Obi-Wan Kenobi
66/100 - 81×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Který Star Wars seriál byl nejlepší v roce 2022? Rozhodnout můžete i vy

Který Star Wars seriál byl nejlepší v roce 2022? Rozhodnout můžete i vy

Rok 2022 je téměř za námi a měli bychom za ním dostatečně ohlédnout. Jelikož jsme se dočkali pouze seriálů a žádného filmu, tak jsme o část ankety ochuzeni. Přesto si pro nás studio Disney připravilo celou řadu projektů, které vyvolaly velké ohlasy. Tak který z nich byl nejlepší?

10 0
19.12.2022

The Book of Boba Fett

Seriál nezačal vůbec špatně a vlastně se dokázal svést na vlně z Mandaloriana. Příběh z minulosti Boby Fetta byl opravdu silný, emocionálně zdrcující a rozšiřoval celý svět Star Wars. Jenže zápletka v přítomnosti nebyla kdovíjak zajímavá, vlekla se a malinko nudila. Když se v seriálu objevil Mandalorian, Grogu, Ahsoka a Luke Skywalker, tak sice show dostala novou krev do žil, nicméně extrémně zastínila hlavní postavu Bobu Fetta. Závěr byl malinko mdlý, a tak i my máme z toho seriálu velice smíšené a nevyvážené pocity.

Obi-Wan Kenobi

Tohle měla být událost roku. Náctiletí fanoušci prequelu jsou aktuálně v nejlepších letech, aby takovýto projekt řádně docenili. Jenže onen výsledek nebyl až tak geniální. I když lze ze seriálu cítit respekt ke kánonu, něco tomu chybělo. Celá show byla vizuálně chudší než jiné seriály a zde snad technologie Volume působila nejméně věrohodně. Seriál měl své dobré i vyloženě špatné chvilky. Toxická základna fanoušků si na seriálu pěkně smlsla a nedarovala mu i nic zadarmo. I když chyb má seriál celou řadu, stále jsme si návrat Ewana McGregora a Haydena Christensena řádně užili. To se totiž nevidí každý den.

(Který Star Wars seriál byl nejlepší v roce 2022? Rozhodnout můžete i vy. Foto: Disney+)

Star Wars: Tales of the Jedi

Jednorázovka, která spíše doplňuje určité epizody Star Wars: The Clone Wars a Star Wars: Rebels. Stoprocentně je na uváženou, zda jsme něco takového potřebovali a nemohli si jednotlivé pasáže domyslet sami. Dobře se na to dívalo a klobouk dolů před tvůrci, kteří dokázali vzbudit náš zájem i během desetiminutových epizod. Seriál je ovšem jakýmsi výňatkem z jiných seriálů, a tak se k němu těžko budeme vracet. Radši bychom malou minisérii o Hraběti Dookovi, který zde působil extrémně zábavně.

Andor

Seriál, který nikdo nechtěl. Seriál, od kterého nic nečekal. A asi největší překvapení celého roku. Tony Gilroy dokázal poměrně nudné postavy přetavit do zábavných, dát jim hloubku a prozkoumat určitá témata ve Star Wars, o kterých jsme neměli ani zdání. Jedná se o seriál pro dospělé s dokonalou atmosférou, který můžete pustit doma i svým rodičům. Určitou nevýhodou je pomalejší tempo a ztráta identity Star Wars v určitých scénách.

Jaký je nejlepší Star Wars seriálu roku 2022? Volit můžete jen jednou

63%
18%
10%
9%
177 hlasů

Diskuze /13

Camaris
  1. The Book of Boba Fett za dvě epizody věnované Lukovi a Mandovi. Plus za rozšíření loru písečných lidí.
  2. Kenobi za znovushledání Haydena a Ewana. Plus za verzi Kenobi jako film
  3. Tales a Andor zhruba stejně. Dalo se na to dívat, ale neviděl sem nic, na co bych jako fanoušek čekal.
#7 Filip Ondrej
19.12.2022 | 16:15:17
Levascue

1.Andor, 2.Tales, pak obrovská kvalitativní propast, 3.Boba, 4.Obi-Wan

19.12.2022 | 16:39:54
Kafka Tamura

V takové konkurenci vybrat ten nejlepší není nic těžkého. Horší by to bylo, kdyby se měl vybírat ten nejhorší.

#4 Zilwicky
19.12.2022 | 16:56:31
Zilwicky

#3 Kafka Tamura: Ani nie: Obi-Wan Kenobi, character assassination spravený na jednotku :) Je pravda že z Bobu tiež spravili docela neschopáka zvlášť ked si to človek porovná s jeho prezentovaním v Mandalorianovi. Ale Boba Fett mal aspon daake plusy.

19.12.2022 | 17:13:56
witcherrr

Andor je top, Boba Fett je mdlý + 2 epizody, které o něm skoro vůbec nebyli wtf.. Obi-wan je strašný.

19.12.2022 | 18:13:27
Lex Luthor

Tak nejlepší Andor, pak Tales of the Jedi, Book of Boba Fet a prasknu vaši bublinu a řeknu, že Kenobi byl propadák a největší zklamání roku.

19.12.2022 | 18:24:52
Filip Ondrej

#1 Camaris: Právě pracuju na propojení dabingu s filmovým re-editem Obi-Wana a až ho dokončím, dám ho na Ulož.to

#10 Camaris
19.12.2022 | 22:39:06
Majkyii

Tak tady je to velmi jednoduché. ANDOR number one, ToJ druhé za děj s Count Dílků, třetí pak BoBF, které má u mě přilepšenou za Manda a Luka. No a poslední nám tu zbyl Obi-Wan, u kterého bych byl raději kdybych ho nikdy neviděl. Chudák Ewan, do čeho se to připletl.

20.12.2022 | 0:27:35
Carlos Matos

No kdyby u pana Respekta bylo více vysvětlení a mytologie okolo toho respektu, tak dám první místo. Takhle to opravdu těsně získal Andor. :)

20.12.2022 | 1:19:39
20.12.2022 | 16:12:59
Filip Ondrej

#10 Camaris: Hotovo, veselé vánoce! <cenzurováno – odkaz na problémový obsah>!ZGpmLwR­1AGx5AmqyZGLjBJH4A­wuwnabmFaAjMHk+qzgTA­zEz

#12 Filip Ondrej
23.12.2022 | 19:35:54
Camaris

#12 Filip Ondrej: Tak mám alespoň na co koukat o Štedrém večeru! :) Díky

24.12.2022 | 15:38:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Titulky

Epizoda S01E06: Part VI

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: Disney+

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama