Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizod Snow Drifts & There's No Place Like Home

Rekapitulace epizod Snow Drifts & There's No Place Like Home

Rekapitulace epizod Snow Drifts & There's No Place Like Home

A je tu poslední ,,kapka" 3.série – a to rekapitulace finálových epizod Snow Drifts & There's No Place Like Home


1 0
30.5.2014Emma a potíže s minulostí

Na začátku epizody, slaví Mary Margaret a David v Babiččině bistru korunovaci jejich syna. Nicméně, není vše v pořádku, jak zdá, neboť Zelenin portál je otevřen. Dokonce i po smrti, Zelena stále vše ničí.

Hook se snaží Emmu přesvědčit, že je hrdinka a její místo je ve Storybrooku; ona je však pevně rozhodnutá odjet s Henrym zpátky do New Yorku. Jejich hovor je vzápětí přerušen podivným světlem z blízké stodoly, kde je Emma vtažena do portálu. A Hook se jí jako pravý gentleman vydává zachránit. Po dopadu zjistí, že skončili v minulosti Začarovaného lesa a rozhodnou se, že musí sehant nějaké ,,modernější" šaty.

Emma a Hook narazí na královský kočár, ve kterém jede princ David se svou snoubenkou Abigail. Emma nešťastnou náhodou vyruší Sněhurku, když chtěla z kočáru ukrást prsten, a je nucena prchnou bez něj. Emmina budoucí existence je tak ohrožena! Naši hrdinové vyhledají Rampelníka, který tvrdí, že se do Belle nikdy nemůže zamilovat, a rozhodne, aby Emma a Hook proklouzli na Midasův bál, aby mohla Sněhurka ukrást prsten.Čas

Potom, co Hook praští svého milovaného člověka – sám sebe, pomáhá Rampl naší dvojici cestovatelů v čase zničit bál, když Emma prohlašuje, že princezna Leia. Zatímco se David a Abigail hádají, Sněhurka ukradne prsten, ale ztrácí ho poté, co ji David vyruší. Pak, když se Emma snaží pomoct Sněhurce, je chycena Reginou.

Po krátkém flashbacku s Emmou a Nealem, se podaří Emmě dostat z celi, a navíc zachránit neznámou ženu. Karkulka pomáhá Hookovi a Davidovi dostat se do královnina hradu. Sněhurka se snaží Regině omluvit, ale Regina ji nechá upálit na hranici. Naštěstí, se Sněhurce podaří přežít, a to díky svému temnému vílímu prachu. Uf!

Když je na mostě David napaden troly, Sněhurce se je podaří zahnat díky vyhrožování prachem. Samozřejmě jen blafovala, ale trolové nejsou příliš chytří. Poté nás čeká dojemná scéna, když Emma pozoruje sbližení svých rodičů. To se pak ani slzám radosti nedá zabránit. A když se podívají do pohádkové knihy, zjistí, že vše napravili.
Elso, jsi to opravdu ty?

Rampelník nemůže Emmě a Hookovi pomoct otevřít portál a posílá je do svého magického trezoru. Potom, co Sněhurka málem zemřela, si Emma uvědomuje, že se pořád snažila utíkat od svých problému, a že její místo a rodina je ve Storybrooku. Vzápětí, se jí ve vrací magie a pomocí kouzelné hůlky otevírá portál do Storybrooku. Hook s neznámou ženou projdou, ale Emma je přidržena Rampelníkem, kterému je Emma nucena říct smutnou pravdu o Nealovi. Emma prosí Rampla, aby vypil lektvar zapomění a nechal ji jít. Rampelník chvíli váha, ale Emma ho presvědčí tvrzením, že jinak bude Nealova smrt marná.

Poté, co se Emma sejde se svými rodiči (a konečně se naučila slova – ,,mami" a ,,tati"), odhlalí své city k Hookovi, když ji prozradí, že vyměnil svou loď za kouzelnou fazoli, která mu pomohla jí zachránit. A také přišel čas na slíbenou statbu, když si na malém obřadu vyměnili Rampl a Belle své manželské sliby. Je také na místě dodat, že Emmin bratříček dostal jméno Neal.

Věci jsou také v pořádku pro Robina a Reginu, dokud Regina nepotká ženu z minulosti, Marion. Robin a Roland se pak schází s Marion, o které si mysleli, že je mrtvá. Není třeba dodávat, že Regina není spokojena s Emminým činem – přivést Marion zpět do Robinova života.

A nakonec, se váza z trezoru otevírá, a rozlije se z ní po Zelenině runě modrá tekutina. A najednou – Elso, jsi to opravdu ty?

 

Diskuze /5

DixiePixie

„A nakonec, se váza z trezoru otevírá, a rozlije se z ní po Zelenině runě modrá tekutina.“ Z čeho jste usoudili, že to byla Zelena? Já bych řekla, že to je prostě rovnou Elsa (nebo kdo to má být)

#2 jh666
30.5.2014 | 16:43:50
jh666

#1 DixiePixie: Mysleli, že tu runu udělala Zelena, což z té věty jde perfektně vyrozumět

#3 komcus
30.5.2014 | 17:07:46
komcus

#2 jh666: Přesně tak jsem to myslel. Ta tekutina (Elsa), se rozlila po runě, kterou v epizodě Kansas vytvořila Zelena (Rampl), aby mohla otevřít časový portál.

webmaster
30.5.2014 | 17:56:03
DixiePixie

Jo taakhle :D já zase blbě četla. Místo runě jsem četla ruce, takže věta dostala úplně jiný význam. Tímto se omlouvám ;)

3.6.2014 | 22:45:05
Vee12

Pěkná rekapitulace :) a ta poslední věta.. u koho přeci jenom nezazněla, že jo? :D :)

6.6.2014 | 20:39:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E03: The Garden of Forking Paths

cz80%
Odhadované dokončení dnes 21:00
en100%
DOKONČENO

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy