Obi-Wan Kenobi
66/100 - 81×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Bail Organa

Bail Organa

Senátor z Alderaanu, který vychovává mladou Leiu. V potřeby největší nouze požádá o pomoc starého přítele.

Sezóny 1
2022 - 2022

Bail Organa je bývalým senátorem Republiky, který vždy tíhl k dodržování zásad demokracie. Během Klonových válek si oblíbil Jedie, je obecně považován za jednoho z mála politiků, který není zkorumpovaný jako většina v Senátu. Zvláštní vztah ovšem navázal s mistrem Yodou a mistrem Obi-Wanem Kenobim. Když zemřela Padmé Amidala a porodila dvojčátka, Bail si vzal její čerstvě narozenou dceru Leiu po domluvě s mistry Jedii.

Leiu Bail odvezl na svou domovskou planetu Alderaan, kde ji vychovával společně s manželkou Brehou. Bail i po vládě Galaktického Impéria sloužil Senátu, nicméně věděl, jak je celý imperiální režim prohnilý. Dlouho přehlížel ohavné způsoby a vládu Impéria, ale zhruba čtyři roky před Bitvou o Yavin to nevydržel a začal jednat. Společně s ostatními senátory a odpůrci Impéria založil Povstaleckou alianci, která vzdorovala totalitnímu režimu.

V našem seriálu se nicméně s Bailem Organou setkáváme deset let po událostech Epizody III, kdy žádná Povstalecká aliance ještě neexistuje. Jeho dcera Leia Organa byla unesena námezdními lovci a Bail neví co si počít. Proto požádá o pomoc starého přítele Obi-Wana, jenž jako jeden z mála si uvědomuje důležitost princezny. Zároveň jako jediný dokáže vzdorovat Inkvizitorům a nebezpečné Revě.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Jsem hrozně rád, že jsem ho zase viděl, za mě super postava, i když tady měl spíš takový doplňující účel.

23.6.2022 | 13:40:20
RagnarokCzD

Jako buďme k sobě upřímní … tahle postava je z 80% fanservis a z 20% cokoli ostatního. :D

Ale je to dobrej fanservis, takže proč ne. :3 Když už nepomohl, alespoň nepřekážel a to oceňuju.

22.6.2022 | 12:14:59
tom99

Povstaleckého vůdce musí mít každý rád.

webmaster, grafik
29.5.2022 | 9:22:14

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Titulky

Epizoda S01E06: Part VI

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: Disney+

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama