Obi-Wan Kenobi
66/100 - 81×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Owen Lars

Owen Lars

Farmář z Tatooinu, kterému byl předán mladý Luke Skywalker na výchovu. Owen nicméně potlačoval Lukeovy touhy opustit planetu.

Sezóny 1
2022 - 2022

Farmář z Tatooinu, se kterým se poprvé setkáváme v Epizodě II. Jednalo se o poměrně tichého a dobrosrdečného chlapce, který nikdy neměl velké ambice. Spokojil se s rodinnou tradicí farmaření na Tatooinu, nikdy nepřemýšlel o jiných možnostech ve velké galaxii. Owen je synem Cliegga Larse, který osvobodil z otroctví Shmi Skywalker. Svým způsobem je tak Owen nevlastním bratrem Anakina.

Oba ale spolu nevyrůstali a prakticky se potkali pouze jednou a to v době, kdy Shmi byla unesena Tuskeny. Anakin přesto o této odlehlé části rodiny věděl, ale ani poté je nenavštěvoval. Sám měl na Tatooine ty nejhorší možné vzpomínky a nerad se na planetu vracel. Když Padmé porodila Luka, bylo okamžitě po její smrti rozhodnuto, že dítě poputuje k Larsovým. Aby zde nebyl na výchovu Luka Owen se svou manželkou Beru sám, dohlíží na mladého Skywalkera i Obi-Wan Kenobi.

Owen si ale brzo uvědomí, že žádného strýčka Bena nepotřebuje. Naopak bývalý Jedi přitahuje moc pozornosti a naopak vystavuje rodinu Larsových nebezpečí. Z Owena se postupem času stane nepříjemný bručoun, který nestojí o Obi-Wanovu pomoc a ani jeho pohostinství. Owen je společně s Beru zabit stormtroopery, kteří farmáře zabijí, když hledají ztracené droidy z lodi Tantive IV.

Profil postavy z filmů Star Wars najdete: ZDE

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Owen je jedna z mála postav,co se mi fakt líbily.

2.7.2022 | 19:37:15
RagnarokCzD

Nevim … zatím měl jednu hustou hlášku, kterou jsme viděli už v trailerech (možná škoda, to mohli nechat jako překvápko :D ) … no a jinak? Nic.

//Edit: Tak ta změna na úplnym konci se mi líbila … ačkoli díky tomu teď vyvstává otázka proč měl starší Owen na Bena takovou pifku … protože kam až moje paměť sahá v původní trilogii si taky nepřál aby se s Lukem stýkal.

22.6.2022 | 12:16:34
tom99

Takový bručoun, ale kvůli tomu herci mám rád i postavu.

webmaster, grafik
27.5.2022 | 14:35:00

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Titulky

Epizoda S01E06: Part VI

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad: Disney+

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama