Obi-Wan Kenobi
66/100 - 81×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Anakin Skywalker

Anakin Skywalker

Mladý a nadějný Jedi, který se přidal na temnou stranu Síly, aby zachránil svou ženu, kterou i tak ztratí.

Sezóny 1
2022 - 2022

Vyvolený, kterého porodila samotná Shmi Skywalker. Neměl žádného otce a zřejmě ho vytvořila samotná Síla. Na odlehlé planetě Tatooine ho našel mistr Qui-Gon Jinn, který ho osvobodil z otroctví a chtěl ho vycvičit v Jedie. Bohužel těsně před začátkem Anakinova výcviku zemřel, a tak se této role ujal jeho bývalý padawan Obi-Wan Kenobi.

Vztah Anakina a Obi-Wana se v čase turbulentně měnil. Ze vztahu otec-syn se nakonec stala bratrská láska. Anakin měl přesto pocit, že ho Obi-Wan držel při zemi a omezoval ho. Svým způsobem na něj Anakin žárlil, což se nakonec odrazilo na konci Klonových válek. Anakin se tajně oženil s Padmé Amidalou, se kterou čekal dvojčata. Jelikož měl ale zlé sny o smrti Padmé při porodu, Anakin hledal způsob jak svou ženu udržet při životu.

Bohužel tyto způsoby umožňuje pouze temná strana Síly, na kterou se Anakin dobrovolně přidá. To ho uvede do šílené temnoty a stane se z něj Darth Vader. Vader následně prohrává osudový souboj s Obi-Wanem, kdy přichází o veškeré své končetiny. K životu potřebuje speciální oblek, který definuje Vadera na následujících dvacet let .Anakin Skywalker je od této chvíle pryč, protože Vader umlčel v obleku vše, co z mladého Skywalkera zbylo.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SUFORAYSIS

On jako STŘEDOBOD PŘÍBĚHU CELÉ GALAXIE určitě super…a potěšil i lightsaber duel s OBI-WANEM.........ale moc jsme si ho neužily. A souhlasím s TOMEM99....­.....i pro mě je to MINIMÁLNĚ 20 LET.......­..NEJLEPŠÍ POSTAVA STAR WARS :-)

11.7.2022 | 13:27:55
tom99

Čekal jsem ho víc, přesto mě nesmírně potěšil. Nejlepší postava v celém SW :-)

webmaster, grafik
3.7.2022 | 13:45:12

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Titulky

Epizoda S01E06: Part VI

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: Disney+

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama