Ms. Marvel
65/100 - 54×

Ms. Marvel

Kamala Khan je muslimská superhrdinka, která díky svým schopnostem dokáže měnit svou podobu. Není však schopná se natahovat jen do šířky a výšky, ale je zároveň schopna se razantně zmenšovat a zvětšovat.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Komiksový, Nadpřirozený
hrají
Iman Vellani (Kamala Khan), Matt Lintz (Bruno Carreli), Zenobia Shroff (Muneeba Khan), Mohan Kapur (Yusuf Khan), Rish Shah (Kamran), Saagar Shaikh (Aamir Khan), Yasmeen Fletcher (Nakia Bahadir), Laurel Marsden (Zoe Zimmer), Travina Springer (Tyesha Hillman), Alysia Reiner (Sadie Deever)

Proč je Kamala Khan nakonec mutant a ne inhuman jako v komiksech?

Proč je Kamala Khan nakonec mutant a ne inhuman jako v komiksech?

Seriál Ms. Marvel nám představil Kamalu Khan a její schopnosti, které se poměrně liší od její komiksové předlohy. Není to ovšem jediná změna, pro kterou se tvůrci rozhodli. Kamala Khan má být jednou z Inhumans, ale v MCU bude mutantem. Máme alespoň nějakou představu, proč došlo k této změně?

7 0
8.9.2022

Tvůrci seriálu Ms. Marvel udělali v závěrečném díle první řady s názvem No NormalKamaly Khan mutanta. Alespoň to naznačil její kamarád Bruno Carreli, v podkresu scény navíc zahrála i typická hudba z animovaných X-Menů. Kamala Khan je tak nejspíše první mutantkou ve světě MCU a již brzy se dočkáme dalších přírůstků (nepřímo lze počítat i Profesora X ve filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness).

V komiksech nicméně mladá Ms. Marvel patří k Inhumans, frakci velice podobné mutantům. Ti byli více představeni ve svém (nepovedeném) seriálu s jednoduchým názvem Inhumans, nebo například v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D.. Oba jejich počiny se ale berou s rezervou a stojí spíše mimo MCU. Kamala Khan je ale oficiálně mutant. Otázka tak zůstává, proč tvůrci šli nakonec touto cestou. Bohužel ani teď několik měsíců po premiéře seriálu nemáme jasnou odpověď na tuto otázku.

(Mutant, nebo Inhuman? Tvůrci měli jasno zřejmě kvůli budoucímu využití Ms. Marvel. Foto: Disney)

Jsou tu pouze dohady. Údajně Kevin Feige nemá již dlouhodobě Inhumans moc v lásce, a tak za tím mohla stát jen malichernost muže ve vedení. Podle všeho druhou variantu tvůrci ani nezvažovali a chtěli z Kamaly okamžitě udělat mutanta. Inhumans nebyli ani na pořadu dne. Z posledních náznaků je taktéž cítit, že první na holení do světa MCU přijdou právě mutanti. A když už byl ve výrobě seriál Ms. Marvel, byla by škoda Kamalu Khan nevyužít v blízké budoucnosti do týmu X-Menů než čekat třeba dalších deset let na nějaký projekt s Inhumans (těžko říci, zda se jich vůbec někdy dočkáme, jejich podobnost s X-Meny je až příliš velká a zřejmě si je toho vědom i Kevin Feige, pozn. red.).

V širším měřítku nejde o tak velký zásah do originu postavy a i diváci tuto změnu snesli poměrně statečně. Postava je tu s námi teprve od roku 2013, takže nemá za sebou bohatou komiksovou historii. Pokud změníte něco malého u ikonické postavy, která je tu s námi desítky let, je samozřejmě hned oheň na střeše. Postava Ms. Marvel nemá za sebou ani desetiletou historii, takže jsou fanoušci (kteří navíc ani nemusí postavu pořádně znát) změnám ještě otevření.

Vadila vám tato drobná změna?

Zdroj: ComicBook.com, Forbes.com

Diskuze /8

Anckrst

Black Bolt sa objavil v MoM a tam bol tiež mutant alebo Inhuman? Reagujem na vetu: Údajně Kevin Feige nemá již dlouhodobě Inhumans moc v lásce, a tak za tím mohla stát jen malichernost muže ve vedení.

#4 tom99
8.9.2022 | 15:47:47
Lex Luthor

Jednoduché Inhumans nejsou populární Kevin to ví a tak obsazuje radši Mutanty na které se fandové těší a nedočkavě je vyhlíží od chvíle co na ně MCU získalo práva.

8.9.2022 | 15:55:22
beat

Inhumans pod Marvel Studios boli v príprave dávno predtým, než im ich prebrala dnes už neexistujúca divízia Marvel Television, pretože v tom čase boli súčasťou AoS a Inhumans seriál už mali rozpracovaný. Keď k tomu došlo, film bol v tom momente zrušený a Marvel Studios si šlo ďalej podľa svojho plánu a taktiež očakávali prebratie Foxu (Vzdáme sa Inhumans ale čoskoro dostaneme práva na Mutantov).

Inhumans dorazia tiež, len by to teraz bolo pre diváka mätúce.

8.9.2022 | 16:27:28
tom99

#1 Anckrst: Tady to myslím nehrálo roli. Black Bolt je stoprocentně Inhuman, ale jelikož se objevil v jiném vesmíru, do kterého se už pravděpodobně nikdy nepodíváme, tak je to jedno. Důležité ale je, že Inhumans nejsou a zřejmě nějaký čas ani nebudou představeni na „naší“ Zemi. Feige tuto sebranku fakt nemusí. A vlastně se ani není čemu divit. Když má k dispozici X-Meny, proč do toho tahat Inhumans…

#5 vindis
webmaster
8.9.2022 | 17:32:11
vindis

#4 tom99: To je trošku v rozporu s AoS. Na začátku byl seriál spojován s MCU světem, takže ze začátku ten děj musel být v „naši“ Zemi. Tedy Daisy Johnson a další Inhumans z AoS musejí být v „naši“ Zemi. Ale lze je klidně vyloučit. AoS pak přepisoval časovou linku, že Quake může skončit v jiném vesmíru. A o civilní inhumans (co prošli terigenezi z rybího tuku) a jiní není zájem.

8.9.2022 | 23:25:28
Moor8

Zdravím poučí někdo neznalého jaký je rozdíl mezi inhumans a mutant?

#7 vindis
9.9.2022 | 23:04:10
vindis

#6 Moor8: Trošku plácám, ale snad to tak je ;) Inhuman je geneticky modifikovaný jedinec způsobenou experimentováním mimozemské rasy Kree. K aktivaci schopnosti je třeba projít terigenezi (vystavení terigenských krystalů). Tyto geny se dědí, takže tu můžeme mít hodně potenciálních inhumanů. U mutantů, jak jsem pochopil, jde o implementovaný gen, který tam vložila prastará rasa (Celestiani?), aby z obyčejných pralidi vytvořila něco silnějšího. Tyto mutantní geny se pak dědí dodnes.

#8 A1B2
10.9.2022 | 18:11:25
A1B2

#7 vindis: Díky! :)

13.9.2022 | 14:43:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Novinky

Film The Marvels má obří rozpočet na to, jak má být krátký

Film The Marvels má obří rozpočet na to, jak má být krátký

Mysleli jste si, že film The Marvels vyšel na pár babek, když bude trvat pouze hodinu a půl? Tak to se pletete. Vlastně jde o docela drahou srandu a studio si už teď musí kousat nehty, neboť není vůbec jisté, zda se film v kinech vůbec zaplatí. Ale třeba budeme příjemně překvapeni.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Recenze seriálu Ms. Marvel očima několika redaktorů

Recenze seriálu Ms. Marvel očima několika redaktorů

Letní chuťovka Ms. Marvel je za námi, a tak přišel čas zhodnotit celou sezónu a dát ji do nějakého kontextu k ostatním MCU projektům. Tentokrát nás na hodnocení bylo více, takže si pořádně přečtěte naše názory a samozřejmě se pochlubte se svými dojmy v komentářích.

Galerie postav

Galerie postav

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama