Obi-Wan Kenobi
66/100 - 81×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Odbyl si Liam Neeson svůj návrat Qui-Gona a již ho neuvidíme? Herec naznačuje budoucnost

Odbyl si Liam Neeson svůj návrat Qui-Gona a již ho neuvidíme? Herec naznačuje budoucnost

Asi všem zapleskalo srdce, když se Liam Neeson vrátil po třiadvaceti letech do role Qui-Gona Jinna. Ale bylo to pouze na pár vteřin a na malou scénu, která nemusela mít tak velký dopad na diváky. Nyní se Liam Neeson vyjádřil ke své budoucnosti u Star Wars. A nebudete potěšeni.

0 8
8.2.2023

Herec Liam Neeson se nakonec objevil v seriálu Obi-Wan Kenobi. Asi jsme všichni doufali, že jeho úloha bude daleko větší a bude mít úplně jiný dopad na Obi-Wanův příběh. Někteří fanoušci se i po několika měsících od vypuštění seriálu na internetu dohadují, že Qui-Gon Jinn se měl zjevit Obi-Wanovi dříve, aby mu vypomohl s jeho spirituální cestou a návratu k Síle.

Místo toho jsme se ale dočkali kratičkého camea v samotném závěru série. Jelikož nebyla potvrzená druhá řada, v tuto chvíli je velice těžké posoudit, zda toto cameo bylo úplně zbytečné. Liam Neeson v předchozích rozhovorech přiznal, že se vrátil především kvůli svému kamarádovi Ewanu McGregorovi. Zároveň také nechtěl, aby postava Qui-Gona byla přeobsazena někým novým.

(Odbyl si Liam Neeson svůj návrat Qui-Gona a již ho neuvidíme? Herec naznačuje budoucnost. Foto: Disney+)

Jenže z posledních slov herce to může vypadat, že si Neeson splnil svou povinnost a dále ho už v jeho roli z roku 1999 neuvidíme. Při propagaci snímku Men's Health se ho novinář otázal, zda ho ještě jako Qui-Gona někdy uvidíme a to třeba v nějakém spin-offu své postavy. Neeson odpověděl pohotově:

Ne, ve Star Wars ne. I když celé toto dílo obdivuji, teď těch děl je hrozně moc. Neorientuji se v tom a ztratil jsem se, protože je toho tolik.

Neeson nám tak nabídl upřímnou odpověď, která zřejmě nepotěší většinu z vás. Herec má asi jasno. V tuto chvíli se zřejmě neplánuje žádný jiný projekt, do kterého by byl herec a jeho Jinn zapojen. To samozřejmě malinko podkopává nohy případné druhé řadě, která by mohla (ale nemusela) být především o Obi-Wanovi a jeho bývalém mistrovi.

Je tak klidně možné, že čas Liama Neesona u Star Wars skončil. Naděje ale vždy umírá poslední. Nezapomínejme, že Neeson se vždy nechal přemluvit i k dabování své postavy pro animované seriály (naposledy např. pro Star Wars: Tales of the Jedi, pozn. red.). I když tedy poskytl jasnou odpověď, není nikde psáno, že svůj názor v budoucnu změní. Ian McDiarmid a jeho Sheev Palpatine to měl již také za sebou a vlastně sledujeme jeho návrat každé dva roky napříč všemi médii (filmy, seriály, animovaná tvorba).

Našli jste vnitřní klid u Síly, pokud už se Liam Neeson v roli nikdy neobjeví?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /2

Edvin69

Hele, tohle je doslova článek o ničem. Větu „Liam Neeson se již netouží vracet do Star Wars“ jsi natáhnul a několik odstavců a ještě jsi na začátku jako by naznačoval že by v tom nemusel mít úplně jasno, ačkoliv v tom jasno má. Promiň, ale než psát takovéhle hlouposti, tak to raději nic.

8.2.2023 | 16:40:22
luboss0008

tak hlavne ked ho tam budu chciet tak ho tam budu mat on je len herec a ked po nom hodia dostatok penazi zahra vsetko harison ford tiez hovoril ze uz nebude hrat indiana jonesa a hura za chvilu mame dalsi film

9.2.2023 | 20:51:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Titulky

Epizoda S01E06: Part VI

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: Disney+

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama