Once Upon a Time (Bylo, nebylo) České titulky k finále Operation Mongoose

České titulky k finále Operation Mongoose

České titulky k finále Operation Mongoose

Tým z CWzone dokončil překlad českých titulků k dvouhodinovému finále s názvem Operation Mongoose. Odkaz na stažení naleznete v profilu první nebo druhé části finále pod ikonkou české vlaječky. Po zhlédnutí pak nezapomeňte obě části ohodnotit. Přejeme příjemnou podívanou.
Nezapomeňte se na náš web pravidelně vracet, aby vám neunikly nejnovější informace o 5. série, která by měla začít koncem září.

23 0
13.5.2015

Diskuze /21

Packa

NeuniklY nejnovější informace…

redaktor
13.5.2015 | 8:46:40
VeronikaD

Tak tendle díl byl hustej! Ema jako blázen, Ema jako v pohodě konečně a Ema jako temná? :-o konec mě skoro rozbrečel. Ale dodržela , co slibila Regi :) sem teda fakt zvědavá na 5 serii :-o

13.5.2015 | 14:18:57
FaNTa

Jak uř tu psala Verča. Emma jako cvok (normální) a Emma jako Darkness. Wau

13.5.2015 | 15:51:16
Liss93

No, čekala jsem to horší, to je pravda. Ale nakonec docela příjemné. Jen že

se z Emmy stane Temný je docela klišé. Ale na Merlina jsem zvědavá.

13.5.2015 | 16:19:52
Stelly

Upřímně čekala jsem,že se budu víc smát :/ Ale jinak to bylo celkem dobrý....... :-)

A co se týká Emmy v jednu chvíli jsem myslela,že se stane temnou Regina,ale tohle jsem tak trochu nečekala.....Jinak bych řekla,že klíčem k jejímu osvobození bude Lily.....Co myslíte? ;-)

#6 Michelle84 #8 Packa
13.5.2015 | 18:53:50
Michelle84

#5 Stelly: prečo práve Lily?

13.5.2015 | 20:02:33
Michelle84

Pred chvílou som dopozerala, perfektný dvojdiel :) kruci, jak mám teraz vydržať do septembra? :D

13.5.2015 | 20:03:18
Packa

#5 Stelly: No spíš si myslím, že tohle nějak oslabí Lilyinu temnou stránku, než že by byla klíčem k osvobození Emmy.

redaktor
13.5.2015 | 20:22:59
Sidla

Mě se to dost líbilo…No ale je tu něco, co asi nevychytali… i když to byl fajne poslední záběr jak dýka padá na zem, tak si ji Snow a Charming klidně můžou vzít a žádné nebezpečí nikomu hrozit nebude :D

#13 Gepeto
13.5.2015 | 20:51:57
niennor

Takže v konečnom dôsledku Emma ako Spasiteľka „prešla k temnote“ alá new Dark One a tí zlí dostali svoje šťastné konce, nie? Väčšina aspoň-Maleficient je s dcérou, Uršula sa udobrila s otcom, Regina je s Robinom.. len tá Zelena stále nič. Oh a Cruela je mŕtva :)

Čo sa stalo s Rumplom nakonci? Pozerala som to v originálnom znení (nechcelo sa mi na titulky čakať) a nepostrehla som, či by to mal prežiť, alebo tam zomrel..

#11 Liss93
13.5.2015 | 23:39:39
Liss93

#10 niennor: Učeň řekl, že záleží na tom jak bude Rumpl silný, aby se z toho dostal… Zatím ho uložil do nějaké „umělého“ spánku.

#12 niennor
14.5.2015 | 0:16:42
niennor

#11 Liss93: Ďakujem! Snáď teda do jeho „prebudenia“/zo­tavenia nezakomponujú ďalší true love kiss..

A ešte jedno ďakujem pre prekladateľov za titulky k celej sérii :)

14.5.2015 | 3:06:31
Gepeto

Nechcem to kaziť, bolo to fajn, ale teraz sa mi naskytla jedna závažná otázka – načo pre Boha vôbec nejaký Autor existoval?

Ak Začarovaný les je rovnako skutočný ako iný svet, ľudia majú slobodnú vôľu, najskôr sa dej udial a až potom ho Autor zapísal, k čomu bol užitočný? Nemohol Čarodej začarovať to brko, nech to píše samo? Jeho jedinou prácou bolo sledovať, čo sa deje a zapisovať to. To mi neznelo ako slnenie sna.

Ak bol dej najskôr napísaný a potom sa stal (teda nikto nemá slobodnú vôľu a záleží na tom, čo je napísané), zase, načo tam bol? Povedal mu Čarodej cca, čo sa má stať a Autor len rozhodol, ako sa to stane? Ako mal potom vedieť, čo sa stalo ako sa stať malo a čím „prekročil hranice“? Ako mal vedieť, či to, čo píše, je „prirodzený tok deja“ alebo „zachádzanie do manipulácie“? Pripomína mi to ten príbeh z Biblie, kedy Boh dá ľuďom slobodnú vôľu a následne ich všetkých utopí v potope pretože ju nevyužívali tak, ako chcel.

Napokon sa dozvedáme, že to najužitočnejšie, čo mohol Autor spraviť, bolo zlomenie brka, čiže zrušenie Autorskej profesie. Ak toto bol jeho účel, zase, načo? Jediný účel bol ten, že vznikol storyarc skoro celého seriálu a hlavne tohto bloku. Nakoniec zistíme, že ani jeden zo svetov nie je skutočný a všetci sú len postavy napísané na filmovom kotúči, ktorý vytvoril Merlin O_o Autor bol užitočný asi ako kostrč – nič jeho stvoriteľovi nedal (čo by stvoriteľ sám nedokázal), len spôsobil problémy. Prečo? Prečo?

Byť na mieste ľudí zo Storybrooke tak Merlina najskôr prefackám a potom pošlem na liečenie.

#9 Sidla: Toto mi tiež napadlo :D Skvelý záver, ale v podstate nech je Emma kdekoľvek, môžu ju dokonca vyvolať. Ale stavím sa, že z toho vytancujú štýlom Emma čmajzne dýku v prvom diely alebo Máme tu nové špeciálne pravidlá, dýka má síce meno, ale Emmu nemožno ovládať alebo Emma je v Kamelote, ktorý je špeciálny svet alebo F*ck you and shut up.

#14 Nivie #15 Kutil44 #16 Sidla
14.5.2015 | 16:19:35
Nivie

#13 Gepeto: Já to říkám pořád, že autor je jedna z největších blbostí, co je napadla. Jde snad proti všemu, co nám doteď běheme těch tří sérií říkali.

Jinak tento díl nebyl zlý. Tato série byla na druhou stranu hrozná – ani ne po řemeslné stránce jako spíše po myšlenkové. Byla úplně promarněným časem a naprosto zbytečná. Snad žádná postava se nikam neposunula (možná s výjimkou Emmy). Největší posun za celou sérii jsme viděli v posledních pěti minutách. Navíc i to finále je vlastně ztrátou času, když se ve skutečnosti nic z toho nestalo (vlastně celé čtyři roky byly zbytečné, protože jsme vlastně žili ve lži). Oni si scenáristé vyberou nějaké „úchvatné“ téma (např. extrémně složitou pohádku o Sněhové královně, nebo Jekylla & Hydea – jak tady něco Gepeto psal). Jediné, co udělají je, že tam přivedou miliardu nových postav (jako např. celé Frozen univerzum), které mají nějakou zázračnou spojitost s Ramplem. Nebo zcela nesmyslně pořád oživují mrtvé postavy (Zelena byla dobrá postava, Rebecca ji hraje skvěle, ale její návrat do příběhu byl hrozně umělý a samoúčelný). Nakonec neví, co s tím dělat, a tak je buď zabijí, nebo je transportují do tramtárie. Přitom mají oproti jiným seriálům tak neskutečnou výhodu, že mohou používat magické předměty, zdánlivé nelogičnosti (jako true love kiss) i notoricky známé postavy opředené nostalgií a mýtem. Oni místo toho vytváří nějakou podivnou drama romanci s podtextem fantasy výpravného velkolepého příběhu – což je smrtelný mix, na který absolutně nemají.

Vtipné na finále bylo, že jsme na konci mohli být vděčni za to, jaké jsou postavy ve skutečnosti. Horší než nepoužívaný Hák, je nepoužitelný Hák; horší než podvraťácký Rampl, je slizký Rampl; horší než zbytečný Krasoň, je vugumovaný Krasoň atd. Jen ten Robin byl pořád stejně nijaký ;).

Ale na další sérii se těším. Kamelot je fajnová lokalita – jde ji napasovat přímo do EF nebo jde vytvořit nový svět. Navíc je kolem artušovských legend mnohem více kouzelných předmětů, zajímavých postav, magie než třeba u Robina Hooda (což mi na něm vadí nejvíce). Tady pro změnu doufám, že přivedou do seriálu kromě Merlina i Artuše a Morganu. (Docela by mě zajímalo, kterou verzí se budou inspirovat.). Navíc mají na co navazovat, protože artušovská látka už tam byla. Snad do 5. série narvou to nejlepší a rozloučí se se vztyčenou hlavou.

Mimochodem, co myslíte, který PenDragon by mohl být Lilyiným otcem – Artuš nebo Uther :D.

#17 Gepeto #18 merit #19 elissisi
14.5.2015 | 17:06:45
Kutil44

#13 Gepeto: Moc nad tým uvažuješ :D. Ten seriál je mňa už moc prekombinovaný ale pre Amíkov to zrejme stačí :D

14.5.2015 | 17:09:33
Sidla

#13 Gepeto: No jo oni z toho nějak vybruslí.. jinak autor podle mě nemohl měnit nic podle svého, tím překročil hranice… a tím že bylo pero zlomeno myslím že autorská profese neskončila, Henry pouze eliminoval hrozbu psaní ve vlastní prospěch – ale chápu je to i tak trošku zavádějící.

14.5.2015 | 17:13:59
Gepeto

#14 Nivie: No, mne to ešte doteraz nedochádzalo, až teraz som sa nad tým zamyslel a fakt Autor nedáva zmysel :D Holt storyarc má prednosť.

S druhým odstavcom súhlasím – na jednu stranu som bol rád, že to aspoň nebolo celé o Frozen, ale že tam bola aj Snehová kráľovná, na druhú stranu zabili trištvrte Andersona. Čakal som, že sa s tou symbolikou vyhrajú ako v 1. sérií – Maleficent a Šípovú rúženku nejako spoja s tou Tŕňovou čarodejnicou zo Snehovej kráľovnej, nejako tam pridajú soba a mali by to. Namiesto toho väčšina z tých postáv mala plytkú minulosť. Takisto Zelenin návrat zachraňuje len Rebeccino hranie, inak sa fakt desím toho, kam to smeruje.

Úúú, PenDragon som si nevšimol :D No je celkom možné, že otcom bude Morgana :D

#18 merit #21 Nivie
14.5.2015 | 21:07:56
merit

#14 Nivie: Veľmi výstižné. A ja som za Uthera :)

#17 Gepeto: Snehová kráľovná ma mrzela ( Andersona milujem ), tá téma mala veľký potenciál.

Finále bolo … Nie úplne zlé, ale často som sa pristihla, že sa nudím. Škoda, že samotný dej rozprávok sa začína úplne vytrácať. A na slovné spojenie „šťastný koniec“ som už asi trošku alergická :D.

15.5.2015 | 6:58:14
elissisi

#14 Nivie: To, že je Autor prostě strašná kravina, jsem si říkala hned, jak se o něm Regi na začátku 4. série poprvé zmínila. Hlavně proto, že 4 díly zpět, když porazila Zelenu, vykřikovala, že její osud nic neovlivňuje, že si ho tvoří sama… Prostě si Edwam zase odporovali… A vlastně mě hledání a řešení autora nezaujalo během série ani jednou…

Finále samo o sobě bylo moc pěkné a celkově to považuju za nejpovedenější díl célé této nic neříkající série. To, že dějově byl ten díl úplně zbytečný, neřeším, protože loňské finále bylo vlastně takhle k ničemu úplně stejně.

