Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
87/100 - 415×

Once Upon a Time(Bylo, nebylo)

Zlá královna, macecha Sněhurky, mocnou kletbou přenesla téměř všechny pohádkové bytosti do světa lidí, do zapadlého městečka Storybrooke. Na svoji skutečnou totožnost si nepamatují, žijí celkem běžné životy a ani jim není divné, že město nikdo z nich neopouští, vůbec nestárnou a v rukách starostky je soustředěna všechna moc. Podle legendy může kletbu zrušit jediný člověk, dcera Sněhurky a Prince Krasoně, kterou z království zachránili ještě jako nemluvně těsně před tím, než ostatní kletba uvěznila v Storybrooku. Adoptivní synek starostky věří, že tou osobou, a zároveň jeho biologickou matkou, je praktická a nezávislá Emma Swan z Bostonu…

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Rodinný
hrají
Josh Dallas (David Nolan), Jennifer Morrison (Emma Swan), Jared Gilmore (Mladší Henry Mills), Robert Carlyle (Pan Gold), Robert Carlyle (Rampelník), Josh Dallas (Princ Krasoň), Meghan Ory (Ruby), Meghan Ory (Červená Karkulka), Eion Bailey (August W. Booth), Dylan Schmid (Baelfire), Emilie de Ravin (Belle French), Sebastian Stan (Jefferson), Josh Dallas (Princ James), Jamie Dornan (Šerif Graham), Ginnifer Goodwin (Sněhurka)

Nové postavy na scéně!

Nové postavy na scéně!

!!POZOR, ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY!! Vždycky jsme nadšení, když je ohlášena nová postava. Teď pro vás máme informace rovnou o dvou!

2 0
16.11.2012

2. série Once Upon a Time je plná nových postav, to ale neznamená, že nechceme další – zvláště, když je jeden z nováčků propojen s jedním z nejzajímavějších členů současného obsazení.

Zprávy TV Line zveřejnily, že Chad Michael Collins (můžete ho znát ze seriálu Last Resort) byl obsazen do role Gerhardta – mladšího bratra doktora Whalea.

V předchozích spoilerech byl Gerhardt popsán jako hezký, idealistický voják, kterému táhne na třicet let a má rodinu, kterou miluje. A TV Line dodává, že je to syn, na kterého by byli pyšní všichni rodiče, takže se tímto trochu liší od šíleného vědce Frankensteina.

V epizodě 2×05 (The Doctor) jsme se dozvěděli, že se Frankenstein snaží oživit svého mrtvého bratra. Je Gerhardt zmíněný bratr? Díky těm pochvalným popisům vypadá jako někdo, kvůli jehož záchraně by byli členové rodiny schopní udělat cokoliv. Ale také se dá předpokládat, že to je jiný bratr, který možná s Whaleovými experimenty nesouhlasí.

Pokud Gerhardt je ten bratr, kterého chtěl Whale zachránit – uvidíme ho ve flashbacích z dob než zemře? Nebo poté, co ho Whale přivede k životu?

Tentokrát se oznámení o nové postavě týká ženy jménem Helena, která se objeví uprostřed druhé série.

Podle SpoilerTV už byla o umístění postavy Heleny do seriálu rozhodnuto. Helena se údajně objeví v epizodě 2×13, která se bude vysílat na začátku roku 2013.

Helena je popisována jako 30-ti letá bruneta, která je sofistikovaná dáma, ale i divoká lovkyně smrtících stvoření.

Kdo může Helena být a čí děj ovlivní? Je trochu divné, že její věk je takto specifický, ale to je i Emmin věk (Emma mohla zlomit kletbu Zlé královny jen po jejích 28. narozeninách). Takže Heleně je skoro stejně jako Emmě. Také se přemýšlelo o tom, že by Helena mohla být matkou Grace – dcera Jeffersona.

Také je možné, že divoká lovkyně je to jen v pohádkové řiši a ve Storybrooku je to sofistikovaná dáma. Také by se mělo brát v úvahu její jméno, v řecké mytologii byla Helena nejkrásnější žena a zároveň příčina Trojské války. Když víme, že vstupujeme do nových světů – proč nepřijít s postavou z mytologie?

Podělte se s námi o váš názor – diskuze je vám plně k dispozici.

Diskuze /3

Marketka

Tak na Whalovic rodinku se vysloveně těším, a vůbec, doufám, že se dozvíme o jejich světě – který není pohádkový, ale postavený na „vědeckých“ základech.

čestný člen redakce
17.11.2012 | 15:01:11
TerkaAndy

Taky jsem na ten jejich svět zvedavá. Zajímalo by mě, kdo v něm kromě Frankensteina ještě žije..

17.11.2012 | 15:11:21
NEKROMOON

No mohl by tam žít doktor Jekyll, nebo kapitán Nemo. V podstatě kdokoli ze známých románú s kapkou sci fi nebo tajemna. Takže třeba i Sherlock Holmes.

3.1.2013 | 22:18:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Děkujeme

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme za vaši přízeň

Sedm pohádkových let je u konce a celá naše redakce vám tímto děkuje za vaši dlouholetou přízeň.

Fotky z finále

Fotky z finále

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama