že by všechno mohli vrátit do původního stavu, a z toho už je víceméně jasné, o čem je řeč. Ve finále první série se Elliotovi podařilo smazat finanční záznamy konglomerátu E Corp… Teda ne tak docela.

Pokud si ještě vzpomínáte, tyto záznamy se podařilo zašifrovat velmi složitým šifrováním, díky kterému by trvalo nevyčíslitelně dlouho, než by se data podařilo obnovit. Nebo že by ne? Zatím nevíme, jak přesně, ale Trenton pravděpodobně objevila způsob, jak tento útok zvrátit a data odšifrovat za pomocí vygenerování potřebných klíčů.

V posledních vteřinách je osloví Leon, o němž už víme, že je členem Dark Army, který měl za úkol ve vězení chránit Elliota. Otázkou je, co přesně má s nimi v plánu. Ví Dark Army o tom, že Mobley a Trenton jsou potenciální hrozbou pro jejich plány, a Leon je přišel zabít? Nebo o tom zatím neví a jen je přišel chránit, podobně jako chránil Elliota? To se dozvíme až ve třetí sérii.

Foto: USA Network

Diskuze /5

Smetos

data ze by sly zachranit? tak se snad nezacnou tocit v kruhu. trochu se bojim o ztratu kvality serialu

24.9.2016 | 22:27:17
WILLIAM_MOINSPIELD

Aha, ja myslel, že to oni dali Darlene a Elitota a všechny možný informace FBI, a proto je přišel Leon zabít :D

25.9.2016 | 11:55:14
DarwinX

Tak nevím ale asi to chápu celé jinak, myslím si že Elliot věděl že se mu to rozleží v hlavě a proto si udělal pojistku z Tyrella který ho odbouchl, ale jak měl Elliot dosáhnout toho aby ostatní členové jeho past na EVIL corp neporušili? Nájemným vrahem Leonem.. to si myslím já. Možná mi nějak utelko že Leon je součástí Dark Army…to se říká kde? Jinak za mě po Breaking Bad a první série True Detective jeden z nejlepších seriálů vůbec, klidně bych to tímto uzavřel. Trošku mě mrzí že mezi oblíbenýma postavama není agentka FBI Dominique DiPierro, pro mě velmi zajimavá postava a doufám že se ta herečka objeví i někde jinde brzy.

27.9.2016 | 16:02:14
Kokrhel

Bude nějaká rekapitulace posledních 2 dílu? Protože mám dost otázek a díky rekapitulaci jsem si na některé dokázal odpovědět :D jinak super završení druhé serie :)

#5 lukascoolarik
28.9.2016 | 20:32:18
lukascoolarik

#4 Kokrhel: Časem ano, jen v trošku jiné podobě.

webmaster
30.9.2016 | 20:09:18
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele seriálu Mr. Robot a poděkovat jim za jejich práci, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme!

Berte v potaz, že PayPal si účtuje transakční poplatek 3,4 % plus 10 Kč.

Momentky

Momentky

Opakování je matka...

Rekapitulace: eps2.9_pyth0n-pt2.p7z

Rekapitulace: eps2.9_pyth0n-pt2.p7z

Ne, nezapomněli jsme na vás. Po několika měsících si konečně můžete přečíst rekapitulaci finále druhé řady seriálu Mr. Robot, které zmátlo nejednoho diváka. Kolik otázek bylo zodpovězeno, kolik nových se objevilo a kolik starých zůstává?

Nejlepší postavy

Edna na sociálních sítích