Frozen tématika byla tak blbá až to bolelo, prostě úplně k ničemu, pořád nechápu, co jsme si z toho měli odnést a působení královen temnoty taky postrádá nějakou hlubší pointu. Mám pocit, že Uršula tam byla jen, aby mohli napsat nějaký díl o Hookovi, Cruella, aby Emma měla koho zabít a Malefi se jim prostě hodila do krámu jako způsob, jak dotáhnout do děje tu Lily (která už by mě asi nemohla zajímat míň). Ale temného na nich nebylo absolutně nic!

Merlinovská tématika může být zajímavá, ale zaléží na tom, jak to Edwam zpracují… Docela by se mi líbilo, kdyby jej nějak zapracovali do toho vynechané roku, protože pokud ho zase budou cpát někam do minulosti postav v EF, která už teď nedává časově smysl, tak z toho vyjde jenom další katastrofa…

Temná Emma, šílená Emma, spasitelka Emma, je to fuk, stejně se na ni nevydržím dívat dýl, jak půl minuty. :D

#21 Nivie
15.5.2015 | 8:59:51
Lennis

Tak to vypadá, že jsem udělala dobře, že jsem s tímto seriálem skončila v půlce série (po odchodu Frozen). Nemám ráda ničení pohádek a jak jsem tak četla nástiny dílů a komentáře, na pohádkách i postavách zkazili, co se dalo. Fantazie mám sice dost, ale vím, kdy přestat. Temné královny mou hranici překročili. A to se změnami realit problém nemám (když jsem se dokázal prokousat Hranicemi nemožného), ale tady… Takže je mi to moc líto, ale definitivně se se seriálem loučím.

#21 Nivie
15.5.2015 | 21:17:43
Nivie

#17 Gepeto: U první části byly hned několik problémů: 1) Sněhová královna je fakt těžká pohádka. Jednou jsem se už jako docela velké děcko dívala na zjednodušenou adaptaci (Kai a Gerda nebo tak nějak) a už to byl trochu problém (a to tam nebyla další stovka zmatených postav). Andersen je jiný kalibr, na něho se musí s citem. Buď jít cestou menších náznaků nebo hodně velkého zjednodušení, ale to v případě Sněhové královny prostě není možné. 2) Propojení s Frozen, kde filmový příběh Elsy byl vlastně příběhem Emmy – obyčejné převyprávění jednou řečeného, navíc chaotickým způsobem. 3) Dostali se k vlastní problematice dobra/zla – a to je ultra obtížná věc. Při probírání tohoto problému je třeba jednodušší děj, méně postav, lepší herce, sevřenější vyprávění a celkově lehčí ruku scenáristy. Na to OUaT zatím nemá.

Pokud do pětky nevyužijí Pendragony, tak fakt jim fakt už není pomoci. Už jsem jim to hezky vymyslela, stačí to už jen přepsat ;).

#19 elissisi: Nevím, jestli budou Kamelot dávat do roční mezery, když tak náznaky merlinovského příběhu byly už v minulosti (například Lancelot už je, myslím, dávno mrtvý). Každopádně bych byla pro to, aby se všichni nějak přesunuli, protože Storybrooke je podle mě už dávno vyčerpaná látka (vždyť tam musí být jako ve vězení – to vážně nikomu nevadí?).

#20 Lennis: Nejvtipnější je, že on ten seriál není zas a tak špatný. Je tam pořád hodně pěkných momentů. Například se mi v tomto finále líbila linka s Hookem a Emmou, která po dlouhé době vypadala vážně jako pohádka – nic víc, nic míň. Na čyřce bylo vidět, že je to překlenovací série a že jim jde o další sérii ne o příběh. Tady se asi nejvíce projevilo, že oni ani neví, jak to přesně chtějí ukončit, a to je vždycky problém. No jo, čtvrté série jsou skoro vždycky kamenem úrazu.

16.5.2015 | 16:06:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E02: A Pirate's Life

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Nejlepší epizody 7. série

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy