Once Upon a Time (Bylo, nebylo) Rekapitulace epizody 3x01 The Heart of the Truest Believer

Rekapitulace epizody 3x01 The Heart of the Truest Believer

Rekapitulace epizody 3x01 The Heart of the Truest Believer

Premiéra třetí série byla opravdu skvělá. Během jedné hodiny se Emma málem utopí, vyplavou na povrch zabijácké instinkty Reginy a Rampelníka, Henryho přesvědčení je použito proti němu a někomu je dokonce vyrváno srdce.


2 0
2.10.2013

.<>

Tamaro, sotva jsme tě znali

Po dojemném flashbacku ze dne, kdy Emma porodila Henryho, jsme se objevili tam, kde skončil finálový díl druhé série – naši hrdinové jsou na lodi kapitána Hooka a snaží se zachránit Henryho ze Země Nezemě. Nejdříve Emma obviní Sněhurku, že za všechno může ona a Krasoň a poté Emmě Rampelník řekne, že pro Henryho jde jen on, protože Emma k tomu nemá dostatečnou dávku fantazie.

Henry je se svými novými „kamarády“, Gregem a Tamarou, kteří zjistí, že jejich komunikační zařízení nefunguje. Ale Ztracení chlapci je stejně najdou a Greg s Tamarou zjišťují, že nepracovali pro žádné ministerstvo. Když jim odmítnout Henryho vydat, Gregovi je vyrván jeho stín a Tamara je střelena šípem.

Po krátkém Emmině posilování (to, že se nacházíte na pirátské lodi uprostřed ničeho, není omluva proto, abyste vynechali každodenní cvičení) je loď napadena Mořskými pannami. A rozhodně nejsou přátelské jako je můžete vidět ve filmu s Tomem Hanksem – tyhle jsou opravdu nebezpečné.

.<>

V případě pochybností jí někomu vražte

Regininy ohnivé koule zaženou mořské panny (existuje něco, co její koule nezvládnou?), ale pak Emma a Sněhurka bůhvíproč vytáhnou jednu z pannen na palubu.

Nad lodí začne řádit bouřka a zdá se, že za to může mořská panna na palubě, a tak ji Regina promění ve dřevo. Pak nečekaně dá Sněhurka Regině pěstí, což jí následně Regina vrátí. Po chvíli se rvačka spustí i mezi Hookem a Krasoněm.

Gold mezitím sám pátrá po Henrym a narazí na Tamaru, která si očividně šíp v zádech neužívá. Gold jí dá dost energie k tomu, aby mohla mluvit, ale nepřijímá její omluvu, že podrazila (a pravděpodobně i zabila) Neala. Zkrátka a dobře jí Gold vyrve srdce z těla a rozdrtí ho.

.<>

Všude dobře, při večerním plavání nejlépe

Emma si uvědomí, že za bouři můžou jejich rvačky a hádky (to docela v Zemi Nezemi usnadňuje práci při předpovědi počasí – „Dnes bude teplo a slunečno, pokud nikdo neztratí nervy“). Takže Emma skočí do vody a Krasoň jí musí zachránit.

Gold posílá po vůdci Ztracených chlapců zprávu, že je na Petra Pana (s kterým se zjevně v minulosti potkal) připraven. Mezitím Henryho před Ztracenými chlapci zachrání mladík, který se také snaží uprchnout a oba dva spolu odletí do bezpečí díky skřítčímu prachu.

Emma a Regina se konečně usmíří, což je teď pro chudáka Henryho jako na zavolanou. Henry byl totiž svým přítelem na útěku podveden – ukáže se, že to není nikdo jiný, než sám Petr Pan, který svolá své poskoky. Henrymu je vysvětleno, že potřebuje srdce toho, kdo opravdu věří a zdá se, že pro Henryho mají své plány, které rozhodně nezahrnují sezení v kroužku a zpívání táborových písní.

.<>

Vycházkové hole můžou pomoci i s něčím jiným, než s chůzí

Mezitím se Neal probouzí v Začarovaném lese (díky tomu, že o něm přemýšlel, když proletěl portálem) a přivítá ho Aurora, princ Phillip a Mulan. Jelikož není Aurora schopná nikoho kontaktovcat přes říši snů, Neal zamíří do Rampelníkova hradu, jestli tam náhodou nenechal něco, co by se mu mohlo hodit.

Na zámku je překvapí nečekaný návštěvník – Robin Hood. Neal najde tátovu hůl, zatočí s ní a violá – odhalí maskovací kouzlo a křišťálovou kouli. No, Neal už teď magii nenávidí tak, jako dřív. Díky křišťálové kouli Neal zjistí, že Emma a Henry jsou v Zemi Nezemi.

.<>

Tři největší záhady epizody:

1. Je Tamara ze seriálu nadobro pryč?
To je všechno? To se teď prostě přidá k Ministerstvu v oblacích (v jejím případě spíše pod zemí)? A co příběh, díky kterému bychom se toho o ní dozvěděli více, včetně toho, kdo je její tajemná babička?
Ale Greg pravděpodobné získá svůj stín zpět a přežije, že?

2. Co má Petr Pan v úmyslu s Henrym?
Nemáme ponětí, ale asi to nebude zahrnovat hraní si na písku. A co se dříve stalo mezi Panem a Goldem? A jakto, že na sobě Pan nemá zelené punčocháče? Není to tak trošku povinné, když jde o příběh Petra Pana?

3. Za jak dlouho se Neal sejde s Emmou a Henrym?
A jak se hodlá dostat do Země Nezemě? No, nebyli bychom překvapeni, kdyby Gold v zámku nechal něco, co by mu s tím pomohlo. (Neal řekl: "Něco by tu zanechal, kdyby se tu někdy znovu ocitl).

Diskuze /10

vikktorko000

Celkom dobrá epizóda :) mne sa páčila dúfam že budú napätie stupňovať i keď to neznášam lebo som zvedaví, strašne. Pre mňa to bolo za 95% :) Len tak ďalej

2.10.2013 | 15:30:37
Lens

:) Hezky shrnuto :)

2.10.2013 | 15:32:30
13579246

pěkná epizoda......­.Rampelník dostal woodoo panenku???? nebo, co to bylo???

2.10.2013 | 18:53:54
Lens

Já to teda pochopila tak, že dostal panenku, která byla jeho syna ne.. ? :D

2.10.2013 | 21:07:50
DHARMA4,8

Já jsem to pochopil tak, že dostal svoji panenku z dětství.

2.10.2013 | 21:38:31
BarushkaBT

taky si myslím že ta panenka měla nějakou spojitost s Nealem :)

2.10.2013 | 21:40:02
Tomces

proč by měl mít hned Peter Pan punčocháče? ani Robin Hood je nemá :)

#8 13579246
3.10.2013 | 13:14:36
13579246

protože to je ostrov a večery tam jsou chladné#7 Tomces:

3.10.2013 | 14:51:09
Iveta183

Jelikož je z prvního dílu poznat, že Peter Pan zná Rampelníka, tak si myslím, že ta panenka bude jeho

6.10.2013 | 23:28:20
EliskaVitova

Moc dobrý díl <3 :*.Jen at jsou další díly taky takhle dobré,už se nemůžu dočkat dalšího! :)

7.10.2013 | 18:15:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E03: The Garden of Forking Paths

cz80%
Odhadované dokončení dnes 21:00
en100%
DOKONČENO

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy