Obi-Wan Kenobi
66/100 - 81×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Ewan McGegor veřejně prohlašuje, že by druhá řada mohla nakonec klapnout

Ewan McGegor veřejně prohlašuje, že by druhá řada mohla nakonec klapnout

Někomu bohatě stačila první řada, někdo prahne po pokračování a někteří si přejí, aby seriál vůbec nevznikl. Ať už patříte do jakékoliv kategorie, Kathleen Kennedy po seriálu prohlásila, že o případné další řadě rozhodnou fanoušci a jejich natěšení. Nyní se vyjádřil i Ewan McGregor.

25 10
13.8.2022

Seriál Obi-Wan Kenobi byl od samého začátku zamýšlen jako limitovaná série. Mluvili o tom herci, režisérka Deborah Chow a hlavně i prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy. Již před premiérou jsme ale mohli slýchat stále častěji o případné druhé řadě. Jakmile explodovala streamovací stanice Disney+ při vypuštění prvních dvou dílů, začalo se o tom mluvit ještě hlasitěji. A vlastně od té doby se nic nezměnilo.

Seriál na jednu stranu skončil uzavřeně, rozmístil postavy tam, kde mají být před začátkem Epizody IV, přesto tu máme nedovyprávěný příběh Revy Sevander a taktéž nevíme, kolik práce si mistr Qui-Gon Jinn připravil pro svého bývalého učně. To jsou sice chabé důvody k tomu, abychom se dočkali druhé řady, když už máme za sebou odvetu století, ale i to někomu může stačit, aby přemýšlel o další sezóně.

(Druhá řada Obi-Wana Kenobiho? McGregor by byl pro, studio si prý dává načas. Foto: Disney+)

Zatím to totiž vypadá, že kromě určité skupiny fanoušků o druhou řadu stojí i studio, které samozřejmě vidí dolary před očima. Jinak na tom ale nejsou i herci, kteří si pochvalovali natáčení, přístup Deborah Chow a celkovou pozitivní (ne tu covidovou, samozřejmě) atmosféru na natáčecím setu. V nedávném rozhovoru promluvila i hlavní hvězda seriálu Ewan McGregor, který o pokračování řekl následující:

Já jsem rozhodně pro. Chci jít do druhé řady. Teď budu absolutně upřímný, zatím nemáme žádné plány. Jsem přesvědčen, že si studio jen dává načas. Nikdo mě ale zatím neoslovil.

Pokud hlavní hvězda chce v roli setrvat, byla by hloupost McGregora znovu nepodepsat. Na druhou stranu seriál skončil uzavřeně a v tuto chvíli si nedokážeme představit další opodstatněné setkání Obi-Wana a Darth Vadera. Tvůrci by museli vymýšlet šílené kličky, které by mohly působit hůře než třeba zapojení Leii Organy do děje v první sezóně.

Druhá řada by tak klidně mohla být komornější a pojednávat jen o misích Qui-Gona a jeho žáka Obi-Wana. Na druhou stranu by se mohla vytratit ona epičnost celého seriálu. Když ale v první řadě vystřílíte většinu nábojů a použijete Vadera, moc možností scenáristi už mít nebudou. Teď si asi musí rvát vlasy za to, že nakonec nezkusili do první řady propašovat toho slíbeného Maula a s Vaderem přijít až později.

Jak si myslíte, že to celé dopadne?

Zdroj: TheDirect.com

Diskuze /5

Toso11

jasné že to vycecajú toľko koľko sa bude dať …ak sa nepoučia z chýb môžeme čakať ešte väčší prúser

14.8.2022 | 6:28:56
m0rdred

O druhou řadu nestojím, jedním slovem – hrozné.

14.8.2022 | 11:44:23
RagnarokCzD

Ono záleží žejo …

Kdyby se druhá řada držela víc při zemi a skutečně mapovala příběh samotářského podivína Bena Kenobiho co by smrděl někde na okraji dunovýho moře a sem tam pomáhal místním tak, aby vůbec nevěděli že to vlastně byl on … bez Reevy, bez Vadera, bez Palpatina, bez Maula a vůbec ideálně bez jakýkoli známý postavy … tak by to mohlo bejt super.

Ale jestli máme dostat další takovouhle šílenost kde „Kenobi prochází skrz extrémně dobře střeženou základnu v mistrném přestrojení > dlouhé pláštěnce“, „sedmiletá holčička je schopná desítky minut prchat nejen profesionálním únoscům, ale taky mistru Jedi“, nebo „epickej duel dvou nesmiřitelných nepřátel na život a na smrt končí tak, že hlavní postava prostě odejde a jeho úhlavní nepřítel ani nenaznačí pokus mu v tom zabránit“ … tak to by snad asi bylo lepší nechat tenhle projekt umřít. :D

#4 tom99
17.8.2022 | 12:15:28
tom99

#3 RagnarokCzD: A upřímně myslíš, že by po takovéto velké „události“ fungoval komornější příběh? Já se totiž bojím, že i kdyby to bylo sebevíc dobrý, tak bude převládat zklamání, že je to tak malé, komorní a možná nespěje k nějakému velkému finále…

webmaster
17.8.2022 | 12:58:37
MovieCleaStar

Prečo nie. Ja som len za pokračovanie OBI WANA. Trebalo by zakomponovať príbeh spolu s Quio Gonom a postupne prepnúť aj obdobie neskôr kde začala štvorka a tým to nejak uzatvoriť. Haha lenže Obi wana by musela zamaskovať na originál herca. Asi by to vyzeralo dosť komicky.

10.11.2022 | 9:26:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Titulky

Epizoda S01E06: Part VI

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: Disney+

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama