Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Edňáci hodnotí šestou řadu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí šestou řadu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí šestou řadu Once Upon a Time

Šestá série se měla podle tvůrců seriálu vrátit ke svým kořenům. Povedlo se jim to? Přečtěte si, jak celou řadu hodnotí naše redakce, a v komentáři nám nezapomeňte sdělit svůj názor.


8 1
9.7.2017

@Catwoman007

Stejně jako je série pomyslně rozdělena na dvě části, tak i já svoje hodnocení musím rozdělit na dvě poloviny. První polovina série mě bavila. Nové postavy ze Země nevyřčených příběhů, Aladin, Jasmina, Hyde i Jekyll, vnesly spolu se svými příběhy do seriálu nový nádech. Opět soutěžilo dobro se zlem, znovu jsme mohli prožít spolu s našimi oblíbenými hrdiny nejistý boj a napětí, jak vše dopadne. To, co mě však na OUaT vždycky bavilo, nové světy a příběhy + hlavní postavy (Emma, Regina, Krasoňovi, Henry, Hook + Rampl) mi postupem série přišli dosti stereotypní. Tím se dostávám do druhé části série, která byla déjá vu sérií předchozích. Znovu jsme čekali, až „dorazí“ záporák, tentokrát Gideon s Temnou vílou, a naší pohádkové rodince pěkně zatopí. Mezitím zazněly pochybnosti hlavních postav, jak to dopadne, a nakonec závěrečná bitva. OUaT se svým pojetím podle mě točí v kruhu a jsme již v šesté sérii, tj. máme za sebou mnoho epizod i příběhů, celkové pojetí seriálu se tak vyčerpalo. V sedmé sérii nebudou některé hlavní postavy, proto si neumím představit, jak seriál bude pokračovat, respektive jak udrží svoji kvalitu. Bez Emmy a některých dalších postav si seriál neumím představit.

Hodnocení: 60%


@jitu

Každý seriál má svoje vzestupy a pády, lepší i slabší díly. Tak tomu je i u OUaT. V šesté sérii byly díly, které se mi hrozně líbily, ale byly tu i takové, které jsem chtěla vypnout. Nejlépe z celé série ale hodnotím poslední díly, což zahrnuje i muzikálovou epizodu. I když se toho hodně lidí bálo, tak já ne. Tešila jsem se na ni a abych pravdu řekla, splnila moje očekávání. Ona je ještě předčila. A poslední díl byl taky moc super. Líbilo se mi, jak hezky uzavřely dějové linky našich hlavních postav. Akorát bych to už neprodlužovala, to bylo asi to největší mínus této sezony. Nějak si nedokážu seriál představit bez většiny hlavních postav. Ale kdybych měla nějak shrnout celou šestou sérii, hodnotila bych ji jako velmi povedenou. Dějová linka byla super, i když některé věci tam byly úplně zbytečné. Pořád to ale byla jedna z těch lepších sérií tohoto seriálu, takže i když nevím co od sedmé série čekat, ráda se na ni podívám. Uvidíme, třeba to bude ještě lepší, než čekám.

Hodnocení: 80%

@Annie2809

Celkově mi přišla šestá série vcelku podařená. Seriál se vracel ke svým kořenům a bavilo mě to. Rozjezd série byl sice pomalejší, ale pak už všechno šlapalo jak hodinky. Samozřejmě pár slabších dílů bych našla. Ale celkově se to vydařilo. Musím vypíchnout muzikálovou epizodu, která se opravdu neskutečně povedla a písničky z ní si zpívám doteď. Osobně mi trochu vadí, že seriál po této sérii neskončil. Scéna, jak na konci všichni seděli u jednoho stolu, by byla skvělá scéna pro ukončení celého seriálu a myslím, že jako fanoušci bychom byli všichni spokojení. Momentálně jsem však trochu na vážkách ohledně obrovského posunu v čase. Nebudu hodnotit předčasně, třeba z toho ještě bude parádní podívaná.

Hodnocení: 80%

@komcus

Začátek série nebyl opravdu nic moc. Dějové linky kolem Jekylla a Hyda i Spasitele Aladina a princezny Jasmíny mě příliš nezaujaly, jediné plus bylo propojení s příběhem Ariel. Celá série byla plná klíšé a sledovat, jak jednotlivý hrdinové něco před ostatními neustále tají, už bylo spíše k pláči. Tvůrci chvílemi zapomínali, kde se jejich postavy nachází a zcela bezdůvodně zahazovali jejich dlouhý charakterní vývoj. Druhou polovinu vyzvedla hlavně herečka Jaime Murray, která byla v roli Temné víly úžasně prohnaná. Vypíchnout musím i výkon Lany Parilly, která bravurně zvládla hraní Reginy i Zlé královny. Muzikálová epizoda se neuvěřitelně povedla a finále by docela slušně mohlo uzavřít i celý seriál. To se však nestalo a sedmá série začne po velkém časovém skoku. Nebudu soudit předčasně, snad to nebude katastrofa. Celkově patří šestá série mezi ty lepší, s bídnou pátou řadou se srovnávat nedá.

Hodnocení: 70%

Foto: ABC

Diskuze /3

Simonek007

Mohu se zeptat moc mi pořád nedochází, kdy byla doba velkého převratu…

#2 komcus
9.7.2017 | 22:02:59
komcus

#1 Simonek007: Pokud si dobře pamatuju, tak ten velký převrat byl ve finále, že? Ten bude podle mě až potom, co Lucy našla Henryho. Určitě nám to v sedmé řadě vysvětlí podrobněji. :)

webmaster
9.7.2017 | 22:55:36
jasonpileek

Já bych se tý sedmičky zas tak nebál. Třeba naopak překvapí a ten „reboot“ třeba seriál zase oživí a dá jim to možnosti zase vymýšlet něco nového. Tady už to skutečně táhli moc dlouho a možnosti byli vyčerpány. Na konci toho (původně) epilogu mi docela chyběla písnička jako při jejich svatbě. :D Bylo by to takový správný pohádkový zakončení.. Ale i tak to pěkně završili tím "and they lived happily ever after.. " :) A nutno dodat, že celé to velké finále bylo prošpikované jednim velkým Cliffhangerem a povedlo se jim to docela nenásilně :) Tak uvidíme co z toho bude ;-)

9.7.2017 | 23:44:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.