Obi-Wan Kenobi
0/100 - 0×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | V přípravě
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
redaktoři
tom99

Proč se seriál odehrává deset let po Pomstě Sithů? Režisérka nabízí odpověď

Proč se seriál odehrává deset let po Pomstě Sithů? Režisérka nabízí odpověď

Mezi Epizodou III a Epizodou IV je celkem devatenáct let. Bylo tedy jasné, že seriál o Obi-Wanovi se bude muset odehrávat někde v tomto období. Deborah Chow se nicméně rozhodla příběh odvyprávět přesně z uprostřed tohoto období. Co všechno jí k tomu vedlo?

13 0
13.5.2022

Deborah Chow se režisérky postarala o všech šest epizod seriálu Obi-Wan Kenobi. Propagační kampaň aktuálně vrcholí, takže se sem tam dá dozvědět něco nového. Mnohé mohlo zarazit, proč se seriál odehrává deset let po Pomstě Sithů a tudíž devět let před Novou Nadějí. Režisérka nám ale konečně na tuto otázku odpověděla:

Příběh se odehrává deset let po Pomstě Sithů. Takže jsme přesně uprostřed mezi prequely a původní trilogií. Je to příběh o Obi-Wanovi. A příběh, který jsme chtěli vyprávět, je, jak se Obi-Wan vyrovnal s bolestí a veškerou tragédií z Epizody III, a postupně se z něj stal klidný a mírumilovný Alec Guinness z Epizody IV. Takže jsme chtěli vychytat tento moment přechodu.


(Takto bude Obi-Wan vypadat se světelným mečem v našem novém seriálu. Foto: Disney+)

Když se nad tím tak zamyslíme, asi lze časový úsek lehce pochopit. Nikdo nechtěl vyprávět příběh bezprostředně po konci Epizody III. Přibližovat se stále Epizodě IV je taktéž ošemetné, toto období již dobře zmapoval seriál Star Wars: Rebels nebo třeba film Rogue One. A navíc nesmíme zapomenout na nestárnoucího Ewana McGregora, který vypadá stále skvěle jako před sedmnácti lety. A ruku na srdce, vzhledu Aleca Guinnesse se stále nepřibližuje.

Deborah Chow taktéž krátce promluvila o těžkých časech a situacích, kterým musí Obi-Wan čelit:

Jak pro Obi-wana tak pro zbytek galaxie to jsou temné časy. A je velice zajímavé vyprávět příběhy z tohoto časového úseku. Impérium stoupá, je po Rozkazu 66, většina Jediů byla zabita. Ti zbylí jsou loveni Inkvizitory. V této době je těžké být Jediem – buď se schováváte, nebo jste mrtvý. Takže teď se setkáváme s Obi-Wanem o deset let později po Rozkazu 66. Obi-Wan si myslí, že zabil Anakina. Všichni jeho další přátelé jsou již mrtví nebo se někde ukrývají. Pro Obi-Wana to jsou těžké časy.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /7

Castiel

Obi Wan si myslel 10 let, že zabil Anakina? Buď se Darth Vader v galaxii ukázal až po tomle seriálu, což asi ne a nebo tam mají chybu. To, že Anakin převzal jméno Vader už přece Obi slyšel ve Chrámu Jediů. Takže jsem trochu zmatený.

#2 Blackhand47XD
13.5.2022 | 22:20:17
Blackhand47XD

#1 Castiel: Žije uprostřed ničeho na kraji galaxie, informace k němu nemusí nutně putovat.

#3 AuroN
webmaster
14.5.2022 | 0:11:49
AuroN

#2 Blackhand47XD: Ale no tak. To by dávalo smysl, kdyby tam byl rok. Ale za 10 let, že by se nedozvěděl nic? Tohle bylo velice jednoduše vyřešeno v původním kánonu. Nevidim důvod, proč by to tak nemohlo být dál.

14.5.2022 | 19:26:31
SausageTroll

A nebo prostě Obi Wan nesleduje Darth Vadera na Twitteru a tím pádem si myslí, že je mrtvý…

#5 tom99
14.5.2022 | 19:43:40
tom99

#4 SausageTroll: ano, Anakinův účet na Twitteru není propojen s Vaderovým účtem, Vader si založil po získání obleku nový, čímž všechny zmátl. Včetně Obi-Wana. Anakin se navíc chtěl oprostit od své minulosti a imperiální propaganda mu doporučila, ať si smaže svůj starý účet, a založí nový. Nicméně bude to vysvětleno v seriálu.

webmaster
15.5.2022 | 14:12:07
Rodann

No vzhledem k tomu, že v seriálu budou hrát jistá dvojčata, tak nižší věk než 10 let by nedával smysl ani z hlediska vyprávění ani z hlediska práce s dětskými herci (obzvlášť Leiou). No a pak už se na to jen narouboval příběh – kostra dvou rivalů je jasná, nějaký ten přerod Obíhat-Wanda ze zlomeného na

16.5.2022 | 9:38:04
Rodann

Kurva… co je s těma komentářema? A ten autocorrect je taky vtipný. :D No nic, nechce se mi to psát znovu. Dám tomu nějaký rámec a pak to sem hodím.

16.5.2022 | 9:40:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů
Reklama