Obi-Wan Kenobi
66/100 - 81×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Kawlan Roken

Kawlan Roken

Kdysi byl zamilovaný do jedné ženy citlivou na Sílu. Poté, co ji ztratil kvůli Impériu, zasvětil svůj život pomáháním Jediům.

Sezóny 1
2022 - 2022

S Kawlanem Rokenem se poprvé setkáme po boji Obi-Wana KenobihoDarth Vaderem. Kenobi utrpěl velká zranění, a tak ho Tala Durith zavede právě k Rokenovi. Kenobi se mezitím léčí v nádrži s bactou. Kawlan Roken ale na sebe nechce příliš upoutávat pozornost, protože ví, že Impérium slídí okolo bývalých Jediů.

Kawlan Roken byl kdysi ženatý s jednou ženou citlivou na Sílu. Impérium mu ale lásku jeho života vzalo, a tak se Kawlan rozhodl zbylým Jediům pomáhat. Společně s dalšími zainteresovanými, kteří měli stejný cíl, vytvořil rozsáhlou síť, kdy pomáhal na různých planetách Jediům dostat se do bezpečí. Ti většinou prchali před Impériem a hlavně Inkvizitory, jejichž prací je bývalé členy řádu najít.

Kawlan Roken nakonec souhlasí a pomůže Kenobimu dostat se na měsíc Nur do pevnosti Inkvizitorů. Obi-Wan chce zde zachránit uvězněnou princeznu Leiu Organu. To se mu nakonec podaří, ale Kawlan je nucený zasáhnout ještě více a jeho piloti pomohou s eskortem Kenobiho do bezpečí, ale jeden z nich bohužel nepřežije. Kawlan Roken si ten den uvědomí, že je ve válce a že tato oběť možná rozpoutala začátek jedné velké revoluce.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Dobrá postava, jen by to chtělo lepší scénář.

2.7.2022 | 19:36:35
tom99

Možná ještě změním hodnocení, ale zatím mě nepřesvědčil. Dost možná další zbytečná postava.

webmaster, grafik
14.6.2022 | 21:21:20

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Titulky

Epizoda S01E06: Part VI

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: Disney+

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama