Obi-Wan Kenobi
66/100 - 81×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Leia Organa

Leia Organa

Princezna z Alderaanu, která má svou vlastní vlahu a po hlavě se vrhá do čehokoliv i přes zákaz svého otce.

Sezóny 1
2022 - 2022

Mladá princezna z Alderaanu, dcera Padmé Amidaly a Anakina Skywalkera, která nikdy neměla možnost pořádně poznat své rodiče. Hned po jejím narození bylo rozhodnuto, že ona a její dvojče Luke musí být ukryti před nebezpečnými Sithy. Senátor Bail Organa se nabídl, že si vezme holčičku, neboť on a jeho manželka vždy usilovali o mladé děvče.

V tu chvíli ale netušili, jaké problémy bude Leia způsobovat. Ve svých deseti letech se jako princezna příliš nechová, ráda tráví čas sama a venku, což se jí také stane jednoho dne osudným, když je unesena námezdními lovci. Ty si ostatně najmula Reva, která ve starých archivech našla dávné spojení za čas Republiky mezi Bailem Organou a Obi-Wanem Kenobim. Reva tajně doufá, že vyláká Kenobiho ze své skrýše, neboť již deset let o sobě mistr Jedi nedal vědět.

Obi-Wan, ač zpočátku neochotně, se vydává na planetu Daiyu, kde mladou princeznu zachrání. Společně si mezi sebou vybudují alespoň nějaký vztah, a my tak pochopíme, proč Leia Organa požádala v Epizodě IV o pomoc právě Obi-Wana. I když se Kenobi neměl s Leiou za nejlepších možných podmínek nikdy setkat, i tak byl pro Leiu jako jakýsi vzdálený strýček, který vždy přispěchal, když to okolnosti žádaly.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SUFORAYSIS

Malá LEIA ORGANA byla prostě přesně taková jaká MĚLA BEJT....... :-)

11.7.2022 | 13:10:06
pidalin

Tahle Leia je fakt skvělá na to že je to malej rozmazlenej spratek, což jsou většinou ty nejotravnější role ale tady jí mam zatim rád, je dokonce Leie i podobná a ke chytřejší než všichni inkvizitoři dohromady, roztomilá je taky ale nechci aby to znělo pedofilně nebo tak něco. :-D

24.6.2022 | 22:23:30
RagnarokCzD

Stejně jako spousta dalších postav je zahraná fantasticky velice sympatickou herečkou … v rámci možností.

Co mi na ní ale vadí je ten otravnej americkej trend, že děcka si můžou dělat co chtěj a dospělí je můžou jen zdvořile žádat aby přestali. :-/

Situace, kdy Obi-Wan výslovně říká aby s něčím přestala a Leia ho ostentativně ignoruje protože jakožto desetiletá ví přece o galaxii všechno nejlíp … čímž je následně dostane do problémů pomáhaj popohnat děj, ale jsou používaný tak často, že je to fakt otravný. :( Tihle spratci by občas potřebovali dostat na prdel. :-/

22.6.2022 | 12:01:24
LittleBird

Otravná, rozmazlená. Postava mi vůbec nesedla.

16.6.2022 | 10:18:10
GrindyCZ25

Dobrý, není jako Grogu, kde se hraje na roztomilost, líbí se mi její rozum.

1.6.2022 | 20:41:48
Golradir

Otravnej spratek, kterého nikdo nedokáže chytit…

1.6.2022 | 1:18:18
SantVlof

Perfektní casting.

28.5.2022 | 19:25:41
Kothy

symposka

28.5.2022 | 14:53:53
KarlCZ

Hodně se mi líbí, Leia jak má být.

27.5.2022 | 23:27:58
tom99

Vždycky jsem se bál re-castingu i v případě mladších verzí postav. Mladá Leia je ale naprosto úžasná a Vivien Lyra Blair odvedla skvělou práci. V seriálu konečně vidíme alespoň nějaký vybudovaný vztah mezi Leiou a strýčkem Obi-Wanem. Leia je skvěle nerozvážná a je radost ji sledovat.

webmaster, grafik
27.5.2022 | 22:55:21

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Titulky

Epizoda S01E06: Part VI

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: Disney+

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama