Obi-Wan Kenobi
66/100 - 72×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Rozhoduje se
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)
redaktoři
tom99

Seriál je koncipován jako jednorázová řada, přesto Kathleen Kennedy napadlo udělat i druhou

Seriál je koncipován jako jednorázová řada, přesto Kathleen Kennedy napadlo udělat i druhou

Příběh má jasný začátek i konec. Na tom se nic nemění. A s největší pravděpodobností se pokračování již nedočkáme. Na druhou stranu natáčení bylo pro všechny tak osvěžující, že se zkrátka nelze nebavit o případné druhé řadě. A je si toho vědoma i prezidentka Lucasfilmu.

6 10
15.3.2022

Řečeno to bylo několikrát již před začátkem natáčení. Seriál Obi-Wan Kenobi bude tzv. jednorázkou a pokračování čekat nemáme. Zdá se, že se nic nemění. Potvrdila to i režisérka Deborah Chow, která pro Entertainment Weekly prozradila, že příběh má jasný začátek, prostředek i konec. O seriálu vždy všichni uvažovali jako o jednorázovém projektu a od té doby se nic nezměnilo.

Prezidentka studia Lucasfilm Kathleen Kennedy byla už o něco mírnější. Když viděla, jak se Ewan McGregor a Hayden Christensen těší na každodenní natáčení, které jim náramně šlo, napadlo nejen ji, že druhá řada by mohla přeci jenom vzniknout. Štáb si práce na natáčení nesmírně vážil, proč by tedy mělo skončit něco tak krásného?

(Odkývali byste studiu druhou řadu? Foto: Disney)

Druhá řada je zkrátka téma, o kterém se Kennedy bavila i s jinými představiteli studia. Kennedy ale dále prozradila, že by studio muselo mít sakra dobrý důvod, proč by v seriálu měli pokračovat. A otázka proč představuje asi největší problém. Obi-Wanův příběh je vesměs určený v mezidobí Epizod III a IV. Už i tak tento jednorázový projekt může zapříčinit spoustu slepých uliček a nekonzistencí na navazující Novou naději.

Více času s Kenobim by bylo zbožným přáním mnoha fanoušků, ale zřejmě by to neprospělo celým Star Wars. Kathleen Kennedy si je toho vědoma. A i když to vypadá, že se nakonec dočkáme jen jedné série, uvnitř studia je minimálně pár lidí, kteří si pohrávají s myšlenkou na případné pokračování. Naděje tak umírá poslední, na druhou stranu bude asi nejlepší, když vše bude končit právě tímto seriálem.

Zdroj: ComicBook.com

Zdroj anotačního obrázku: Disney

Diskuze /8

Harper66

Kdyby se seriál odehrával hned po konci epizody 3, tak by klidně mohl mít víc sérií. Hlavně bych chtěl třeba vidět live action souboj Maula a Obi-wana. Bylo by super, kdyby jsme se tady dočkali aspoň flashbacku.

#8 derill129
15.3.2022 | 17:39:40
RagnarokCzD

Tak ono spíš asi záleží jak to pojmou …

Pokud by případná další série byla asi tolik „o Obi-Wanovi“ jako byl Book of Boba Fett „o Boba Fettovi“, tak se obávám že nekonzistence by byla jejich poslední problém. :D

Je pravda, že v momentální situaci už je toho dost málo co o Obi-Wanovi nevíme, nebo nemáme zpracovaný v nějaký formě … ať už je to komix, animák, film, nebo knížka … sice jsou tu pořád nějaký mezery co by se teoreticky daly zaplnit, ale ty spíš patří do jeho mládí a tam už asi Evana nedostaneme. :D

Nicméně když bude nejhůř, vždycky můžou prostě další projekt prohlásit za součást legend … a můžou si točit doslova co chtěj. :D

#3 caliel
15.3.2022 | 18:46:44
caliel

#2 RagnarokCzD: Já jsem se třeba neskutečně modlil aby Obi-Wan serial nebyl pojatý jako super-akční nášup co jsme dostali v SW universu poslední 2–3 roky. Chtěl jsem spíš vidět zhrouceného „Obiho“ ze kterého se stáne prostě „Ben“ skrz nějaké flashbacky,problémy na Tatooinu a vnitřní monolog kdy byl dlouho sám ve vyhnanství a obviňoval se za selhání s Anakinem… Ale když sem viděl trailer tak to bude zase boj s inkvizitory atd… radši bych jeden SW serial s nejakym nahledem do hlavy prednich postav SW universa nez znova to stejne po 3–4 té :(

#4 Camaris
15.3.2022 | 19:14:08
Camaris

#3 caliel: Takový byl seriál v původním scénáři. Jenže Kathleen Kennedy se nelíbil, prý to bylo moc pochmurné /bezútěšné a najala jiného scénaristu. Podle jejích slov chtěla především vytvořit „nadějný a povznášející příběh. “

#5 Harper66
15.3.2022 | 20:50:20
Harper66

#4 Camaris: Proč se do toho ta p*ča kennedy pořád sere! Měla by už dávno vypadnou a přestat ničit značku SW!!!

15.3.2022 | 21:46:29
derill129

ještě nevim jaká bude tá první, pak že uvidí.

17.3.2022 | 19:39:50
Basim

Ani náhodou ať je to trilogie! Jako Mandalorian a Boba Feet podle mě udělají i třetí řadu Bobby feta a ukážou jak makal pro impérium.

18.3.2022 | 21:20:42
derill129

#1 Harper66: nechápem k čomu by to prospelo keď rebels patria do canonu. Radšej nech to univerzum rozšíria o nové planéty a úplne nové príbehy a bytosti z rôznych kútov galaxie, a nech prestanú tieto príbehy dookola prevárať ako kašu. Toto univerzum má čo ponúknuť, a po the Rise of Skywalker a Mandalorianovi kde nadväzujú stále na to isté prestáva byť zaujímavé. Začať odznova nové príbehy nové spektrum nový vesmír.

18.3.2022 | 22:06:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Titulky

Epizoda S01E06: Part VI

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: Disney+

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Původní Obi-Wanův film vedl rovnou k trilogii, nikoliv k jedinému filmu, čekají nás tedy další dvě sezóny?

Původní Obi-Wanův film vedl rovnou k trilogii, nikoliv k jedinému filmu, čekají nás tedy další dvě sezóny?

Tvůrci si patřičně rozmysleli Obi-Wanovu cestu a viděli v ní tři nezbytné vývoje, jak se Obi-Wan stane Benem z Epizody IV. A k tomu byly zapotřebí rovnou tři filmy. Alespoň tak to prezentoval studiu jeden ze scenáristů seriálu, který nám tak dává ještě větší naději, že se dočkáme druhé řady.

Novinky

Původní námět seriálu se místo Leii zaměřoval více na Luka Skywalkera a Bena

Původní námět seriálu se místo Leii zaměřoval více na Luka Skywalkera a Bena

Když se něco stoprocentně povede, většinou se neřeší alternativní verze příběhu. Pokud ale něco pokulhává, vždy se objeví někdo z tvůrčího týmu či ze samotného hereckého ansámblu, který je toho názoru, že původní verze scénáře obsahovalo to a to a možná byla lepší. Tak byla by?

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama